DSCN0729 Ludzie

Regaty dla integracji środowiska żeglarskiego Środkowego Wybrzeża

Fot. Waldemar Śmigielski/Paweł Krakowiak

W pierwszej części drugiej edycji Regat Turystycznych „Trzy Perły” na trasie Kołobrzeg – Darłowo-Kołobrzeg udział wzięło 15 jachtów. Dopełnienie regat (10-11 września br.) odbędzie się na trasie Ustka – Darłowo. Jeszcze można zgłaszać swój udział.

Imprezę organizuje Jacht Klub Królewskiego Miasta Darłowo. Jego komandor, Waldemar Śmigielski, informuje: – Postanowiliśmy coś zrobić dla integracji środowiska żeglarzy z naszego regionu. Większość polskich morskich imprez żeglarskich odbywa się na dwóch biegunach, czyli w Gdańsku albo Szczecinie, a Środkowe Wybrzeże jest nieco na uboczu. Mamy ambicję zmienić to. Udział w tym roku większej liczby jednostek niż przed rokiem jest dobrym znakiem. Regaty mają na razie charakter bardziej promocyjno-turystyczno-integracyjny niż sportowy, ale w miarę rozwoju imprezy, czyli w kolejnych latach, nie wykluczamy nadania jej już czysto sportowego wyrazu.

Trzy „perły” z nazwy regat to Kołobrzeg, Darłowo i Ustka, czyli ośrodki posiadające mariny żeglarskie.

Drugie tegoroczne zawody zostaną rozegrane na trasie Ustka – Darłowo. Zapisać można się przez facebookowy profil Jacht Klub Królewskiego Miasta Darłowo lub jego stronę internetową. Tam również należy szukać szczegółowszych informacji.

A oto oficjalne wyniki Regat Turystycznych „Trzy Perły” na trasie Kołobrzeg-Darłowo-Kołobrzeg w dniach 4-5.06.2022r.:

Klasa poniżej 10 m długości:

1. „Marcinek 2” (Kołobrzeg)

2. „Beau 4” (Kołobrzeg)

3. „Difur” (Kołobrzeg).

Klasa 10-12 m długości:

1. „Fujimo 4” (Kołobrzeg)

2. „Passadenia” (Ustka)

3. „Maxi Honey” (Kołobrzeg).

Klasa powyżej 12 m długości:

1. „Barbara F” (Ustka)

2. „Dunajec” (Darłowo).