277365065 5144876102260565 1486319275193368082 n Wydarzenia

Prestiżowa nagroda dla ANKAM Nieruchomości

Agencja ANKAM Nieruchomości ma powody do dumy. Podczas uroczystej gali, 1 kwietnia 2022 roku, założycielka biura, Anna Kamińska odebrała nagrodę Lidera Nieruchomości Otodom dla najlepszego biura nieruchomości z województwa zachodniopomorskiego.

Otodom to jeden z największych i najpopularniejszych ogólnopolskich internetowych serwisów ogłoszeniowych poświęconych nieruchomościom. Dziennie korzysta z niego ponad 30 tys. użytkowników, rocznie blisko 4 mln użytkowników. Konkurs Lider Nieruchomości spośród współpracujących z portalem biur wyłania agencje oferujące najlepsze usługi, ale przede wszystkim stosujące najwyższe standardy branżowe. Jego celem jest profesjonalizacja zawodu pośrednika i promowanie dobrych praktyk. – Uczciwość i lojalność to dla mnie najważniejsze wartości, sprawiające, że klienci nam ufają – zaznacza Anna Kamińska.

Warto dodać, że w jej przypadku zaufanie trwa już ponad trzydzieści lat – Anna Kamińska agencję ANKAM Nieruchomości prowadzi od 1991 roku. Jest ekspertką branży, w Koszalinie współtworzyła ją od podstaw, przecierając szlaki dwóm pokoleniom pośredników nieruchomości. Jej biuro przetrwało wszystkie zawirowania związane z zawodem i rynkiem, dotrzymywało kroku nowoczesnym metodom sprzedaży, wprowadzało takie narzędzia jak home staging, wirtualne spacery czy zdjęcia z dronów. Nagroda trafiła więc w dobre i doświadczone ręce. Proces jej przyznawania jest złożony, a ocena surowa, co dodatkowo podnosi prestiż wyróżnienia.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy to zgłoszenie – biura robią to same, wskazując m.in. obszar swojej działalności, liczbę pracowników, ilość zgłoszeń czy transakcji. W drugim etapie przeprowadzane jest badanie jakościowe uwzględniające m.in. jakość sprzedaży i działań marketingowych, zasięgi czy przestrzeganie regulaminu. Na podstawie zebranych danych i w oparciu o opracowany przez metodologów agencji IQS algorytm do trzeciego etapu kwalifikowanych jest po pięć najlepszych biur nieruchomości w województwie. Ostatnim etapem jest badanie „mystery shopping”, czyli techniką „tajemniczego klienta”. Obejmuje ono zarówno rozmowy telefoniczne, jak i wizyty w biurach. – O tym dowiedziałam się dopiero podczas gali i do tej pory nie odkryłam, kto nas sprawdzał i kiedy odwiedził, udając klienta – uśmiecha się Anna Kamińska. – Wiem, że oceniana była przede wszystkim jakość obsługi, sposób przedstawienia oferty i kultura kontaktu.

Z tego grona wyłonieni zostali laureaci nagród Lider Nieruchomości Otodom ze wszystkich województw oraz dla najlepszego biura nieruchomości w Polsce. – Byłam zaskoczona i zadowolona, tym bardziej że to rzetelnie przeprowadzony konkurs, w którym naprawdę trzeba mieć osiągnięcia i spełniać wyśrubowane kryteria – komentuje przyznanie nagrody Anna Kamińska. – Satysfakcja jest tym większa, że wygraliśmy z dużymi biurami szczecińskimi. Cieszę się, że mnie doceniono, jestem z tego dumna. O nagrodzie dowiedziałam się od przedstawiciela serwisu, który zjawił się w naszym biurze z luksusowym szampanem. Ze względu na ilość moich zajęć butelka wciąż czeka na otwarcie i wzniesienie toastu – śmieje się pani Anna.

Okazją do świętowania była gala, która odbyła się w super nowoczesnym, wirtualnym studiu XR TVN, a emitowana była w mediach społecznościowych stacji oraz serwisu Otodom. Krótka relacja z wydarzenia znalazła się też w programie TVN „Co za tydzień” z 3 kwietnia br. – Pięknie dziękuję za statuetkę, jest ona ukoronowaniem mojej trzydziestoletniej pracy – mówiła podczas uroczystości Anna Kamińska, odbierając nagrodę. – Założyłam agencję w ubiegłym wieku, jesteśmy firmą rodzinną z malowniczego Koszalina. Dziękuję moim pracownikom, współpracownikom, deweloperom, z którymi pracujemy, oraz przede wszystkim klientom, którzy przez te trzydzieści lat darzą nas zaufaniem.

Właścicielka ANKAM przyznaje, że… niespecjalnie stresowała się swoim wystąpieniem. – Była to niesamowita przygoda z telewizją – mówi. – Ogromne studio z nieprawdopodobną ilością sprzętu. Wspaniale się nami opiekowano, a ekipa realizatorów i prowadząca galę Omenaa Mensah byli przesympatyczni. Uroczystość to też okazja do nawiązania kontaktów z biurami z Polski – poznałam mnóstwo świetnych osób. Ponadto zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia Katalogu Dobrych Praktyk, a więc krótko mówiąc będziemy wyznaczać standardy zawodu.

Katalog zostanie wypracowany warsztatowo, metodą design thinking, wydrukowany i rozdystrybuowany w formie prestiżowego materiału dla rynku nieruchomości i mediów branżowych. Zwycięzcy w ramach nagrody zyskują też okazję do promocji poprzez m.in. publikacje w mediach biznesowych, nieruchomościowych, lifestylowych. – Nagroda z pewnością przełoży się na prestiż firmy – mówi Anna Kamińska. – To nobilitacja i dowód, że jesteśmy równi agencjom ogólnopolskim. Ma też wymiar marketingowy – więcej osób nas pozna, sprawdzi naszą stronę czy media społecznościowe. Myślę, że otworzy nam wiele kolejnych drzwi, a klientom da jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa i pewność, że powierzają swoje sprawy, pieniądze czy majątki w dobre ręce.