1 8 Wydarzenia

Remigiusz Błaszków pokieruje Kreślarnią

Od 17 listopada br. Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia w Koszalinie znowu działa. Zakończył się remont kapitalny obiektu. Oficjalne otwarcie klubu stało się okazją do przedstawienia animatora klubu, którym został Remigiusz Błaszków, muzyk, wokalista i dziennikarz.

– Oddajemy zarządzanie Kreślarnią w ręce naszych studentów i ufamy, że to, co będą tu robić przyciągnie odbiorców – powiedziała prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej. – Kreślarnia to klub dla studentów, ale z czasem, wierzymy w to mocno, stanie się również ważnym miejscem na kulturalnej mapie Koszalina.

– Bardzo zazdroszczę wam tego pięknego obiektu – zwróciła się bezpośrednio do studentów Bożena Kaczmarek, koszalińska radna. – Życzę wam, żeby to miejsce, tak jak powiedziała pani rektor, rzeczywiście stało się ważne na kulturalnej mapie miasta. Kocham Koszalin właśnie za to, że jest miastem kultury. Kultura to nasz największy skarb, towar eksportowy i najpiękniejsza wizytówka.

Podczas otwarcia na nowej scenie wystąpiły, pochodzące z Koszalina, gwiazdy stand-upu: Jacek Stramik i Dariusz Gadowski.

Wyremontowana Kreślarnia dysponuje nie tylko sceną teatralną z zapleczem technicznym, ale także salami konferencyjnymi i szkoleniowymi oraz innymi pomieszczeniami, w których swoją przestrzeń mają znaleźć koła naukowe i organizacje studenckie.