tlo d1 p Wydarzenia

Patronat „Prestiżu” – Koszalińska trzydniówka kontrabasowa

Błażej Babij, muzyk Filharmonii Koszalińskiej i nauczyciel gry na kontrabasie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, dopiął swego: w dniach 9-11 września br. odbędzie pierwszy Koszalin BassFest!

Pierwotnie festiwal wymyślony i zorganizowany przez Błażeja Babija miał się odbyć w czerwcu ubiegłego roku. Pandemia jednak zrujnowała ten plan. Pan Błażej nie poddał się i oto przed nami pierwsza edycja imprezy, podczas której kontrabas staje na pierwszym planie.

W dniach od 9 do 11 września br. w Filharmonii Koszalińskiej wystąpią artyści prezentujący zróżnicowane gatunki muzyczne, ale pod wspólnym mianownikiem, którym jest kontrabas.

W pierwszym koncercie zagra trio w składzie: Krzesimir Dębski, Zbigniew Wrombel i Tadeusz Sudnik. Drugiego dnia Krzysztof Rogacewicz, aktor i reżyser wystąpi w monodramie „Kontrabasista”, a popis muzyczny da Donat Zamiara, kontrabasista oraz pedagog Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie (zagra z akompaniamentem koszalińskiej pianistki Doroty Kuryło). Na zakończenie festiwalu, w sobotę 11 września, zagra zespół Neoklez łączący muzykę klezmerską i bałkańską.

Koncerty festiwalowe rozpoczną się o godzinie 19. Bilety w cenie 50 zł (dzień pierwszy) i 20 zł (dwa pozostałe dni) dostępne są w serwisie Kupbilecik.pl oraz w kasie Filharmonii Koszalińskiej.