Nautic Park 2021 styczeń luty 3 Biznes
photo by: Bartosz Góral (www.fotografdarlowo.pl)

Boom inwestycyjny w Darłowie

Jedni rozpoczynają budowę, inni wykańczają apartamenty gotowe pod klucz, jeszcze inni finalizują transakcje kupna gruntów, by za chwilę ruszyć z pracami. Darłowo to łakomy kąsek dla inwestorów. Miasto zmienia się z każdym dniem.

Aby jak najlepiej zobrazować zmiany zapraszamy na szybką podróż nad Darłowem z pomocą drona. Z lotu ptaka najłatwiej dostrzec wszystkie zmiany.

 

Zaczynamy od strony zachodniej, gdzie tuż obok wejścia do portu i pierwszego istniejącego już apartamentowca belgijskiego developera POC Partners widać potężny plac budowy. Tutaj powstaje apartamentowiec o nazwie Vista Mar, który będzie środkowym obiektem kompleksu docelowo składającego się z trzech budynków. Prace przebiegają zgodnie z planem, a nawet z jego lekkim wyprzedzeniem. Obecnie trwa betonowanie parkingu podziemnego, a inwestor podkreśla, że w rezydencji znajdzie się 105 lokali mieszkaniowych o metrażu od 25 do 88 metrów kwadratowych. Zaprojektowano ja tak, aby można było nie tylko cieszyć się nadmorskim widokiem, ale przede wszystkim komfortowo mieszkać.

 

 

Zgodnie z zapowiedziami w budynku powstanie basen, sauny, spa, klub malucha oraz studio fitness, kawiarnia z piekarnią i sale konferencyjno-bankietowe z widokiem na morze. Warto przypomnieć, że zespół Marina Royale powstaje na nabrzeżu awanportu, czyli najdalej ku morzu wysuniętej części darłowskiego portu. Niespotykana lokalizacja, unikalna w skali kraju. A dla mieszkańców gwarancja, że w przyszłości nic nie zakłóci widoku z okna i zawsze będzie można cieszyć wzrok ciągnącą się po horyzont przestrzenią morza. Rezydencja Vista Mar będzie stała przy ogólnodostępnej promenadzie.

 

photo by: Bartosz Góral (www.fotografdarlowo.pl)
photo by: Bartosz Góral (www.fotografdarlowo.pl)

 

Kontynuujemy nasz lot w kierunku wschodnim, przelatujemy nad kanałem portowym, apartamentowcem Kropla Bałtyku obok latarni morskiej. Wkrótce w tym miejscu rozpocznie się budowa obiektu, który znajdzie się około 20 metrów od morza.

Dalej lecimy nad dobrze wszystkim znanym hotelem Apollo zlokalizowanym na samej plaży. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że miasto zmienia plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi rozbudowę tego charakterystycznego obiektu.

Kolejne działki między ulicą Słowiańską a plażą wschodnią mają już swoich właścicieli, rozpoczęcie prac to więc kwestia czasu. Miasto szacuje, że na tym odcinku o długości około 700 metrów powstanie docelowo kilkanaście luksusowych apartamentowców w większości z pełnym widokiem na morze.

 

svg%3E Biznes

 

Na końcu tego obszaru, na wysokości hotelu Jan, już teraz powstają trzy zupełnie nowe obiekty. Nautic Park (inwestor: Proxin Investment) to siedmiokondygnacyjny budynek tuż przy samej plaży. Inwestycja oferuje wykończone „pod klucz” apartamenty dwu- i trzypokojowe, do których przypisany jest ogródek, balkon lub taras (do 28 m kw.). Całość dopełni strefa relaksu (sauna fińska oraz łaźnia parowa), strefa fitness, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i boksy rowerowe.

 

 

Również siedem kondygnacji ma oddany już do użytku aparthotel Natural Baltic (inwestor: Aton Prestige).

Solaris (inwestor: EuroNieruchomości) to z kolei ośmiokondygnacyjny apartamentowiec z opasającymi go z każdej strony balkonami i z szerokimi i przestronnymi oknami, mieszczący 102 lokale. Został tak zaprojektowany, aby od trzeciej kondygnacji właściciele wielu apartamentów mogli spoglądać na Bałtyk.

 

Dalej w kierunku wschodnim znajdują się tereny tak zwanej „Patelni”, dobrze znane miłośnikom odbywających się tutaj do niedawna zlotów pojazdów wojskowych. Tylko pozornie nic tutaj się nie dzieje. W rzeczywistości część działek znajdujących się na wzgórzu już znalazła już swoich prywatnych nabywców. Rozpościera się stąd przepiękny widok na morze. W przyszłości ma powstać tutaj między innymi największy w tej części wybrzeża pięciogwiazdkowy hotel. Dosłownie kilka dni temu miasto rozstrzygnęło kolejny przetarg na dwie działki znajdujące się w obrębie tego wzgórza.

Warto w tym miejscu dodać, że „Patelnia” to nie tylko tereny pod zabudowę turystyczną. W planach jest również miejsce na publiczny bulwar widokowy. Każdy będzie mógł z tego miejsca cieszyć oko przepięknym widokiem na Bałtyk. Docelowo ma być to swego rodzaju malutkie nadmorskie miasteczko na wzgórzu.

 

W Darłówku buduje się nie tylko w pierwszej linii brzegowej. Na ukończeniu jest kompleks Kropla Bałtyku liczący kilkaset mieszkań a znajdujący się przy ulicy Północnej. Trwa też rozbudowa drugiego etapu projektu Baltic Korona w pobliżu mariny jachtowej.