cover psdo3s Wydarzenia

Woodland Spirit & Jola Tubielewicz – nowy klip w sieci

Drugiego października br. do sieci trafił najnowszy klip koszalińskiego składu Woodland Spirit. „Nadzieja” to utwór, który zespół nagrał wspólnie z Jolą Tubielewicz. To nie pierwsze spotkanie muzyków i nie pierwsza tego rodzaju współpraca. Jakiś czas temu połączyli swoje siły przy nagrywaniu utworu „Magiczny ruch” na potrzeby koncertu, który wspierał działania Magii – Fundacji Pomocy Dzieciom.

 

Woodland SpiritPomysł na wspólny projekt przyszedł w czasie kwarantanny. Autorski tekst Joli Tubielewicz, który przeleżał w szufladzie kilka lat, okazał się idealnym tematem na współczesną rzeczywistość. O aranż muzyczny zadbał zespół w składzie: Wojtek Jaśkiewicz, Sebastian Krzewiński, Rafał Zieliński i Michał Goldfarb.

– To był czas, kiedy planowaliśmy wejść do studia, aby nagrać ślady naszej autorskiej płyty, niestety sytuacja spowodowała, że musieliśmy odłożyć nasze plany na później. Z drugiej strony, dla zespołu był to bardzo intensywny okres, obfitujący w wiele zmian, także pod kątem muzycznym. Obraliśmy kierunek bogatszy dźwiękowo i bardziej dynamiczny – mówią członkowie zespołu.

Tekst „Nadziei” trafił na odpowiednie dźwięki i dobrą energię. Przyszła kolej na klip. – Pracę rozpoczęliśmy w maju. Za nami wiele godzin wspólnej pracy nad rejestracją dźwięku, realizacją klipu i oprawą muzyczną. Tu nieoceniona pomoc Piotra Owczarzaka. Klip został nagrany pod okiem Adama Iwaszkiewicza i Janusza Czecha. Tym razem zdecydowaliśmy się postawić na ciekawe widoki naszego miasta. Teledysk nagrywaliśmy na dachu Radia Koszalin, a towarzyszą mu obrazki Koszalina z lotu ptaka – mówi Michał Goldfarb. – Dużo dobrej energii, wymiana doświadczeń, mocne brzmienie i aranż na cały band – ten projekt pozwolił, oderwać się od ponurej pandemicznej rzeczywistości. Koncerty na żywo? Mamy nadzieję, że już niedługo, będziemy mogli zaprosić słuchaczy na kolejny ciekawy projekt i wyzwanie związane z jubileuszem zespołu, nie chcemy zapeszać i zdradzać szczegółów, gdyż sytuacja w kraju jest dynamiczna. Dziś zapraszamy na platformę YT lub na nasz FB, znajdziecie tam klip, foty z backstage’u i to czym żyjemy aktualnie.

Jola Tubielewicz pochodzi z Białogardu. To wokalistka i kompozytorka, która doświadczenie sceniczne zdobywała w podczas licznych koncertów oraz przeglądów muzycznych. Na dużej scenie po raz pierwszy pojawiła się w koncercie Debiuty w 2008 roku, na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wielokrotnie uczestniczyła również w popularnym programie Szansa na Sukces, emitowanym przez TVP 2. Po wygraniu w 2010 r. odcinka z udziałem Patrycji Markowskiej wystąpiła w finale Szansy w Sali Kongresowej. W 2013 roku, biorąc udział w popularnym show muzycznym Polsatu Must be the Music dotarła do finału. Od wielu lat współpracuje z Polskim Radiem Koszalin. Wystąpiła gościnnie na płycie Krzysztofa Jaryczewskiego – Jary OZ. Nagrała także piosenkę do serialu: „Na krawędzi 2”, emitowanego w Telewizji Polsat.

Zespół Woodland Spirit narodził się wiosną 2015 r. Po roku światło dzienne ujrzał utwór „The Lost Song 2”, cover – hołd dla brytyjskiej grupy Anathema. Kolejne covery sprowokowały nagrania płyty „Tribute to Anathema” w studiu nagraniowym im. Czesława Niemena w Polskim Radiu Koszalin. W 2017 r. zespół otrzymał wyróżnienie Fabryki Zespołów jako Zespół Miesiąca, a w konkursie na Zespół Roku uplasował się na trzeciej pozycji. Dwa lata później Woodland Spirit otrzymał nagrodę publiczności na ogólnopolskim festiwalu Generacja. Muzycy znani sią z wspierania różnego rodzaju akcje charytatywnych, współpracując głównie z Fundacją Pomocy Dzieciom Magia. Michał Goldfarb, jeden z członków grupy, jest pomysłodawcą i współorganizatorem imprezy charytatywnej pod hasłem „Magia Rocka” oraz akcji „Koszalińscy Muzycy Dzieciom” wyróżnionej Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina.