DJI 0115 Biznes

Invest Park – Twoje miejsce na biznes!

Białogardzki Park Inwestycyjny Invest Park to spółka o charakterze parku technologiczno-przemysłowego powołana przez Miasto Białogard i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych. Na jego terenie ulokowały się firmy z branży przetwórstwa spożywczego, elektrotechnicznej, metalowej i opakowań.

Invest Park oraz działający w sąsiedztwie Inkubator Technologiczny wraz Biurem Obsługi Inwestora i Funduszem Pożyczkowym oferują wsparcie dla przedsiębiorców planujących uruchomienie lub rozwój działalności produkcyjnej na terenie Polski północno-zachodniej.
Park proponuje przedsiębiorcom kilka wariantów rozwoju inwestycyjnego.

 

Sprzedaż terenu pod budowę obiektu

Invest Park Białogard posiada ok. 30 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych, z dogodnym dojazdem i przystankiem komunikacji miejskiej. Teren można podzielić na działki o dowolnej wielkości, zgodnie z potrzebami inwestora. Grunty wyposażone są we wszystkie niezbędne media, tj. sieć energetyczną, wodnokanalizacyjną, gazową i telekomunikacyjną oraz infrastrukturę m.in dla zapewnienia komunikacji miejskiej (pętla autobusowa). Dogodna lokalizacja gwarantuje bezpośredni dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych, bliskość portów morskich oraz lotnisk. Grunty zlokalizowane są przy drodze wojewódzkiej. Po zakupie terenu przedsiębiorca we własnym zakresie realizuje inwestycję.

 

Budowa obiektu „pod klucz”

Invest Park występuje jako generalny wykonawca, który realizuje inwestycję według wymagań inwestora, przy jego czynnym udziale. Przygotowuje także dokumentację projektową oraz pozyskuje wymagane decyzje (w tym środowiskową, pozwolenia na budowę, na użytkowanie obiektu).

 

PANORAMA_proj_inwest

 

Budowa obiektu „pod klucz” i sprzedaż odroczona

Invest Park występuje jako generalny wykonawca, realizuje inwestycję wg wymagań inwestora, przygotowuje dokumentację projektową oraz pozyskuje wymagane decyzje. Przez określony czas, nie dłużej niż 5 lat, inwestor wynajmuje obiekt, a po upływie ustalonego okresu wykupuje po cenie umownej.

 

Krótszy czas uruchomienia produkcji, niższe koszty

Czas przeprowadzenia pełnego procesu inwestycyjnego i przekazania nowego obiektu produkcyjnego dla inwestora zwykle trwa ok. 18 miesięcy. Na terenach Invest Parku proces inwestycyjny na zlecenie inwestora trwa o połowę krócej.

 

 

Kompleksowa obsługa inwestorów

Do dyspozycji inwestorów są pracownicy Biura Obsługi Inwestora, Fundusz Pożyczkowy i zespół specjalistów z dziedziny budownictwa przemysłowego, prawa gospodarczego oraz finansów. Pomagają oni w sprawnym uruchomieniu działalności gospodarczej i jej szybkim rozwoju. Zapewniają też opiekę poinwestycyjną.

 

Pomoc w rekrutacji kadry

Invest Park wspiera inwestora w rekrutacji i szkoleniu pracowników. W pobliżu Białogardu krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne, ułatwiające dojazd do pracy mieszkańcom całego regionu. Invest Park współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy i Politechniką Koszalińską, kształcąca studentów na 25 kierunkach.

 

Przyjazny samorząd i ulgi podatkowe

Invest Park to spółka powołana przez lokalny samorząd – Miasto Białogard i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i możliwość zwolnienia z podatków lokalnych to jedne z istotnych zachęt inwestycyjnych.

 

PROJEKT MAPA INVEST

 

Dostępność komunikacyjna

Invest Park położony jest ok. 30 km od Koszalina, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych kraju, niedaleko morza i portów w Kołobrzegu i Darłowie. Białogard to największy węzeł kolejowy na Pomorzu Środkowym. Każdego dnia z tutejszej stacji odjeżdża ok. 70 składów pasażerskich i wiele towarowych, oferując bezpośrednie połączenia z każdą większą miejscowością w kraju. Przez miasto przebiega droga wojewódzka nr 163 Kołobrzeg – Poznań oraz droga nr 166 Białogard – Koszalin. Do drogi krajowej nr 6 Szczecin – Gdańsk jest tylko 8 km. Niedaleko stąd do dróg ekspresowych S6 i S11. Najbliższe lotniska to: Szczecin-Goleniów (95 km), Gdańsk (220 km) oraz Berlin (309 km)

 


W każdym z wariantów i na każdym etapie inwestycji Invest Park gwarantuje pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Każdy realizowany projekt ma parametry uzgodnione z inwestorem w zakresie wielkości, konstrukcji, wyposażenia obiektu, terenu utwardzonego (plac manewrowy, powierzchnia składowa, parkingi). Ponieważ Invest Park objęty działaniem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwia pozyskanie ulg inwestycyjnych, polegających na zwolnieniu z podatku dochodowego na 12 lat.


 

Firmy działające na terenie Parku:

Tech-Gas s.c. – branża energetyczna (Polska)
Kabel Technik Polska Sp. z o.o – branża elektrotechniczna/kolejowa (Indie)
BG Production Sp. z o.o. – przetwórstwo spożywcze (Dania/Polska)
Logispak Sp. z o.o. Sp. k. – branża opakowań (Polska)
STOK EMBALLERING Polska Sp. z o. o.- branża opakowań (Dania)
Korpo Sp. z o.o. – branża metalowa (Niemcy)

 

logo_invest_park_cmykKONTAKT:

Białogardzki Park Inwestycyjny Invest-Park Sp. z o.o.
ul. Kołobrzeska 58, 78-200 Białogard
tel. 600 899 138
www.investparkbialogard.pl

 

baner03