MPS International Sp. z o.o., wiodący polski producent kosmetyków i plastikowych opakowań, pomyślnie przeszedł audyt zmierzający do utrzymania certyfikatu IFS HPC. Wynik kontroli przeprowadzonej przez firmę TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. umożliwił uzyskanie certyfikatu na kolejny rok na poziomie wyższym.
IFS Household and Personal Care Standard (IFS HPC) został opracowany z myślą o producentach, którzy zajmują się wytwarzaniem produktów typu „non-food” (m.in. producentów artykułów do pielęgnacji ciała, do dbania o higienę osobistą, chemii gospodarczej) skierowanych bezpośrednio do konsumenta finalnego. Posiadanie certyfikowanego systemu według IFS jest wymogiem dostarczania wyrobów m.in. do niemieckich i francuskich międzynarodowych sieci handlowych.
Przyjemne z pożytecznym
Wręczenie certyfikatu odbyło się w piątek, 31 maja, podczas wernisażu w Galerii MPS. Firma z Koszalina już po raz dwunasty zaprosiła w swoje progi miłośników sztuki oraz wszystkich tych, którzy lubią poznawać utalentowanych twórców. Tym razem swoje ilustracje zaprezentowała Anna Waluś. Wystawa nosi tytuł „O niebieskich migdałach…”.
– Cieszymy się, że możemy dziś połączyć przyjemne z pożytecznym – mówiła Wanda Stypułkowska, prezes zarządu MPS International. – Przyjemnie jest spędzić czas w otoczeniu pięknych prac pani Anny, a pożyteczne dla naszej działalności było uzyskanie po raz drugi certyfikatu IFS HPC.
Audyt w MPS International przeprowadzili przedstawiciele firmy TÜV SÜD Polska. Z certyfikatem przyjechała do Koszalina Sylwia Stokowska, Manager ds. Produktów Kosmetycznych i Chemii Gospodarczej, audytor wiodący.
– Praca z państwem to przyjemność – zdradziła. – Wystawiłam państwu same piątki. Gratuluję standardów utrzymanych na tak wysokim poziomie.
– Szybko reagujemy na wszelkie niezgodności i nawet jeśli audyt wykryłby jakieś uchybienia, na pewno błyskawicznie byśmy zareagowali – dodał Tomasz Tołwiński, wiceprezes zarządu MPS International.
Wysoki standard zarządzania jakością
System IFS HPC obejmuje elementy systemu zarządzania jakością poszerzone o elementy związane z wymaganiami dla infrastruktury i higieny zakładu oraz higieny personelu. Standard wskazuje również specyficzne wymagania, których niespełnienie powoduje brak możliwości wydania certyfikatu (bez względu na to, czy zakład spełni pozostałe wymagania normy), m.in.: specyfikacja produktu, identyfikowalność, procedura zarządzania kryzysowego i działania korygujące.
Standard IFS HPC zapewnia, iż oferowany produkt jest bezpieczny, odpowiedniej jakości, a także spełnia wymagania prawne.
Galeria MPS: biznes społecznie odpowiedzialny
Zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu w MPS International były realizowane jeszcze zanim hasło CSR stało się w Polsce popularne.
– Historia CSR w MPS International zaczęła się wraz z rozpoczęciem działalności naszej firmy na początku lat 90., zaś sformalizowanie inicjatyw CSR nastąpiło w 2013 roku – mówi Wanda Stypułkowska, prezes MPS International. – Strategia CSR opiera się na trzech filarach zrównoważonego biznesu: środowisko (dbanie o przyszłość kolejnych pokoleń poprzez zrównoważony rozwój firmy minimalizujący negatywny wpływ na środowisko naturalne), firma (doskonalenie kompetencji pracowników z uwzględnieniem ich ambicji i potencjału, z poszanowaniem praw człowieka oraz dbałością o bezpieczeństwo pracy) i społeczeństwo (kształtowanie postaw etycznych wśród naszych partnerów biznesowych i społecznych).
W ramach działań CSR od 2016 roku w budynku MPS International działa galeria. Swoje prace mogą w niej wystawiać zarówno utalentowani pracownicy firmy, jak i artyści z Koszalina i innych miast.
– Mieliśmy już ekspozycje malarstwa, rzeźby, fotografii, ale po raz pierwszy prezentujemy ilustracje. Są one fantazyjne, bajkowe, a więc idealne do pokazania w przededniu Dnia Dziecka – tłumaczy Marcin Napierała, specjalista ds. promocji i wizerunku. – Mam nadzieję, że prezentowane prace przypomną naszym gościom i pracownikom lata młodości, kiedy beztrosko oddawaliśmy się marzeniom.
Anna Waluś w 2010 roku obroniła licencjat na Akademii Sztuk Pięknych w Palermo we Włoszech. Kontynuowała studia w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, gdzie w 2013 roku otrzymała tytuł magistra sztuki. Podczas studiów dwa razy otrzymała stypendium Erazmus, które pozwoliło jej na roczne studia i kilkumiesięczny staż w Hiszpanii. Pracowała jako malarz-animator przy produkcji nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”. Aktualnie zajmuje się ilustracją. Jest również współzałożycielką grupy Wow Wall Studio, wykonującej murale (wielkoformatowe obrazy na ścianach budynków).
– Bardzo dziękuję za zaproszenie, jest mi bardzo miło, że zostałam przez państwa zauważona – cieszy się Anna Waluś. – Galeria MPS jest tak duża, że wręcz obawiałam się, czy nie zabraknie mi prac do pokazania.
Wystawa będzie prezentowana na parterze budynku MPS International do 25 lipca.