Szkołę językową Arena założyła Amy Szymańska, trenerka i mentorka języka angielskiego, która zamieszkała w Koszalinie kilka lat temu. Sama w niej uczy, ale zatrudnia również innych lektorów pracujących w punkcie nauczania przy ulicy Morskiej 4b.

 

Amy 3Choć jest osobą bardzo młodą, Amy Szymańska posiada licencję w nauczaniu języka angielskiego Applied Languages on Business ISLAIN i Master of English Language and Comunication in crosscultural studies, jest także native speakerem oraz tłumaczem języka francuskiego i arabskiego. Zaczęła od razu po studiach, które ukończyła na uniwersytecie w Tunisie. W Polsce znalazła się jako praktykantka skierowana do koszalińskiego MEC -u w ramach wymiany studenckiej. Pracowała, także w Empiku oraz prowadziła indywidualne zajęcia dla kilku innych koszalińskich firm.

Osoby, które uczą się u Amy Szymańskiej, podkreślają, że jest to nauka inna niż ta, którą dotychczas znali – nastawiona na konwersację, komunikatywność. Sama Amy tak o tych różnicach mówi: – Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Ja po prostu staram się z każdym nawiązać indywidualną relację, jak najwięcej się o nim dowiedzieć, poznać jego świat. Dzięki temu nie uczę języka w oderwaniu od doświadczeń określonej osoby. Wtedy w procesie uczenia pojawią się emocje, a one ułatwiają zapamiętywanie, opanowywanie kolejnych elementów. Kluczem sukcesu jest to, że jestem native speakerem, myślę i mówię po angielsku. To mnie różni zapewne od polskich nauczycieli, którzy znają język angielski znakomicie, ale myślą po polsku.

To, że jest wykształconym metodykiem nauczania przydaje się Amy Szymańskiej w pracy z jej lektorami. Raz w tygodniu ma z nimi spotkanie, podczas którego omawiane są wszelkie trudności w pracy i sposoby uzyskania większej ich skuteczności. – To, jak się uczy języka, ma ogromne znaczenie – podkreśla właścicielka Areny. – Warto na to zwracać uwagę i samemu się stale szkolić.

W Arenie uczą się zarówno dorośli, jak również dzieci i młodzież – indywidualnie i w grupach. Różne są motywacje do poznawania angielskiego w przypadku osób dorosłych. Najczęściej jest to potrzeba związana z pracą, choć czasami coś zupełnie innego: – Jedna z pań postanowiła się uczyć po to, by móc się samodzielnie porozumiewać podczas wyjazdów zagranicznych – relacjonuje Amy Szymańska. – Jak mówi ta pani, nie chce się wstydzić. Warto podkreślić, że jest osobą już po sześćdziesiątce. Niektórzy zaś uczą się dla przyjemności, wyłącznie dla siebie.

W przypadku angielskiego biznesowego nauka odbywa się często bezpośrednio w firmach. Z oferty Areny skorzystały na przykład Incaso czy Akant. – W pracy stawiamy akcent na rozróżnienie języka mówionego – tego jakim posługujemy się w codziennej komunikacji i jaki słyszymy w dialogach filmowych, od tego który jest wymagany na poziomie biznesowym. Tu nie chodzi wyłącznie o słownictwo, ale również o wymowę, akcent, budowę zdań, idiomy. Ważne jest również to, by mówić płynnie, nie zastanawiać się długo nad doborem wyrazów. Ćwiczymy to podczas konwersacji – wyjaśnia Amy Szymańska.

Jak podkreśla, rozumie trudności, jakie przeżywają jej studenci, bo sama wciąż uczy się języka polskiego: – Skupiam się na tym, żeby jak najwięcej mówić, poznawać nowe słowa.

Oferta Areny to nie tylko długookresowe kursy językowe dla różnych grup wiekowych, ale również szkolenia organizowane wspólnie z Edu4U w ramach projektu Business.Ly. Dla każdej Firmy, posiadającej swoich kontrahentów z poza kraju lub planującą ekspansję swoich usług lub produktów na zagraniczne rynki, komunikacja to najważniejszy czynnik gwarantujący sukces. Business.Ly to elastyczne formy nauki zarówno w firmie, jak i na sali szkoleniowej. Założeniem programowym jest trening kompetencji interpersonalnych, managerskich, negocjacyjnych, sprzedażowych, obsługi klienta w różnych branżach oraz otwarcie się na nowe rynki. Wtedy słuchacze szkolą swój angielski biznesowy, ale również poznają różnice kulturowe, które mogą mieć znaczenie w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami.

Centrum Arena ma również ofertę intensywnych kursów językowych podczas wakacji. Warto śledzić jego stronę internetową i profil w serwisie społecznościowym Facebook, bo tam można znaleźć informacje szczegółowe i wszelkie nowości.

 

szkola-jezykow-logoArena Centrum Języków Obcych

ul. zwycięstwa 126 / ul. Morska 4b/8
arena.edunet@gmail.com
tel: +48 576 714 207 / +48 666 013 034
www.lavicenne.net
www.blog-amyszymanska.com