cover drzewo Lato 2018

Centrum Budownictwa Drewnianego – nowa kołobrzeska marka

Mateusz Merchel i Tomasz Frost, założyciele i właściciele Centrum Budownictwa Drewnianego w Kołobrzegu, stworzyli miejsce, w którym klienci i wykonawcy znajdą wszystko, co potrzebne do budowy domów z drewna oraz wszystkie materiały drewniane wykorzystywane w budowie tradycyjnej.

Skąd pomysł stworzenia Centrum Budownictwa Drewnianego? Tomasz Frost: – Jesteśmy w rejonie atrakcyjnym turystycznie, co sprawia że coraz więcej przedsiębiorców i osób prywatnych związanych z turystyką stawia na ekologiczne i szybkie rozwiązania. A te warunki spełniają domy w technologii drewnianej.

 

– Jakich materiałów według Panów należy użyć do budowy domów z drewna?

Tomasz Frost: – Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdza się drewno świerkowe suszone, strugane. Posiadające klasę kontrukcyjną C16 oraz C24. W naszej ofercie mamy takie właśnie drewno szwedzkiego producenta – firmy Södra.

 

– Dlaczego sprowadzamy szwedzką tarcicę do Polski?

Tomasz Frost: – Na polskim rynku brakuje tarcicy, stąd większe zainteresowanie drewnem ze Skandynawii, które słynie przecież ze swojej jakości. Drewno to ma małe przyrosty roczne, dzięki temu ma większą gęstość i wytrzymałość. Znajduje szerokie zastosowanie – od elementów konstrukcyjnych, elewacyjnych aż po wyrób mebli. Ma jeszcze jedną zaletę, to znaczy w procesie suszenia pozbywamy się pleśni i robactwa, a struganie i fazowanie krawędzi utrudnia i opóźnia ewentualne zapalenie się deski.

 

– Wspominali Panowie, że w Centrum Budownictwa Drewnianego dostaniemy wszystko do budowy domów z drewna. Co oprócz drewna?

Mateusz Merchel: – W naszej ofercie posiadamy również środki do konserwacji drewna, łączniki, wkręty, wieszaki do belek, membrany wiatroizolacyjne, folie budowlane oraz innowacyjny i ekologiczny produkt do ocieplania domów w postaci wdmuchiwanej wełny celulozowej. Oferujemy również certyfikowane place zabaw.

Zapraszamy Państwa do naszego biura, a zarazem domu pokazowego który mieści się przy ulicy Sienkiewicza 27 w Kołobrzegu.

 

 

cdb_logoCentrum Budownictwa Drewnianego Sp. z o.o

ul.Sienkiewicza 27, 78-100 Kołobrzeg
tel. 668 387 866, FB/CBDspolkazoo
www.cbd.kolobrzeg.pl