cover targi Wydarzenia

Po prezenty i po sztukę

Koszalińskie Targi Sztuki i Dizajnu to jedno z ulubionych i najbardziej wyczekiwanych koszalińskich wydarzeń przedświątecznym, mimo że miało dopiero dwie odsłony. Zbliża się trzecia ich edycja – 16 i 17 grudnia City Box zgromadzi młodych dizajnerów, projektantów i artystów. Znowu udowodnią oni, że „Dobry prezent to sztuka”.

targi 2016 2

Swoje prace na dwóch kondygnacjach City Boksu pokaże 35 wystawców. Wśród nich ci, którzy brali już udział w poprzednich edycjach, ale też nowi: projektanci biżuterii, ubrań, kosmetyków naturalnych, artykułów papierniczych, elementów wyposażenia wnętrz – mebli, ceramiki, dekoracji oraz akcesoriów, a także graficy, artyści i wielu innych. Będzie można kupić ozdoby i słodkości świąteczne.

Rąbka tajemnicy uchyla facebookowa strona targów prezentująca wybranych wystawców, zatem na wydarzenie można wybrać się z listą wymarzonych przedmiotów.

Jak podkreślają organizatorzy – targi mają wymiar artystyczny, praktyczny i ekonomiczny. Dla wystawców – często młodych, poczatkujących – są niepowtarzalną okazją pokazania swojej twórczości, nawiązania kontaktów i współpracy, zmierzenia się z opiniami kupujących, a dla odwiedzających rzadką okazją do nabycia za przystępną cenę niekonwencjonalnej sztuki i wyjątkowych przedmiotów wysokiej jakości, w nowoczesnym wzornictwie.

targi 2016

Bogato zapowiada się program imprez towarzyszących. W ciągu dwóch dni odbęda sie m.in.: live act performance Grupy Etyka Kurpina/Adama Frankiewicza (projekt eksplorujący technikę kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych oraz kaset VHS; eksperymentalne słuchowisko radiowe montowane na żywo przy użyciu magnetofonów), warsztaty kaligrafii (Kamil Kak i Alina Mielnik – wymagane sa zapisy!), warsztaty sitodruku (Druklin&Dobry Sztos), pokaz rzeźbienia w glinie (Tomasz Rogaliński), spotkanie z Anią Waluś i Małgorzatą Kuźnik, które opowiedzą o kulisach powstawania pierwszej na świecie animacji pełnometrażowej wykonanej w technice malarskiej „Twój Vincent”, wystawa grafiki z ASP w Gdańsku i inne. Tak jak w ubiegłym roku wręczone zostaną nagrody za najlepsze stoisko i najlepszy produkt III edycji KTSiD. Pierwszego dnia na brunch powitalny zaprasza kawiarnia Powidoki, a na after party – JazzburgerCafe.

 

– Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w świetnym konkursie, który współorganizujemy z naszym sponsorem, firmą Bernina z Krakowa – dodaje Katarzyna Koperkiewicz, kurator wystawy (wraz z Ryszardem Ziarkiewiczem i Łukaszem Waberskim). – Trzeba przynieść do nas koszulkę z dowolnym, wyhaftowanym wzorem czy elementem. Wybierzemy najciekawszą, a zwycięzca otrzyma w nagrodę maszynę do szycia. BERNINA bernette Sew&Go 5 o wartości 1099 zł. Ze wszystkich koszulek powstanie wystawa.
Targi organizują Fundacja #Kultura i Galeria Scena, współorganizują Centrum Kultury 105 w Koszalinie, przy wsparciu Politechniki Koszalińskiej, władz gminy i województwa zachodniopomorskiego.

 

III Koszalińskie Targi Sztuki i Dizajnu: 16 i 17 grudnia (sobota 12.00-20.00; niedziela: 12.00-18.00), City Box,

Rynek Staromiejski 14.Wstęp wolny!
Więcej informacji: https://www.facebook.com/targisztukikoszalin/