izabela rogowska 54 Wydarzenia
Fot. Izabela Rogowska

W tym miejscu najważniejsze są dzieci

Po kilku miesiącach remontu na nowo rozpoczęła pracę świetlica środowiskowa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD) przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie.

Koszalińskie TPD to jeden z najprężniej działających w Polsce oddziałów organizacji, jedno z największych stowarzyszeń w województwie oraz największe stowarzyszenie pozarządowe w regionie zajmujące się problemami dzieci. Nic więc dziwnego, że na zaproszenie Henryka Zabrockiego, szefa oddziału TPD, odpowiedzieli samorządowcy, pedagodzy, przedstawiciele instytucji i firm wspierających TPD, najbliżsi współpracownicy. Greta Grabowska, artystka, projektantka wnętrz, która przygotowała plan odnowienia siedziby Grona, podsumowała: – Współpraca z wami była dla mnie przyjemnością – zwróciła się do innych gości. – Udało nam się zachować oryginalną stolarkę, dzięki czemu stare wnętrza zyskały nowy wyraz. Dla dzieci to też forma edukacji, że nie niszczymy tego, co ktoś zrobił przed nami. Kolorystyka wnętrz jest radosna, mam nadzieję, że dzieci w tych pomieszczeniach poczują się dobrze. Tapety jeszcze bardziej rozpromieniły to miejsce, a jak wiemy w przyjaznych wnętrzach dzieci lepiej się rozwijają.

 

W podziękowaniu za pomoc w wyremontowaniu siedziby grona Odznaką Specjalną TPD „Przyjaciel Dziecka” uhonorowani zostali:

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, który od lat wspiera inicjatywy na rzecz dzieci i ich rodzin.

Greta Grabowska, architekt wnętrz, malarka. Projektantka pomieszczeń TPD, pomysłodawczyni wystroju.

Lucyna Sitarczyk, dyrektor Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie, który wsparł finansowo remont siedziby TPD.

Piotr Pawłowski, redaktor naczelny miesięcznika „Świat Dziecka”, wydawanego przez koszalińskie TPD. Przewodniczący społecznej Rady Programowej oddziału.

Zbigniew Kawecki, właściciel firmy „Komfort Kaweccy”, która wykonała nowe meble oraz wsparła TPD podczas prac montażowych i demontażowych.

Norbert Koselski, szef salonu łazienek BOKARO, która przekazała materiały niezbędne do remontu łazienek: ogniska i nowego przedszkola TPD przy ulicy Hołdu Pruskiego w Koszalinie.

Bartosz Zabrocki, dyrektor Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizacyjnego. Dyrektor przedszkoli TPD w Koszalinie, wcześniej inicjator ich powstania.

Władysław Godyla, właściciel Pracowni Rzeźbiarskiej, artysta plastyk. Od lat współpracuje z TPD, był twórcą między innymi „Wrót Dobroci” zaprezentowanych na koncercie TPD w BTD.

Zbigniew Janiszewski, długoletni dziennikarz, redaktor, wydawca, drukarz. Redaktor techniczno-graficzny miesięcznika TPD „Świat Dziecka”.