figura09 cover Przyjemności, Zdrowie i uroda
Fot. Dawid Perz

SMACZNIE JEDZĄ, ZDROWO CHUDNĄC

Pani Monika Koźlakiewicz prowadzi Studio Figura Koszalin, pomagając swoim podopiecznym osiągać założone cele w redukcji wagi, modelowaniu sylwetki, ujędrnianiu ciała i skóry za pomocą diety, treningów oraz zabiegów.

Jak podkreśla, zdrowy styl życia to jej pasja. Jest wielbicielką wędrówek górskich oraz wykwintnego i zdrowego jedzenia. Kocha podróże kulinarne. Z różnych zakątków Polski przywozi inspiracje kuchenne, które później wykorzystuje w cateringu dietetycznym Dieta Figura. Osobiście czuwa nad tym, aby dostarczane do klientów posiłki były najwyższej jakości. Sprawdza smak potraw, punktualność dostawców i zadowolenie klientów.

 

monika– Jakie efekty w redukcji wagi osiągają klientki w Studio Figura Koszalin?

– W ciągu roku odchudzanie przyniosło rewelacyjne efekty. Klientki mojego Studia schudły razem 734 kg. W obwodzie ramion straciły 210 cm, w pasie 614 cm, w biodrach 476 cm i udach 378 cm. W ten sposób panie zmieniają garderobę z rozmiaru 44 na 38. Tylko w miesiącach wakacyjnych odchudzanie podjęło kolejne 60 pań. Należy pamiętać, że klientkami studia są również osoby, które nie odchudzają się, ale chcą ujędrnić ciało, wymodelować sylwetkę, zlikwidować cellulit.

 

– Czym Pani studio różni się od konkurencji?

– Profil naszej działalności znacząco wykracza poza działalność typowego klubu fitness, gabinetu dietetycznego czy kosmetycznego. Studio Figura realizuje kompleksowy system odchudzania oparty na dziesięciu latach doświadczeń. Został stworzony z myślą o kobietach oczekujących dyskrecji i kameralnej atmosfery oraz indywidualnego podejścia. Komponujemy dla każdej pacjentki indywidualny program redukcji wagi i modelowania sylwetki. W jego skład wchodzi dieta, suplementacja oczyszczająca organizm i suplementacja wspomagająca odchudzanie, zabiegi modelujące sylwetkę, ujędrniające ciało i skórę oraz ćwiczenia i treningi. Równie ważna jest motywacja i wsparcie psychodietetyczne. Naszym atutem jest własna linia suplementów diety i kosmetyków odchudzających. Warto wspomnieć, że Studio Figura jest również producentem wykorzystywanych w koncepcie urządzeń. Do tego ciągle się rozwijamy. Nasze najmłodsze dziecko to catering dietetyczny Dieta Figura.

 

– Kto korzysta z cateringu dietetycznego?

– Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na to co je i jak często. Dlatego dietę pudełkową zamawiają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Każdemu kto intensywnie pracuje, brakuje czasu na gotowanie, a co dopiero liczenie kalorii. Bardzo trudno jest mi sklasyfikować grupę odbiorców, ponieważ w tej chwili z naszego cateringu korzystają naprawdę wszyscy.

 

– Skąd pomysł na przygotowywanie dietetycznych posiłków?

– Rozwiązanie podpowiedziały mi moje klientki, które marzyły o nowej figurze, ale brakuje im czasu na gotowanie. Stąd też codziennie przygotowujemy i dowozimy posiłki dla osób chcących schudnąć lub po prostu zdrowo się odżywiać.

 

– Jak można zamówić catering dietetyczny Dieta Figura?

– Najlepiej umówić się na bezpłatne konsultacje dietetyczne do Studia Figura. Nasze konsultantki dobiorą odpowiednią kaloryczność posiłków i podczas całego procesu odchudzania zajmą się monitoringiem efektów. Catering można też zamówić za pośrednictwem naszej strony www.dietafigura.pl.

 

– Jakie efekty osiągają Wasi klienci stosując dietę pudełkową?

– Najlepszym wynikiem w odchudzaniu może pochwalić się pani Halina, która w cztery miesiące zrzuciła 14 zbędnych kilogramów ciała i jak zapowiedziała, nie poprzestanie na tym. Wśród klientów znajduje się wiele osób bez nadwagi i korzystających z naszych usług ze względu na zdrowie, wygodę i oszczędność czasu. „Pudełkowicze” zauważają poprawę koncentracji i kondycji organizmu. Poprawia się ich samopoczucie, wyraźnie poprawia się wygląd cery i włosów.

 

– Jak komponujecie posiłki?

– Do ich przygotowania wykorzystujemy produkty naturalne, świeże, o niskich indeksach glikemicznych, nie przetwarzane. Korzystamy tylko z przypraw naturalnych lub ziół. Nie używamy konserwantów ani polepszaczy smaku, tak jak i cukru czy słodzików, kostek rosołowych, gotowych sosów. Dania przygotowujemy tylko na oleju kokosowym. W naszej diecie znajdziecie orzechy, oleje z prażonego sezamu czy migdałów. Osobiście wybieram produkty, wskazuję miejsca zakupu. Stawiam na dobre doświadczenia i wiedzę, dlatego stosujemy produkty superfood (produkty spożywcze pochodzące z ziaren, roślin, glonów, nasion, jagód, owoców, warzyw, ziół), które zawierają ogromne dawki składników bogatych w makro- i mikroelementy. Superfood wpływają korzystnie na metabolizm, podnoszą odporność organizmu, uzupełniają niedobory mikroelementów, oczyszczają z toksyn oraz spowalniają procesy starzenia. Nasz dieta zawiera dużą ilość antyoksydantów (przeciwutleniaczy). Te naturalne substancje spowalniają proces starzenia się naszego organizmu i działają antynowotworowo.

 

– Które potrawy cieszą się największym powodzeniem?

– Dieta Figura to ponad 120 różnych potraw, które zostały stworzone i przetestowane w ciągu 12 miesięcy przygotowań do uruchomienia cateringu. Największe słowa uznania zbierają dania rybne, zupy, owocowe jogurty. Klienci doceniają sezonowość naszej kuchni. Z soków największym hitem była krwawa Mary na bazie korzenia pietruszki, no i chyba smalec wegetariański. Chociaż najwięcej telefonów było po omlecie ze szpinakiem i fetą. Nasza kuchnia odbiera codziennie maile z pochwałami. Nasz zespół najbardziej ucieszyła wiadomość „wypróbowałem wszystkie diety pudełkowe w Koszalinie, wasz catering jest najlepszy, najsmaczniejszy i najładniej podany ”. Cieszy mnie fakt, że nasi klienci zdrowo chudną i smacznie jedzą. Co najważniejsze, ze względu na system składania zamówień, dania przygotowywane są z produktów najwyższej świeżości, gdyż nasza kuchnia zamawia tylko takie ilości, jakie są niezbędne do przygotowywania diet w danym dniu.