kpm2 Wydarzenia

Klub Przedsiębiorczych Mam rozpoczął działalność w Koszalinie

W Koszalinie powstał właśnie Klub Przedsiębiorczych Mam. To pomysł, który zdążył już przyjąć się w innych miastach – m.in. w Warszawie i Trójmieście. Jego autorką jest Marta Waszczuk, coach, trener, doradca i autorka książki „Mamy, wracamy” przeznaczonej dla kobiet, które chcą wrócić do aktywności zawodowej po narodzinach dziecka. Na koszaliński grunt ideę Klubu Przedsiębiorczych Mam przeszczepia Agnieszka Marczak, coach i trener pracująca również na co dzień w tutejszym Centrum Biznesu.

Klub Przedsiębiorczych Mam dopiero startuje. Na pierwszym spotkaniu pojawiło się kilkanaście kobiet zainteresowanych nawiązaniem nowych kontaktów, wsparciem w zakładaniu lub prowadzeniu własnego biznesu. Są w różnym wieku, zajmują się zawodowo rozmaitymi rzeczami. Wszystkie mają dzieci (choć w różnym wieku), wielką motywację do działania, głowy pełne pomysłów i planów. Przyznają jednak, że po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym trudno jest wrócić do aktywności zawodowej. Klub Przedsiębiorczych Mam to grupa, która daje w tym zakresie wsparcie i inspirację.

– Z doświadczeń klubów działających w innych miastach wiem, że kobiety wychodzą z tych spotkań pozytywnie wzmocnione – mówi Agnieszka Marczak. – Niektóre przychodzą tylko po to, żeby posłuchać innych. To jest w porządku. Można dzięki temu zobaczyć, że wszystkie napotykamy podobne wyzwania, a aktywność zawodową, nawet jeśli jest to wymagające i czasochłonne prowadzenie własnego biznesu, daje się połączyć z udanym życiem rodzinnym.

Pierwsze spotkanie koszalińskiego Klubu Przedsiębiorczych MamUczestniczki pierwszego spotkania koszalińskiego Klubu Przedsiębiorczych Mam potwierdzają te słowa: „chcę się wzmocnić”, „potrzebuję dodać sobie odwagi do działania”, „chcę poznać historie kobiet, którym udał się pomysł na biznes” – można było usłyszeć.

Przedsiębiorcze mamy mają do zaoferowania również własne, często unikalne, umiejętności. Dzięki temu, że znają swoje zawodowe kompetencje – spotkania Klubu mają szansę stać się polem do nawiązywania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.

Spotkania Klubu Przedsiębiorczych Mam będą odbywały się raz w miesiącu, w poniedziałki. Najbliższe planowane jest na 22 lutego. Gościny Klubowi użycza rodzinna klubokawiarnia Puszczyk (ul. Zwycięstwa 106/108). W planach są m.in. spotkania tematyczne i szkoleniowe oraz wizyty gości – kobiet, które skutecznie radzą sobie z łączeniem życia zawodowego i rodzinnego. Grupa jest otwarta i w każdej chwili można do niej dołączyć. Podczas kolejnego spotkania i na Facebooku (Klub Przedsiębiorczych Mam Koszalin).