Marzena Ugorna 17 Kultura, Przyjemności

„BLUES SYMFONICZNIE” W FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ 22 I 23 STYCZNIA

 

„Blues Symfonicznie” to autorski projekt Marzeny Ugornej. Artystka sięga po gatunek, w którym słów broni przekaz, a w dźwiękach zawarty jest wyraźny „kawałek duszy”. Ma świadomość, że jest to w dzisiejszych realiach muzyka niszowa, niemniej jednak mająca swoich odbiorców.

Marzena Ugorna czuje bluesa, nie udaje, jest muzycznie określona. Nawiązaniem do lat 70. – czasu świetności polskiego bluesa – przypomina sylwetki największych frontmenów, którzy ciągle pozostają jej największą muzyczną inspiracją.

Repertuar składa się z trzynastu wyselekcjonowanych utworów, inspirowanych muzykami, którzy przez lata kształtowali jej wrażliwość: Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej, Martyny Jakubowicz, Czesława Niemena; pojawia się również nawiązanie do Janis Joplin.

Marzena Ugorna 17

Marzena Ugorna to jedna z najlepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Okrzyknięta wielką damą polskiego bluesa. Autentyczna i niezwykle wyrazista. Znana szerszej publiczności z programów muzycznych takich jak „Szansa na sukces” czy „The Voice of Poland”, gdzie niejednokrotnie zachwyciła głosem jurorów i publiczność przed telewizorami. Wkrótce ukaże się jej debiutancki album. Dziś jednak pojawia się w wielkim stylu, z muzyką która onieśmiela dojrzałością i odwagą repertuarową.

Marzena Ugorna 6

Wystąpią: Adam Klocek (dyrygent), Marzena Ugorna (śpiew), Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej oraz skład muzyczny towarzyszący wokalistce: instrumenty klawiszowe – Kamil Barański, gitara elektryczna – Tomasz Ragaboy Osiecki, gitara basowa- Bartosz Mielczarek, perkusja – Maciek Gołyźniak. W chórkach: Marta Dryll , Beata Orbik , Małgorzta Auron

Marzena Ugorna 19

BILETY: 45/50 zł; kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-15.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Marzena Ugorna 20

Żródło: materiały Filharmonii Koszalińskiej