P1010896 Podróże, Przyjemności
Fot. A Orsa i Arch. El Mundo

Rajska plaża w środku zimy

Za oknem śnieg z deszczem, temperatura oscyluje w okolicach zera, a zmrok zapada zanim zdążymy wyjść z pracy. W takich warunkach wielu osobom obniża się nastrój. Grudniowy mrok na chwilę rozjaśnią Święta. Potem, zanim nadejdzie wiosna, czeka nas jeszcze wiele zimnych i ponurych dni. A może nie dać się polskiej zimie i wyruszyć na egzotyczne wakacje? Ciepłe morze, palmy, biały piasek, gorące słońce, błogi relaks… To wszystko jest możliwe. I tańsze niż się powszechnie uważa. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać dobrych ofert!

 

Egzotyczne wycieczki – na Dominikanę, Kubę, Malediwy, do Tajlandii i  Meksyku – nie muszą kosztować majątku. I nie chodzi tylko o popularne oferty last minute. Mieszkańcy Koszalina są nawet szczególnie uprzywilejowani, jeśli chodzi o możliwość ciekawego wyboru wakacyjnego kierunku. Sekret tkwi bowiem w wycieczkach, na które wylatuje się z największych niemieckich lotnisk, w tym przede wszystkim z Berlina. W Koszalinie już od dziewięciu lat działa Biuro Podróży el Mundo, które wyspecjalizowało się w sprzedaży właśnie takich ofert.

– Wycieczki organizowane przez niemieckie biura mogą być naprawdę konkurencyjne cenowo – mówi ewelina Minkiewicz, właścicielka el Mundo. – Polskie oferty są dobre i my również proponuje
my je klientom, ale czasem zamiast jechać do Warszawy i stamtąd za 10 tysięcy złotych za osobę lecieć na Dominikanę, lepiej jest dojechać do Berlina i tam rozpocząć podróż, której koszt zamyka się w około pięciu – sześciu tysiącach. Atrakcyjnych ofert nie brakuje, a do Berlina mamy tylko cztery godziny jazdy samochodem. Sprzedajemy wycieczki również przez Internet – dzięki niewygórowanym cenom kupują je także mieszkańcy z południa i innych regionów Polski, a czasami także z krajów ościennych jak Białoruś, Ukraina czy Rosja.

 

Ewelina Minkiewicz 2

WAKACJE SZYTE NA MIARĘ

Przystępne ceny nie są jednak jedynym atutem, dla którego planując wakacje warto wybrać el Mundo. Właścicielka biura sama jest zapaloną podróżniczką, a wiele z wycieczek, które proponuje klientom, przetestowała osobiście podczas regularnych wyjazdów z mężem i córką. Zna konkretne hotele, zwyczaje panujące w  poszczególnych krajach, lokalne ceny, warunki pogodowe i jest prawdziwą kopalnią turystycznej wiedzy. Świetnie wie, co przypadnie do gustu studentom (dzięki dobrym cenom ich również coraz częściej stać na egzotyczne wyprawy), dokąd wysłać młodą parę w podróż poślubną, a dokąd rodzinę z dwojgiem małych dzieci.

– Rozmowa o pomyśle na wakacyjny wyjazd zaczyna się zwykle od możliwości finansowych i dostępnych terminów urlopowych – wyjaśnia ewelina Minkiewicz. – obecnie najpopularniejsze są dalekie, egzotyczne wyprawy, Polacy zasmakowali już w wyjazdach do miejsc odleglejszych niż południe europy i północne rejony Afryki. obecna sytuacja polityczna w krajach arabskich również skłania do poszukiwania innych opcji. Jest wiele czynników, które biorę pod uwagę proponując klientom konkretne wycieczki. Ważne, czy mam do czynienia z amatorami ciszy, spokoju i relaksu, czy raczej fanami aktywnego, rodzinnego spędzania czasu albo intensywnego zwiedzania. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czego się oczekuje od wakacji. Możliwości jest cała masa, są dostępne także wyjazdy łączone – można polecieć do Hongkongu na kilka dni, a pozostałą część urlopu spędzić na Bali.

 

 

image_3

 

W PODRÓŻY Z DZIECKIEM

Właścicielka el Mundo przyznaje, że sama stara się dobierać wakacyjne kierunki zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami własnego dziecka. To samo doradza innym rodzicom. Niemowlakowi potrzebny jest piasek, chroniący przed słońcem parasol, basen i obecność zrelaksowanych rodziców. Kilkulatka zachwyci z  pewnością bogata oferta dziecięcych klubów, które znajdują się w większości hoteli nastawionych na przyjmowanie europejskich turystów. W  Biurze Podróży el Mundo można też dowiedzieć się, które egzotyczne kraje można z powodzeniem odwiedzić z maluchem, a które lepiej odłożyć na czas podróży z nastolatkiem.

– Zachęcam do podróżowania z dziećmi, bo to fantastycznie wspiera ich rozwój, pozwala poznawać języki, nawiązywać kontakt z dziećmi z zupełnie innych kultur, a wspólne wyjazdy to jedyny w swoim rodzaju czas na bycie razem, bez codziennego pośpiechu – opowiada ewelina Minkiewicz. – Sama nie zdecydowałabym się może na wyprawę z małym dzieckiem do krajów afrykańskich, gdzie istnieje ryzyko zakażenia malarią, ale miejsca takie jak Meksyk, Dominikana, Bali czy Malediwy są wręcz stworzone do wypoczynku całych rodzin. Małe dziecko uczy się przy okazji tolerancji, widzi dzieci o różnych kolorach skóry, poznaje ich świat, dowiaduje się, że można żyć całą rodziną w krytej strzechą chacie i mieć szczęśliwe dzieciństwo. Ze starszym dzieckiem warto z kolei poszukać ciekawych miast i zabytków, skoncentrować się na poznawaniu historii, przyrody, zwierząt. Wielu rodziców obawia się jak dziecko zniesie kilkanaście godzin lotu samolotem. Zapewniam, że dzieci są o wiele bardziej odporne niż się nam wydaje, łatwo dostosowują się do sytuacji i trzeba im wprawdzie w długiej podróży poświęcić sporo uwagi, ale nie różni się to niczym od wspólnego spędzania czasu w domu.

Planując podróż z dzieckiem, a także w każdy innym przypadku kiedy chcemy wybrać ciekawy wyjazd, a brakuje czasu na samodzielne przeglądanie setek ofert – warto wybrać się do biura el Mundo i opowiedzieć o swoich oczekiwaniach. Czynników, które warto wziąć pod uwag ę jest bardzo wiele. Trzeba liczyć się z tym, że spotkamy ludzi z bardzo odległych kultur, że trzeba umiejętnie zabezpieczyć się przed komarami, problemami żołądkowymi, kiedy wyjechać, jeśli nie chcemy żeby zaskoczyła nas ekstremalna pogoda, gdzie będzie się od nas oczekiwać napiwków i ile wydamy na pamiątki. To informacje dostępne na stronach internetowych i w wielu przewodnikach, ale jeśli nie mamy sprecyzowanego pomysłu na udane wakacje łatwo pogubić się w gąszczu informacji.

 

KIEDY? DOKĄD? ZA ILE?

Wakacje warto zaplanować z wyprzedzeniem. Po pierwsze dlatego, że im wcześniej, tym więcej ofert mamy do wyboru. Po drugie – jeśli tylko istnieje możliwość dopasowania urlopu do mniej popularnych okresów w roku – mamy szanse na naprawdę atrakcyjne oferty cenowe. Ceny rosną w typowych okresach urlopowych – w lipcu, sierpniu i podczas ferii zimowych. Tymczasem w pierwszej połowie grudnia, wczesną wiosną i jesienią możemy po kilkunastu godzinach lotu znaleźć się w innym, cieplejszym i bardziej słonecznym świecie, nie wydając przy tym fortuny.

– Niemieckie oferty wycieczek mają kilka istotnych zalet, a ceny są tylko jedną z nich – wyjaśnia ewelina Minkiewicz. – Plusem jest też dużo większy wybór hoteli i możliwość elastycznego dopasowania liczby dni pobytu do możliwości urlopowych. Z Niemiec lata się na dowolną liczbę dni – można nawet polecieć na Dominikanę i spędzić tam pięć nocy. Urlop zamknie się w siedmiu dniach. Jeśli dla kogoś dwa tygodnie to za dużo – może wybrać się na Kubę na 9 dni. Pełna dowolność!

Z Koszalina na berlińskie lub inne z niemieckich lotnisk można dostać się własnym samochodem (w biurze el Mundo dowiemy się m.in. gdzie zaparkować na dwa tygodnie i nie zbankrutować) lub specjalnymi busami, które dowożą turystów pod sam terminal.

W ofercie el Mundo są też klasyczne, europejskie kierunki, autokarowe wycieczki objazdowe, rejsy wycieczkowe po niemal wszystkich rejonach świata, unikatowe propozycje takie jak wypoczynkowe pobyty na Madagaskarze. Można też wykupić sam pobyt w hotelu, jeśli planujemy dostać się do docelowego kraju na własną rękę (bo np. udało się znaleźć wyjątkowo tanie połączenie lotnicze). Są też oferty last minute.

– Nie znajdziemy już wprawdzie ciekawych ofert na Boże Narodzenie i Sylwestra – ten okres jest szczególnie gorący i wiele osób zaplanowało i kupiło wyjazd już dużo wcześniej – mówi ewelina Minkiewicz. – Wciąż mamy jednak dużo wspaniałych propozycji na zimowe ferie. Zapraszam do el Mundo – razem na pewno zaplanujemy niezapomniane wakacje.

 

Oferty Biura Podróży El Mundo można znaleźć:

  • na stronie internetowej el-mundo.pl,
  • w serwisie społecznościowym Facebook.com/el-Mundo-Biuro-Pozdrozy

KONTAKT

Biuro Podróży el Mundo: telefon 94 340 89 89;

e-mail: biuro@el-mundo.pl; Koszalin, ul. Zwycięstwa 170/3;