2s5 Design, Przyjemności

Tomasz Tarasewicz – Lubię widzieć zadowoloną twarz klienta

Prezentujemy wnętrze zaprojektowane przez Tomasza Tarasewicza, pochodzącego z Koszalina projektanta, który przez lata kierował m.in. działem wnętrza w miesięczniku „M jak mieszkanie” –  w wydawnictwie Murator. Pracuje dla IKeA Centres Polska, projektuje domy, apartamenty, mieszkania prywatne a także rozmaite przestrzenie użyteczności publicznej czy centra handlowe.

O prezentowanej u  nas realizacji Tomasz Tarasewicz mówi: – Dom o powierzchni 300 metrów kwadratowych to zarazem wyzwanie dla architekta ale także niesamowita przestrzeń do zrealizowania szerokiego wachlarza pomysłów. Inwestorzy zdecydowali się na projekt dosyć nowoczesny a zarazem unikatowy jeśli chodzi o połączenia materiałów wykończeniowych. Pojawia się dużo materiałów naturalnych – beton czy drewno, ale również stara poniemiecka cegła poddana renowacji, czy deski podłogowe odzyskiwane ze starych kamienic. Przecierany beton łączy się z nowoczesnymi surowymi meblami. Niektóre elementy wykończenia wnętrz były wykonywane na zamówienie. Takim przykładem jest np. stół – surowe deski, z których powstał, zostały spięte stalowymi obręczami co dało całośći wygląd bardzo naturalny i idealnie pasującego mebla do trochę loftowego wnętrza. Przy minimalistycznej, szaro-białej kolorystyce, tylko ostre kolory obrazów Xy Anki Mierzejewskiej łamią ten chłodny, klimat. Celem klienta i moim było zachowanie stylistyki oszczędnej, prostych mebli, epoksydowej podłogi przełamanej kolorami wypływającymi jedynie z obrazów i zastosowanych dodatków.

 

– Co sprawia, że rozpoczyna Pan działalność projektową poza Warszawą?

– Projektuję wszelakie wnętrza: domy, apartamenty, mieszkania, sklepy, lokale usługowe czy centra handlowe. Od bardzo dawna współpracuję z Inter IKeA, teraz Ikea Centers.To była praca rzeczywiście mocno skoncentrowana na warszawie, ale miałem też okres, kiedy uczestniczyłem w dużych projektach w łodzi, wrocławiu i Gdańsku. w Koszalinie pierwsze projekty wykonywałem już w ubiegłym roku. Zresztą określenie „w Koszalinie” to tylko pewne przybliżenie. współpracowałem z klientami w pasie inwestycji nadmorskich. Chciałbym tutaj pracować coraz więcej, bo przecież ciekawe rzeczy można robić nie tylko w wielkich miastach a  przy tym Koszalin to moje rodzinne miasto gdzie bliskość morza powoduje otwarcie horyzontu twórczego.

 

– Co Pan lubi najbardziej projektować? Co sprawia Panu szczególną przyjemność? 

– Bardzo lubię pracę z klientem indywidualnym. Tworzy się wtedy wnętrza, które są bardzo namacalne, zindywidualizowane. Napędzające jest widzieć na twarzach klientów zadowolenie potwierdzające, że powstaje coś wyłącznie dla nich. Mimo że już nie pracuję w wydawnictwie Murator, to wciąż pojawiają się w jego tytułach moje projekty jako prezentacje wnętrz. Chodzi o miesięczniki „M jak mieszkanie”, „Dobre wnętrze” czy „Moje mieszkanie”. Dodatkowym nośnikiem jest internet i portale o tematyce wnętrzarskiej w których występuję jako ekspert udzielając porad z dziedziny urządzenia wnętrz. Dla mnie jednak najważniejszy jest bezpośredni kontakt z ludźmi.

 

tarasewicz_7

 

– Mimo młodego wieku ma Pan ogromne doświadczenie. Także w kreowaniu nowoczesnego designu, choćby poprzez pracę w renomowanym wydawnictwie. 

– Moja przygoda z „pokazywaniem się”- jeśli chodzi o projekty firmowane z imienia i nazwiska zaczęła się wraz z „M jak mieszkanie”. Potem przerodziło się to w stałą formę, bo zostałem szefem działu wnętrza w wydawnictwie Muratorze. Ale wciąż były też inne prace – na przykład: reklama, design, katalogi produktowe, stoiska targowe, projektowanie sklepów a także Visual Merchandising. Dostrzegam wiele płaszczyzn w dziedzinie projektowania. Po okresie pracy w  wydawnictwie, zaczął się rozdział – IKEA, w tym zwłaszcza współpraca z Domoteką w warszawie. Domotekę wizerunkowo prowadzę od sześciu lat, projektując ekspozycje, organizuję wystawy sztuki i designu. Ta praca również daję mi ogromną satysfakcję a także zbieram doświadczenie z dziedziny marketingu i PR.

 

Tomasz Tarasewicz – absolwent IV LO w Koszalinie następnie Instytutu wzornictwa – Politechniki Koszalińskiej. Swoją pracę zaczynał na praktykach w Los Angeles USA. Dokształcał się na kierunku Design Management w Szkole Głównej Handlowej i Instytucie wzornictwa Przemysłowego w warszawie .
Pracował dla takich marek jak:
 • Fortis Nowy Stary Browar
 • UNILEVEL Polska S.A.
 • IKEA – ICSAB – Sweden
 • Tubądzin Group Sp. z o.o.
 • Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
 • OPOCZNO S.A.
 • Ceramika CERSANIT Sp. z o.o.
 • SANITEC KOŁO Sp z o.o.
 • KERAMAG- JOOP ICI Polska Sp. z o.o.
 • Fabryka farb I lakierów ŚNIEŻKA S.A.
 • Niepubliczne przedszkole „ZIELONA CIUCHCIA”
 • PHILIPIAK Polska
 • VOX S.A.
 • MASTERCOOK S.A.
W chwili obecnej prowadzi biuro projektowe Level Interior które zajmuje się projketowaniem wnętrz oraz Visual Merchandesingiem.
logo_level_interior_got3
www.levelinterior.eu
mob: +48 501 062 203