bentley 3s Motoryzacja, Przyjemności
Fot. Krzysztof Nowosielski

Arystokrata na sterydach

Szybki, luksusowy, wygodny i nadzwyczaj elegancki. Taki jest Bentley Continental GT Speed. Chociaż na rynku dostępny jest już od ponad dekady, wciąż robi wrażenie. we wzmocnionej wersji Speed zapewnia wspaniałe doznania z jazdy za sprawą potężnego silnika w12 o mocy 610 koni mechanicznych.

Bentley Continental GT Speed to dwudrzwiowe, czteromiejscowe coupe, które swoją nazwą nawiązuje do swoich poprzedników z lat 50. Samochód powstał pod skrzydłami Volkswagena, który przejął brytyjską markę w 1998 roku. To właśnie niemieckiemu koncernowi Bentley zawdzięcza swój silnik. Potężne, 6-litrowe serce Continental’a GT o 12 cylindrach w nietypowym układzie w, pochodzi z modelu Pheaton Volkswagena. Dostarcza 610 koni mechanicznych i 750 Nm momentu obrotowego. Pozwala mu to osiągnąć 100 km/h w 4.5 sekundy oraz maksymalnie rozpędzić się do ponad 320 km/h.

Napęd przekazywany jest na 4 koła. Auto ma 6-biegową skrzynię biegów z możliwością ręcznej zmiany przełożeń typu tiptronic oraz międzyosiowy mechanizm różnicowy typu Torsen. Continental GT Speed posiada także pneumatyczne, wielowahaczowe zawieszenie ze zmienną charakterystyką dostosowującą się do warunków jazdy. Samochód ma 4.8 metra długości i 1.91 szerokości. w kabinie znajdują się 4 indywidualne fotele dla każdego z pasażerów. Mają do swojej dyspozycji także bagażnik o pojemności 358 litrów – w sam raz na pełen zestaw kijów golfowych. Bentley Continental GT to popularny model wśród najwyższej klasy pojazdów.

bentley-4s

Jego charakter jest kompromisem pomiędzy wygodą codziennego użytkowania, a sportowymi osiągami. Swego czasu był to bardzo popularny model wśród celebrytów, takim samochodem jeździła między innymi Paris Hilton, oraz wśród piłkarzy – posiadał go David Beckham. Jak każdy Bentley, Continental GT prezentuje najwyższy możliwy poziom wykończenia i wyposażenia. wnętrze wykończone jest naturalną skórą oraz szlachetnymi gatunkami drewna. egzemplarz, który prezentujemy, oferowany przez firmę Unique Cars z Redy pochodzi z 2008 roku i ma niespełna 74 000 km przebiegu. Został wyceniony na 349 000 zł.