„Charytatywnie dla Hubertów” to koncert dobroczynny pod patronatem Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA, który odbył się 1 października br. w pubie Kowal.

Początkowo Koncert miał odbyć się na rzecz czteroletniego Huberta z atopowym zapaleniem skóry, u którego choroba wyjątkowo mocno zaatakowała organizm i doprowadziła do wielu powikłań. Ze względu na duże zainteresowanie koncertem i skalą imprezy, organizatorzy postanowili dołączyć drugiego podopiecznego (też Huberta), którego prośba o pomoc pojawiła się w fundacji później. Jego sytuacja zdrowotna również jest bardzo ciężka. Chłopiec urodził się jako wcześniak w 31. tygodniu ciąży. Ma rozpoznane mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę . Z powodu niedowładów spastycznych nie jest w stanie siedzieć, poruszać się samodzielnie. Hubert nie mówi, jest karmiony przez przezskórną endoskopowa gastrostomię. Dziecko wymaga całodobowej opieki, intensywnej rehabilitacji. Rodzice Huberta często przeżywają bardzo dramatyczne chwile, ponieważ chłopiec był już wielokrotnie operowany , hospitalizowany z powodu niewydolności oddechowej w OIOM.

Koncert, w którym wystąpili koszalińscy muzycy i tancerze, przyniósł łączenie ponad 14 tys. zł dochodu. Część tej kwoty przyniosła okolicznościowa licytacja oraz sprzedaż wyrobów rękodzieła.