VISTA MAR LIPIEC 2021 3 Wydarzenia

VistaMar – najbliżej morza położna inwestycja w Polsce

Mury apartamentowca VistaMar stanowiącego drugą część spektakularnego kompleksu Marina Royale w Darłówku już są gotowe. Trwa pokrywanie dachu obiektu, które do końca wakacji osiągnie półmetek. Za sukces inwestycji odpowiedzialni są: deweloper POC Polska i generalny wykonawca CFE Polska.

Pierwszy z budynków, czyli UltraMar, od 2019 roku jest dostępny zarówno dla właścicieli apartamentów, jak i turystów. Przekraczających jego progi zachwyca nie tylko komfortowymi wnętrzami z balkonami dosłownie zawieszonymi nad taflą wody, ale również malowniczo położoną restauracją Brasserie LIDO oferującą doskonałą kuchnię i znakomite wina.

Od sierpnia ubiegłego roku trwa budowa kolejnego apartamentowca rozszerzającego portfolio inwestycji, czyli VistaMar. Obecnie prace wkroczyły w widowiskowy etap, bo rozpoczął się montaż dachu. Powstała już solidna i gwarantująca bezpieczeństwo konstrukcja stalowa, a także część architektonicznej struktury drewnianej wraz z deskowaniem. Z końcem wakacji pokrycie dachu będzie zrealizowane w połowie – zostaną położone dachówki i zakończą się obróbki blacharskie.

Do końca sierpnia mają być również zakończone prace związane z montażem aluminiowej ślusarki okiennej. Do jej wykonania używane są materiały o najwyższych parametrach obciążeniowych, zapewniających wodoszczelność. Budynek powstaje tuż nad brzegiem Bałtyku, a więc należy uwzględnić nadmorską strefę pogodową, czyli np. prędkość wiatru dochodzącą do 180 km/h.

Thomas Schoutens, general manager POC Partners Polska, komentuje: – Pogoda nam sprzyja, budowa VistaMar idzie zgodnie z planem. Postęp jest naprawdę ogromny, a zadaszenie budynku to etap prac, który znacząco przybliża nas do celu. Wierzymy, że lato 2023 roku będzie nie tylko słoneczne i piękne, ale również obfitujące w całe spektrum atrakcji wynikających z możliwości korzystania z naszych apartamentów i wszystkich udogodnień, jakie znajdą się w budynku. W VistaMar do dyspozycji właścicieli i gości oddamy sauny, basen wewnętrzny, klub malucha, studio fitness, kawiarnię z piekarnią i sale konferencyjno-bankietowe z widokiem na morze. W inwestycji zaplanowaliśmy także podziemny garaż, komórki lokatorskie, pralnię z suszarnią, przestronne rowerownie oraz słoneczne zielone patio ze strefą relaksu. Mieszkańcy Darłowa i turyści będą mogli podziwiać bezkres Bałtyku oraz spektakl świateł i barw podczas zjawiskowych zachodów słońca i to nie tylko z balkonów apartamentów, ale także spacerując po promenadzie, która także jest częścią inwestycji – dodaje.

Marina Royale to zespół trzech budynków położonych nad samym brzegiem morza. Latem 2019 roku otworzyły się drzwi do pierwszego z nich – UltraMar. Apartamenty w VistaMar zostaną oddane do użytku latem 2023 r. Ostatni, zamykający projekt – MiraMar, powstanie w kolejnych latach.