Firmus RP MP 8 Biznes

Rezydencja Park – piętnasta inwestycja Firmusa

Ktoś, kto kojarzy Firmus Group wyłącznie ze spektakularnym kompleksem Dune Resort ulokowanym tuż przy plaży, z pewnością zdziwi się, gdy zajrzy zaledwie 100 metrów w głąb nadmorskiego parku w Mielnie. Tam zaś powstaje już dziewiąty element kameralnego zespołu apartamentowego Rezydencja Park. Choć jego budowa dopiero co ruszyła, niemal jedna trzecia apartamentów została sprzedana.

Rezydencja Park ma zupełnie odmienny charakter niż Dune Resort i zaadresowana jest do innej grupy klientów – poszukujących zacisza i kameralności. Kiedy spojrzymy na plan Mielna, stwierdzimy że ulice Orła Białego i Kopernika, przy których jest ona usytuowana, to centralna część miasta. Jak więc jest możliwe, że panują tam cisza i spokój nawet w szczycie sezonu letniego? Tajemnica tkwi w tym, że Rezydencja Park powstaje wśród starych sosen, w lokalizacji gdzie wcześniej nie było zabudowy. Choć to tylko 200 metrów od nadmorskiej promenady i tyle samo od głównej mieleńskiej ulicy Bolesława Chrobrego, miejsce to jest enklawą niemal sanatoryjnego klimatu.

W czterokondygnacyjnym budynku zaprojektowano 55 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni: jedno- , dwu- i trzypokojowych. Każdy z tarasem bądź przestronnym balkonem. W budynku zaplanowano również windy.

W trzech halach garażowych na poziomie parteru znajdą się prywatne miejsca postojowe. Dodatkowe miejsca parkingowe zostaną urządzone na zamkniętym terenie posesji, która będzie w całości ogrodzona. Na zewnątrz budynku, wśród zieleni, przewidziane są również miejsca rekreacji dla mieszkańców i gości.

To dziewiąty budynek w zespole Rezydencja Park, najbardziej wysunięty na południe, z bardzo słoneczną ekspozycją i widokiem na jezioro Jamno. Tak jak poprzednie utrzymany będzie on w estetyce nawiązującej do dawnej architektury Pomorza. Stąd na przykład elementy drewniane w elewacji i stonowana kolorystyka.

Cezary Kulesza, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży Firmusa, komentuje: – Budujemy kolejną Rezydencję, bo wiemy czego oczekują klienci. Architektura i standard zostały już dawno przez nich zaakceptowane. Kompleks jest w realizacji od 2011 roku, a więc ma swoją historię nacechowaną sukcesem. Ten sukces pozwala na kontynuację z pełnym przekonaniem, że zaproponowane apartamenty szybko znajdą nabywców. Są osoby, które czekają na ten budynek. Sprzedaż nigdzie na razie nie była ogłaszana, a my mamy już podpisane umowy deweloperskie na 30 procent lokali. Nabywcy podejmują więc decyzje o zakupie na etapie dziury w ziemi, ale na podstawie twardych faktów, czyli tego jak prezentują się dotychczasowe elementy tego mini osiedla w sercu Mielna.

Roboty rozpoczęły się od wzmocnienia gruntu. Przez okres wakacyjny były wstrzymane ze względu na sąsiedztwo obiektów goszczących wczasowiczów. Wykonuje je kołobrzeska firma KERD, która jednocześnie realizuje dla Firmusa Rezydencję Orła i Kopernika (w nich sprzedane są wszystkie apartamenty). Zakończenie obecnej inwestycji zaplanowane jest na jesień przyszłego roku, tak więc cały proces zamknie się w okresie krótszym niż półtora roku.

Po jej zamknięciu w całym kompleksie znajdzie się 201 apartamentów. Ogółem Firmus będzie miał na koncie w tym momencie 15 inwestycji i blisko 600 wybudowanych w Mielnie apartamentów.

 

RPR_otoczenie-big-4