Białogard 2 Wydarzenia

Białogard: zapraszamy na doroczny bożonarodzeniowy koncert charytatywny

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto zapraszają na VII Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 29 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie (przy Placu Wolności).

W koncercie udział wezmą: Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto, Zespół G91 z Białogardu, kwintet instrumentalny The Thieves z Koszalina, Jola Tubielewicz – finalistka programu Must Be The Music oraz inni białogardzcy wokaliści – w tym Schola Parafii pw. NNMP.

Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto działa od 2011 r. Od samego początku wraz z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie jest organizatorem corocznych koncertów bożonarodzeniowych. Od 2014 r. koncerty mają charakter charytatywny.

W tym roku zebrane pieniądze pomogą w leczeniu czteroletniej letniej Nikoli Zjawionej – mieszkanki Białogardu, która choruje na przewlekłą niewydolność nerek V stopnia spowodowaną torbielowatością nerek. Nikolę dręczy również szereg innych schorzeń. Oczekuje ona obecnie na przeszczep nerki. Leczenie przygotowawcze jest bardzo drogie, na które rodziny nie stać.

Podarunek do licytacji na tegoroczny koncert przekazał prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Co to jest, pozostaje na razie tajemnicą.

To już czwarty białogardzki bożonarodzeniowy koncert charytatywny. W ubiegłym roku gromadzono środki na rzecz Jakuba Dziwiora. Zebrano ponad 17 tys. zł. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego i rdzenia kręgowego (zespół Arnolda-Chiariego typu II popularnie nazywanym rozszczepem kręgosłupa). Przeszedł kilka operacji mózgu, rdzenia i strun głosowych, porażonych wskutek wodogłowia. Pióro przekazane przez panią prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę w 2016 r. zostało sprzedane za 700 zł. Zebrane datki pomogły mu w intensywnej rehabilitacji po innowacyjnej operacji kręgosłupa, którą przeszedł w tym roku.
Patronat honorowy nad koncertem objął JE Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak, a w organizację koncertu zaangażowana jest również diecezjalna Caritas.