Osiedle z poziomu człowieka 1 prestiz Design, Przyjemności
Ilustracje: archiwum EkoWodrol

OSIEDLE VILPARK. DZIAŁKI BUDOWLANE JUŻ OD 244 ZŁ MIESIĘCZNIE

Są jeszcze do kupienia działki budowlane w podkołobrzeskim kompleksie, który zamieni się w niedługim czasie w osiedle domków jednorodzinnych VILPARK. W pakiecie pozwolenie na budowę i możliwość skorzystania z gotowego projektu domu. Ceny niższe niż przeciętnie w Kołobrzegu.
VILPARK powstanie w Charzynie, zaledwie kilka kilometrów od Kołobrzegu. Na zdjęciu wykonanym z powietrza widać z tego miejsca zarówno kołobrzeską katedrę, jak i Bałtyk. Kompleks, opierający się o ścianę zwartego lasu, ma powierzchnię 24 ha podzielonych na 273 działki (w większości 700-900 m. kw.). Zagospodarowanie całości zaplanowano w trzech etapach. W pierwszym na sprzedaż jest 88 parcel.
Na osiedlu trwa budowa dwóch domów parterowych przygotowanych według przedstawionego na zdjęciach projektu. Pierwszy z nich będzie domem pokazowym, dzięki któremu potencjalny klient będzie mógł przekonać się na żywo o jego funkcjonalności oraz nietuzinkowej architekturze. Drugi przeznaczony jest do sprzedaży. Budowa domów w stanie deweloperskim zamkniętym powinna zakończyć się późną wiosną br.

 

elewacja od strony ogrodu exclusive_s
Lech Wojciechowski, szef EkoWodrolu, przekonuje: – Wizualizacje są ważne, szczególnie w pierwszej fazie inwestycji, bo pokazują jak VILPARK będzie wyglądał w przyszłości. My jednak chcemy być postrzegani jako rzetelny i wiarygodny inwestor, stąd rozpoczęcie inwestycji od budowy drogi dojazdowej oraz budowy domu pokazowego. Nie sprzedajemy obietnic, wysyłamy jasny komunikat: przyjedź, obejrzyj dom pokazowy i przekonaj się, że VILPARK to wymarzone miejsce do zamieszkania.
Firma proponuje klientom skorzystanie ze specjalnie przygotowanego projektu „parterówki” o łącznej powierzchni (z garażem) 135 m kw. Oferowany dom parterowy został zaprojektowany tak, aby dostosować się formą architektoniczną do najnowszych trendów panujących na rynku nieruchomości, jednocześnie zachowując funkcjonalność i wygodę w użytkowaniu. W domu zaprojektowano duży salon z kominkiem oraz aneksem kuchennym, trzy pokoje, dwie łazienki oraz garaż z kotłownią i pomieszczeniem gospodarczym. Z salonu oraz sypialni są wyjścia na taras. Użyte do budowy domu materiały, o bardzo dobrych parametrach technicznych, są produktami renomowanych firm. Mając na uwadze koszty utrzymania domu, projektant zastosował stolarkę okienną trójszybową osadzoną na termoparapetach, redukując znacznie mostki termiczne. Ponadto dom swoją konstrukcją przygotowany jest na szybką i tanią rozbudowę o poddasze użytkowe. Zaprojektowano strop żelbetowy oraz wieńce na ścianach attyk, które posłużą jako ściany kolankowe pod konstrukcje dachu.
Można oczywiście zrealizować własny projekt. Wtedy firma obiecuje pomoc w dostosowaniu dokumentacji do lokalnych warunków.

 

Wizualiazacja sypialnia_s
Jak mówi Lech Wojciechowski, prezes zarządu EkoWodrolu, spółka na wzór rozwiązań niemieckich oferuje działki w pełni uzbrojone i z podstawową infrastrukturą w otoczeniu: – Nie chcemy sytuacji, że ludzie wprowadzają się do domów, a nie będą mogli do nich normalnie dojechać. Wyszliśmy z założenia, że wszystko musi być przygotowane od razu, łącznie z wygodnym dojazdem. Oferujemy działki uzbrojone przygotowane do budowy, ale sami nie proponujemy wykonawstwa. Możemy jednak zarekomendować solidnych wykonawców, do których mamy zaufanie.
Kim są osoby, do których EkoWodrol kieruje ofertę działek VILPARK? Prezes Wojciechowski wyjaśnia: – Liczymy, że zainteresują się nimi szczególnie ci, którzy mieszkając obecnie w blokach z wielkiej płyty, są nimi zmęczeni. Rynkowe ceny działek pod domy jednorodzinne w Kołobrzegu zaczynają się od 200 tysięcy złotych, a więc kosztują dużo więcej niż u nas. Koszt postawienia budynku w stanie deweloperskim zamkniętym powinien być zbliżony do kwoty uzyskanej ze sprzedaży mieszkania w Kołobrzegu albo Koszalinie. To dobra cena za komfort zamieszkania w domku z ogródkiem.
W momencie kiedy powstanie ekspresowa trasa S6, zastępująca na tym odcinku jednocześnie dzisiejszą „szóstkę” i „jedenastkę”, z osiedla VILPARK będzie bardzo blisko do węzła drogowego Kołobrzeg Zachód.
Zamieszkanie tak blisko morza, w zielonym, spokojnym otoczeniu będzie z pewnością atrakcyjne również dla tych mieszkańców dużych miast, którzy szukają rozwiązań typu second home. To coraz popularniejsza forma inwestowania. Kupuje się nieruchomość w atrakcyjnym turystycznie miejscu po to, by przez część roku samemu z niej korzystać jako z „drugiego domu”, a w pozostałym czasie wynajmować. Przy dzisiejszym niskim oprocentowaniu i stosunkowo dużej dostępności kredytów hipotecznych na rynku, to bezpieczne i opłacalne przedsięwzięcie.

 

Promocyjna oferta kredytowa

EkoWodrol we współpracy z Bałtyckim Bankiem Spółdzielczym w Darłowie przygotował dla swoich klientów promocyjną ofertę kredytu mieszkaniowego. Jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych ofert na rynku z marżą już od 1%.
Korzystając z oferty Bałtyckiego Banku Spółdzielczego, można stać się posiadaczem działki na osiedlu VILPARK płacąc comiesięczną ratę w wysokości 224 zł. Przedstawiona cena dotyczy działki o powierzchni 500 m kw., przy wyborze działki o większej powierzchni rata nieznacznie wzrasta. Wszelkie informacje na temat warunków promocji znajdują się na stronie internetowej VILPARK lub w placówkach Bałtyckiego Banku Spółdzielczego.
– Jeden z naszych potencjalnych klientów, który pali papierosy, śmieje się, że musi rzucić ten niebezpieczny nałóg, a za zaoszczędzone pieniądze kupi działkę na naszym osiedlu. Poradziłem mu, żeby się pospieszył, nie tylko zyska na tym jego zdrowie ale też nie przegapi takiej okazji, gdyż działki sprzedają się bardzo szybko – dodaje prezes zarządu EkoWodrolu.
Pierwsze miesiące sprzedaży potwierdzają wielkie zainteresowanie podkołobrzeskim kompleksem VILPARK. W zaledwie dwa miesiące od pojawienia się oferty sprzedano już 20 z 88 działek dostępnych w pierwszym etapie. Jest to bardzo doby wynik z uwagi na fakt, iż został on osiągnięty w stosunkowo mało atrakcyjnym jak dla sprzedaży nieruchomości okresie zimowym. Pierwsi inwestorzy rozpoczęli już procedurę związaną z uzyskaniem pozwolenia na budowę domów zarówno z własnych projektów jak i tych dostępnych na stronie vilpark.pl.

Biuro sprzedaży: ul. Szczecińska 44/8, Koszalin; telefony: +48 94 348 60 60, +48 695 200 474; e-mail: info@vilpark.pl

 

EkoWodrol słynie jako niezawodny wykonawca wszelkich elementów infrastruktury budowlanej – zwłaszcza wodno-kanalizacyjnej oraz przepompowni i oczyszczalni ścieków. Działalność deweloperska jest dla niego formą dywersyfikacji aktywności biznesowej.