„Charytatywnie dla Hubertów” to kolejny koncert dobroczynny pod patronatem Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA. Warto zapamiętać: 1 października, godzina 17.

Pierwszy koncert zatytułowany „Magia Rocka” odbył się 9 czerwca w Jazzburgercafe. Impreza odniosła ogromny sukces, w lokalu pojawiła się rekordowa liczba gości, a dla chorej czteroletniej Poli udało zebrać się 17 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że 100 procent zgromadzonych środków – zgodnie zasadami FPD MAGIA – przeznaczonych jest na zaspokojenie potrzeb dziewczynki. Zespoły zagrały za darmo, właściciel udostępnił lokal, a cała oprawa marketingowa spoczęła na barkach wolontariuszy i sponsorów.

Tym razem impreza odbędzie się w Minibrowarze KOWAL w niedzielę 1 października br. o godzinie 17.00. W programie przewidziane są dwa godzinne koncerty zespołów Lucy & Tom oraz Woodland Spirit. Wystąpi też Patryk Dżaman wokalista zespołu Jalee w towarzystwie dzieci z Mini Studia Poezji i Piosenki oraz uczniowie szkoły Music Heaven.

W międzyczasie zobaczymy pokazy taneczne w wykonaniu grup Top Toys oraz King Dance. Kolejną atrakcją będzie kiermasz domowych wypieków. Nie bez powodu impreza odbędzie się w niedzielę – organizatorzy mają nadzieję, że pojawią się na niej rodzice z dziećmi, dzięki czemu klimat będzie wyjątkowy. Koszt cegiełki uprawniającej do wstępu wynosi 20 zł, za dzieci do 12. roku życia rodzice nie ponoszą żadnej opłaty.

Początkowo Koncert miał odbyć się na rzecz czteroletniego Huberta z atopowym zapaleniem skóry, u którego choroba wyjątkowo mocno zaatakowała organizm i doprowadziła do wielu powikłań. Ze względu na duże zainteresowanie koncertem i skalą imprezy, organizatorzy postanowili dołączyć drugiego podopiecznego (też Huberta), którego prośba o pomoc pojawiła się w fundacji ostatnio. Jego sytuacja zdrowotna również jest bardzo ciężka. Chłopiec urodził się jako wcześniak w 31. tygodniu ciąży. Ma rozpoznane mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę . Z powodu niedowładów spastycznych czterokończynowych nie jest w stanie siedzieć, poruszać się samodzielnie. Hubert nie mówi, jest karmiony przez przezskórną endoskopowa gastrostomię. Dziecko wymaga całodobowej opieki, intensywnej rehabilitacji. Rodzice Huberta często przeżywają bardzo dramatyczne chwile, ponieważ chłopiec był już wielokrotnie operowany , hospitalizowany z powodu niewydolności oddechowej w OIOM.