cracoviaDwa01 Lato 2018

Promy POLFERRIES – polskie okno na Skandynawię

Wakacyjny pobyt nad polskim morzem warto wykorzystać do odwiedzenia któregoś z krajów skandynawskich. Wygodne, stałe i sezonowe połączenia promowe zapewnia Polska Żegluga Bałtycka POLFERRIES. Oprócz krótkich wypadów przewoźnik ma również do zaoferowania dłuższe wycieczki obejmujące wszystkie ciekawe miejsca po obu stronach Bałtyku.

 

Na Bornholm!

Ta duńska wyspa na Bałtyku leży zaledwie 100 km w linii prostej od polskiego brzegu. Wypływając z bazy promowej w Świnoujściu prom m/f Cracovia do portu Rønne dociera po pięciu godzinach. Rejsy odbywają się w każdą sobotę od 30 czerwca do końca sierpnia.

Można w POLFERRIES wykupić jednodniową wycieczkę i wrócić tego samego dnia wieczornym rejsem. Ale można również pozostać na wyspie na dłuższy pobyt.

Mimo że niewielki (z krańca zachodniego na wschodni jest ok. 40 km) Bornholm zapewnia mnóstwo atrakcji turystycznych. Południowy jego brzeg jest skalisty, ale po drugiej stronie znajdziemy piękne piaszczyste plaże z drobnym białym piaskiem. Zdumiewa różnorodność roślinności i przepiękne nadmorskie krajobrazy. Znajdziemy na wyspie ruiny średniowiecznego zamku i inne ślady ciekawej przeszłości. W czynnej i dostępnej dla turystów mini hucie szkła podziwiać możemy powstawanie różnokolorowych szklanych przedmiotów o rozmaitym przeznaczeniu. Wreszcie możemy popróbować bornholmskiego śledzia wędzonego w charakterystyczny sposób.
Bornholm bywa nazywany Majorką Północy. Głównie ze względu na szczególny klimat jaki tam panuje. Jest on o wiele łagodniejszy niż na polskim wybrzeżu. Ciekawostkę jest fakt, że na Bornholmie rosną i dojrzewają figi, czyli owoce kojarzące się nam raczej z basenem Morza Śródziemnego.

Po wyspie można się poruszać autem, pieszo albo na rowerze. Rowerowe wypożyczalnie są wszędzie, dlatego nie ma potrzeby zabierać z sobą własnego jednośladu. Nie ma również kłopotu ze znalezieniem tanich noclegów, koszt wynajęcia 4-osobowego domku na tydzień wynosi około tysiąca złotych. Wykupując domek na Bornholmie za pośrednictwem Morskiego Biura Podróży pasażer otrzymuje 35-procentowy rabat na rejs.
Bilety warto zaś kupować online, bo operator udziela wtedy 5-procentowego rabatu.

Bornholm

 

Skandynawia na wiele sposobów

POLFERRIES ma przebogatą ofertę wycieczek turystycznych do Skandynawii. Możemy więc dotrzeć do wybranych portów duńskich, norweskich, szwedzkich, fińskich i estońskich. Ale można wybrać również wycieczki dłuższe i za jednym wyjazdem odwiedzić kilka nadbałtyckich stolic.

Bardzo popularne są wycieczki szlakiem „pereł Bałtyku” ze zwiedzaniem Sztokholmu, Helsinek, Tallinna, Rygi i Kowna. Turyści chętnie wybierają również wycieczkę zatytułowaną „Kopenhaga Express”. Oznacza ona przejazd promem na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujście, miejsce w kabinie 4-osobowej z łazienką, wyżywienie na promie (śniadanie, obiad, podwieczorek), przejazd autokarem słynnym mostem Øresund, zwiedzanie Kopenhagi pod opieką pilota i przewodnika oraz ubezpieczenie podróży.

Ponieważ operator promowy POLFERRIES współpracuje z wieloma biurami podróży i hotelami, można za jego pośrednictwem wykupić również wycieczki po fiordach Norwegii albo zarezerwować noclegi w każdym z krajów skandynawskich.

 

Usługi cargo

Warto jeszcze dodać, że promy Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oferują również przewóz ładunków. Taryfa przewiduje rozmaite ich formy: pojazdy, ciężarówki, kontenery, naczepy. Tak więc można do Skandynawii tą drogą przesyłać towary, maszyny i inne ładunki.

Spis aktualnych połączeń znaleźć można na stronie internetowej operatora.

 

KONTAKT

Polska Żegluga Bałtycka SA, 78-100 Kołobrzeg, ul. Portowa 41
tel. +48 94 35 52 102, 35 52 103; fax +48 94 35 52 208
e-mail: info@polferries.pl; www.polferries.pl

 


 

Obecnie Polska Żegluga Bałtycka SA w Kołobrzegu, polski operator promowy, występujący pod marką POLFERRIES, eksploatuje cztery promy operujące na liniach:

– m/f „Wawel” na linii Gdańsk – Nynäshamn (Szwecja),
– m/f „Cracovia”, m/f „Mazovia” i m/v „Baltivia” na linii Świnoujście – Ystad, a w połączeniu z przeprawą przez most Oresund połączenie Świnoujście – Kopenhaga przez Ystad,
– m/f „Cracovia” na linii Świnoujście – Ronne.

Wkrótce dołączy do nich piąty – m/f Nova Star

Polska Żegluga Bałtycka SA dysponuje własnymi Morskimi Biurami Podróży w Warszawie i Szczecinie. Oferują one nie tylko bilety promowe POLFERRIES, lecz także bilety innych przewoźników promowych. Firma współpracuje z wieloma europejskimi biurami podróży, szczególnie z krajów skandynawskich.