DSC05413 Wydarzenia

Koszalin Open, dwa zawodowe turnieje tenisowe już w czerwcu

Mija 20 lat od zorganizowania pierwszego zawodowego turnieju tenisowego w Koszalinie.

svg%3E Wydarzenia

Tegoroczna Seria Międzynarodowych Turniejów Tenisowych Mężczyzn TOYOTA AIRPRESS TWIN SERIES OPEN 2024 z pulą nagród 15.000$ zostanie zorganizowana w ramach cyklu Lotto PZT Polish Tour i będzie niewątpliwie najważniejszą w tym roku imprezą tenisową w naszym regionie.

Turnieje, które odbędą się od 10 do 23 czerwca br. będą jedyną w tym roku w Polsce serią dwóch imprez następujących po sobie. Niewątpliwie wróży to, że w naszym mieście pojawi się wielu znakomitych zawodników, zarówno z Polski jak i z całego świata. Decydujące rundy zawodów odbywać się będą w weekendy i to właśnie w tym czasie organizatorzy spodziewają się największej ilości kibiców i sympatyków tenisa.

Tegoroczna odsłona tenisowej imprezy to nie tylko mecze, ale i szereg kameralnych koncertów w ramach Rock’n’Racquets Festival. W dniu otwarcia festiwalu wystąpi koszaliński zespół ANHER, w kolejne dni zespół Chikara, Rygiel, a także Jola Tubielewicz z zespołem, Byli Modele, Dżamami, Men in the Box i Kolesie. W dni bez koncertów muzyczne dźwięki prezentować będzie DJ Pyteck.

Turniejowym zmaganiom towarzyszyć będą również imprezy dla dzieci: turniej Tenis 10 w kategorii czerwonej i pomarańczowej oraz festyn Decathlon Kids Cup. Podczas imprezy na terenie obiektu będzie również działała strefa food courtu.

Zawodnicy przez dwa tygodnie walczyć będą o tytuły oraz o cenne punkty do światowego rankingu ATP, zarówno w grze pojedynczej jak i deblowej. Nie raz koszalińscy kibice mogli na kortach Bałtyku obserwować wschodzące gwiazdy tenisa i przyszłych liderów rankingów.

Jak co roku organizacja i atmosfera przyciągają fanów białego sportu, szczególnie, że odnowione korty przy ulicy Andersa tworzą unikatowy klimat. Warto zaznaczyć, że wstęp na mecze i muzyczne wydarzenia jest bezpłatny.

Pełen harmonogram turnieju na www.koszalinopen.pl