Diamenty Biznes

Złota biżuteria czy moneta? Pomysły na prezent z Goldenmark

Złoto to pomysł na ponadczasowy prezent na każdą okazję – ślub, komunię czy urodziny. Jest wyjątkową pamiątką ważnego dnia lub rocznicy, a z czasem jego wartość może dodatkowo wzrosnąć. W Goldenmark znajdziemy bogatą ofertę złotych sztabek, monet oraz biżuterii.

Złoto to symbol dostatku i trwałości. Oprócz wyjątkowych walorów estetycznych jest także bezpieczną formą lokowania kapitału. Zachowuje bowiem swoją wartość i jest odporne na inflację. W Goldenmark złoto kupimy w różnych formach. Najbardziej klasyczną jest sztabka. W ofercie znajdziemy również monety oraz biżuterię.

svg%3E Biznes

Autorska biżuteria od Goldenmark

Geometrik to nowa, modułowa kolekcja złotej biżuterii od Goldenmark. Naszyjniki, kolczyki, zawieszki, bangle oraz pierścionki można nosić osobno lub razem, w nieskończonych zestawieniach. To klasyka, która się nie nudzi.

Kolekcja powstała w niewielkich, włoskich i polskich manufakturach. Podstawą biżuterii jest złoto w trzech kolorach – tradycyjnym, żółtym, a także białym oraz różowym. Dzięki pieczołowitej pracy rzemieślników elementy Geometrik charakteryzują się nie tylko niepowtarzalnym pięknem, ale też mechaniczną wytrzymałością i wysoką jakością.

Projekty autorstwa Joanny Stachowiak są pełne ukrytych znaczeń. Najważniejszy jest w nich motyw koła – symbol odrodzenia, uniwersalności i symetrycznej równowagi w naturze. Ciekawy wyróżnik stanowi też zielony agat – symbol bogactwa i długiego, udanego życia.

– Nawiązałam do klasycznych form biżuterii, które są gwarantem ponadczasowości. Elementy kolekcji Geometrik charakteryzują się nowoczesnym spojrzeniem poprzez zabawę kolorem złota czy kolorem i szlifem kamieni. Wyróżniają się uniwersalnością, wygodą oraz wysoką estetyką. Co ważne, modułowość kolekcji pozwala na tworzenie własnych stylizacji – mówi Joanna Stachowiak, projektantka kolekcji Geometrik.

Kolekcja Geometrik – choć osadzona w tradycji najlepszego, precyzyjnego jubilerstwa – zawiera opatentowane rozwiązania, które są unikatowe na rynku biżuterii.

Sztabka czy moneta?

W Goldenmark złoto kupimy także w bardziej klasycznych formach –sztabek czy monet bulionowych.

Najpopularniejsza na świecie waga sztabki złota to 1 uncja (31,1 g). W ofercie Goldenmark znajdują się sztabki o różnej masie – od 1 do 1000 gramów.

Goldenmark oferuje sztabki złota pochodzące z najbardziej renomowanych mennic świata, posiadających akredytację jednej z najstarszych instytucji, zajmujących się handlem na rynku metali szlachetnych – LBMA (London Bullion Market Association). Akredytacja LBMA to nie tylko gwarancja bezpiecznego zakupu, ale również i bezpiecznej odsprzedaży – sztabki producentów posiadających akredytację LBMA są rozpoznawane i uznawane na całym świecie.

Decydując się z kolei na monetę, również kupujemy czyste złoto, lecz w innej niż sztabka postaci. Monety lokacyjne, zwane też bulionowymi, mają dodatkowe walory estetyczne. Łączą w sobie wartość kruszcu z dodatkiem numizmatycznym, dzięki czemu moneta jest ciekawym pomysłem na prezent.

Najpopularniejsze złote monety lokacyjne to: Krugerrand, Wiedeńscy Filharmonicy, Amerykański Orzeł, Kanadyjski Liść Klonowy oraz Australijski Kangur. Niektóre z nich dostępne są w mniejszych gramaturach, takich jak 1/2 uncji, 1/4 uncji, 1/10 uncji.

Diamenty

Złoto inwestycyjne coraz częściej staje się nie tylko częścią oszczędności i inwestycji Polaków, ale również pomysłami na prezent. Tymczasem nieco w cieniu wciąż pozostają diamenty – najcenniejsze kamienie szlachetne. Ich właściwości fizyczne, rozwinięty system certyfikacji i stabilne wzrosty cen od lat sprawiają, że są doskonałą alternatywą.

Kupując brylanty, mamy pewność, że inwestycja jest stosunkowo odporna na sytuację rynkową i zawirowania polityczne. Co ważne, każdy kamień posiada certyfikat autentyczności nadawany przez Gemological Institute of America (GIA). Amerykańska instytucja stworzyła słynny system klasyfikacji 4C, który służy do oceny masy, czystości, koloru i szlifu diamentu.

Ceny diamentów wahają się od kilku tysięcy złotych do milionów dolarów. Nie każdy diament będzie miał taki sam potencjał inwestycyjny, jednak nawet tańsze diamenty mogą służyć jako forma ulokowania kapitału. Niewątpliwym plusem, szczególnie niewielkich diamentów, jest to, że można je oprawić i przechowywać lub użytkować w formie niepozornego pierścionka.

Odwiedź salon Goldenmark w Koszalinie: ul. Rynek Staromiejski 4

svg%3E Biznes