Inwestycja Fundusz Mieszkan dla Rozwoju 15 Ludzie

Sianów inwestuje w mieszkania. Chcesz zamieszkać w jednym z nich? Zgłoś się!

Sianowskie osiedle, realizowane w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego czeka na lokatorów. Wybudowała je spółka Pekabex. Inwestycja powstała w technologii prefabrykacji. Zgodnie z zawartą umową generalny wykonawca miał dwa lata na wzniesienie osiedla. Są jeszcze wolne lokale, które czekają na swoich najemców.

Teren nowego osiedla znajduje się we wschodniej części Sianowa. Niespełna dwuhektarowa działka, która została wskazana przez samorząd jest otoczona terenami zielonymi, a od zachodu graniczy z wielorodzinną zabudową mieszkaniową.

Kameralne osiedle składa się z siedmiu trzypiętrowych budynków, składających się ze 168 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw. Są to lokale od jednopokojowych do czteropokojowych, które zostaną wykończone „pod klucz”. W każdym z projektowanych budynków znajdą się mieszkania przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Maciej Berlicki, Burmistrz Gminy i Miasta Sianów podkreśla: – Sianów to miasto, które z ogromną determinacją walczy o komfort życia swoich mieszkańców. Jednym z dowodów na to jest nasza wspólna inwestycja, która zapewni dach nad głową blisko 170 rodzinom.

Sianów to miasto oferujące swoim mieszkańcom wysoką jakość życia, miasto przyjazne rodzinie, miasto sprzyjające aktywności obywatelskiej, dające szanse osobistego rozwoju. Jednocześnie to miasto wspierające przedsiębiorczość swoich mieszkańców, zwiększające powiązania ze swoim obszarem funkcjonalnym, w sposób partnerski współpracujące z otaczającymi go samorządami. Planując cele strategiczne takie jak Program Mieszkanie dla Rozwoju założyłem, że Gmina i Miasto Sianów jest i będzie atrakcyjnym miejscem do zamieszkania w rejonie Pomorza Środkowego. Wziąłem również pod uwagę fakt, że zakres funkcjonalny Sianowa w dużej mierze dotyczy mieszkańców okolicznych gmin oraz miast. Tym samym, proponowane rozwiązanie mieszkaniowe z założenia jest strategiczne, przede wszystkim także uwzględnia oczekiwania naszych mieszkańców.

Za projekt osiedla w ramach komercyjnej części rządowego programu odpowiada pracownia OPA Architekci.

Zgodnie z założeniami architektów, przy obecnej ul. Osadników Ziemi Sianowskiej powstały niewielkie, proste budynki o zrównoważonej architekturze i stonowanej kolorystyce. Przestrzenie między budynkami służą przyszłym najemcom jako strefa relaksu i rekreacji. Zbudowano dwa place zabaw – jeden dla najmłodszych mieszkańców, drugi to teren przeznaczony do sportu i rekreacji dla wszystkich.

Na osiedlu jest 168 miejsc parkingowych zlokalizowanych wzdłuż ulic okalających osiedle. Miejsca postojowe są oddzielone od budynków pasem zieleni. Pełny zieleni jest także wewnętrzny dziedziniec, między innymi za sprawą ogródków lokatorskich przynależnych do mieszkań znajdujących się na parterach budynków. Wzdłuż chodników, przed blokami zaprojektowano ażurowe, stalowe wiaty na rowery.

Osiedle zaprojektowano z użyciem dwóch kolorów: bieli i beżu. Jak podkreślają architekci – charakter projektowanej architektury, rytm balkonów oraz geometryczny rysunek elewacji wprowadzają uporządkowaną przestrzeń miejską.

W każdym budynku jest jedna klatka schodowa. Osiedle jest położone na przestronnym terenie w sąsiedztwie ogrodów działkowych, a duże odległości pomiędzy budynkami zapewnią mieszkańcom komfort prywatności.

Oddana niedawno do użytku obwodnica Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6, powoduje dodatkowy komfort życia w mieście z uwagi na znaczne zmniejszenie ruchu samochodowego, głównie tranzytowego. W niedalekiej odległości od osiedla znajduje się gminny żłobek oraz przedszkole, a także poradnie podstawowej opieki zdrowotnej.

Ponadto w Sianowie funkcjonują dwie publiczne szkoły podstawowe.

Obecnie opcja na swoje „M” jest atrakcyjna i szybka. Warunki przydzielenia mieszkania gmina określiła w stosownej uchwale Rady Miejskiej w Sianowie. Najemcy zobowiązani są do uiszczenia kaucji i złożenia niezbędnych dokumentów. Pierwsi lokatorzy już zajmują swoje mieszkania. Osiedle już wkrótce wypełni się rodzinami i zacznie tętnić życiem. Sianów rozwija się prężnie, a takie inwestycje są tego niezaprzeczalnym dowodem.

Ważną informacją jest to, że nadal można składać wnioski o przydział mieszkania, zarówno za pośrednictwem poczty, jak i osobiście. Aktualne informacje na temat naboru będą zamieszczane na stronie internetowej www.sianow.pl w zakładce „Program Mieszkanie dla Rozwoju”.

Osoby zainteresowane zakwalifikowaniem do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie w razie pytań mogą kontaktować się na dwa sposoby: telefonicznie pod numerami: 94 346 95 10, 94 346 95 19, 94 346 95 22, 94 346 95 18 lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: zamieszkajwsianowie@sianow.pl.