Marta Czerkawska c Zdrowie i uroda

Zdrowe trendy: Smart Aging i Natural Look

Enklawa Institute by Marta Czerkawska-Burgs (kojarzona wcześniej w Koszalinie głównie z makijażu permanentnego) otworzyła w mieście na stałe własną placówkę – filię Enklawa Institute ze Szczecina. Tym samym nowy trend w kosmetologii i medycynie estetycznej rozwijany od lat przez Martę Czerkawską-Burgs rozszerzył swoje horyzonty o Koszalin.

svg%3E Zdrowie i uroda
Marta Czerkawska Burgs to beauty expert, założycielka Instytutu Enklawa w Szczecinie, kreatorka zabiegów Mindfullness

Co wyróżnia metodę pracy stosowaną przez panią Martę? Zdominowana kuracjami antiagingowymi medycyna estetyczna niechętnie uwzględnia naturalne terapie spowalniające procesy starzenia. Wymagają one cierpliwości, konsekwencji w działaniu i zaufania do technologii. Wielu klientów szuka jednak szybkich efektów, bo boryka się z problemem samooceny. Marta Czerkawska-Burgs, jako beauty expert, proponuje inne podejście. Stworzyła Concept Smart Aging, w którym dba się o skórę, bazując na jej zdolnościach do autoregeneracji.

Marta Czerkawska-Brugs mówi: – Kiedy 15 lat temu otwierałam w Szczecinie Day Spa, autoryzowany instytut światowej marki Dermalogica (jeden z pierwszych w Polsce), czułam, że powinien to być całkiem inny gabinet niż większość, bliższy idei slow food a nie fast food. W Enklawie zawsze bardziej koncentruję się na potrzebach klientów niż na zysku, który tak czy inaczej zawsze jest wynikową biznesu opartego na prawdzie i jakości. Zależy mi na wzmacnianiu poczucia własnej wartości u innych kobiet, mężczyzn i młodzieży. Moją misją jest pokazanie, że warto podchodzić do siebie z szacunkiem i delikatnością, a właśnie autentyczność jest wartością, która sprawia, że jesteśmy wyjątkowe. Od dawna czułam, że medycyna estetyczna i gabinety kosmetyczne potrzebują przedefiniowania i zdecydowałam, że teraz jest na to właściwy czas. Smart Aging to mój charakter i szczerość w tym wyborze. Uważam, że jeśli dbać o swoją zewnętrzność, to tylko długofalowo, zdrową dietą, treningami, jogą o poranku i najlepszymi kosmetykami. Dla mojego butikowego instytutu w Koszalinie wybrałam amerykańską markę premium ZO Skin Health, coraz bardziej rozpoznawalną w naszym kraju, która rozwija się pod fachowym okiem dra Zein Obagi. Marka ZO Skin Health słynie z intensywnych tarapii złuszczających przeciwstarzeniowych i terapii na przebarwienia oraz ze swoich opracowanych przez doktora Obagi programów leczniczych.

Proces starzenia jest nieunikniony. Mentalnie musimy się do tego przygotować i zaakceptować ten fakt, a w międzyczasie stymulować skórę i ciało w taki sposób, aby były w najlepszej możliwej formie. Wyznaję filozofię, w której świadomie odzyskuję zaufanie do intuicji i stwarzam sobie życie, w którym czuję się prawdziwie spełniona, szczęśliwa, szczera i wolna. Tak więc moje autorskie terapie Smart Aging Plan powstały dla pełnego zaopiekowania się klientami, ale i z mojej wewnętrznej potrzeby. Stworzyłam programy dopasowane do kondycji skóry w danym wieku. Ich realizacja rozciąga się co najmniej na pół roku. Wstępem jest konsultacja z kosmetologiem oraz diagnoza skóry oparta na rzetelnej wiedzy oraz komputerowym badaniu, pokazującym co dzieje się pod powierzchnią skóry. To pozwala na personalizację planu działania. Terapie opracowuję indywidualnie po przeanalizowaniu i konsultacji z kosmetologiem. Realizacja każdego z planów rozpoczyna się oczyszczaniem skóry z użyciem oxybrazji, mikrodermabrazji, wodorowego oczyszczania skóry lub peelingów chemicznych, które przygotowują skórę klienta do boosterów laserowych. W przypadku osób w wieku 25+ oprócz złuszczania i światłoterapii nie potrzeba właściwie nic więcej – wystarczy od czasu do czasu wykonać krótki zabieg lunchowy, aby proces starzenia się skóry przebiegał wolniej. Plan dla osób 45+ i 55+ to dłuższe terapie, gdzie pracujemy nad odmłodzeniem wizerunku przez okres około roku. W planach dla osób dojrzałych, w wieku 65+, które wymagają intensywniejszej stymulacji, włączamy zabiegi z dłuższym okresem rekonwalescencji. Dzięki zastosowaniu platformy laserowej z trzema długościami fali okres rekonwalescencji po zabiegu trwa znacznie krócej niż miało to miejsce w przypadku laserów frakcyjnych starszej generacji. Końcową procedurą jest przywrócenie naturalnego owalu twarzy.

Trzeba jednak pamiętać, że proces starzenia się skóry – niczym grawitacja – trwa cały czas, dlatego też zabiegi wykonujemy systematycznie. Podobnie jak ze zdrową dietą czy treningami – najważniejsza jest systematyczność i konsekwencja. Nie możemy nic zrobić na zapas. Możemy spowolnić procesy, poprawić jakość skóry, ale musimy cały czas regularnie ją stymulować z uważnością, żeby nie przesadzić. Często plan modyfikujemy i zmniejszamy częstotliwość zabiegową i wprowadzamy moją autorską terapię Mindfullness, która opiera się na świadomym relaksie z masażem a także na połączeniu masażu w stylu Kobido – Zoga Face Integration i najwyższej jakości hiszpańskiej aromaterapii spod znaku Alqvimia (całość to błogosławieństwo dla skóry i duszy!). Dla podtrzymania efektów, kluczowa jest zaś pielęgnacja domowa.

A co z makijażem permanentnym, z którym głównie byłam dotychczas kojarzona w Koszalinie? To moja pasja od 15 lat, która pozostanie ze mną na zawsze. Obecnie liczy się w nim totalny Natural Look, gdzie tylko można się domyślać, że ktoś ma makijaż. Nie wykonuję makijaży, które nie będą współgrały z moim gustem. Skupiam się na malowaniu naturalnych włosków na brwiach, usta w wersji Aquarelle Lips lub Nude, a kreski uwielbiam w linii rzęs ewentualnie z lekkim tylko podciągnięciem.

  • Marki kosmetyczne wyselekcjonowane przez właścicielkę, Martę Czerkawską-Burgs, pasjonatkę kosmetologii i aromaterapii, można zakupić stacjonarnie w jej instytutach w Szczecinie i Koszalinie lub na stronie www.

Poznaj nas!

Instagram
enklawa_institute_koszalin
enklawa_institute

Koszalin, ulica Dzieci Wrzesińskich 19A, telefon +48 690 221 626

Szczecin, ulica Wojska Polskiego 40/2, telefon +48403139369
https://enklawa-institute.pl/