Fot. Szymon Fiedorek zdjecie glowne Wydarzenia

Święto monodramu w Teatrze Dialog

Od 4 do 7 października odbędzie się w Koszalinie 11. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy ’23”. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz.

W tym roku widzowie festiwalu obejrzą sześć spektakli konkursowych, wyłonionych spośród blisko 30 zgłoszonych. Zgłoszenia napłynęły z teatrów w całej Polsce, ale również z Niemiec, Armenii i Kazachstanu.

Wprowadzeniem do festiwalu będą spektakle towarzyszące. 2 października zaprezentuje się Olek Talkowski, nagrodzony między innymi na 42. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz na festiwalu FAMA, w spektaklu Rap Magister, 3 października na deskach Dialogu wystąpi Karina Maria Giemza w monodramie Ona. Festiwal artystycznie otworzy 4 października gościnny spektakl Nory Badalian A Little Bit More A Little Bit Less. Artystkapochodzi z Armenii, spektakl zagra w języku angielskim, a potem wesprze w pracy festiwalowe jury. Oficjalne otwarcie Strzały Północy nastąpi w czwartek, 5 października o godz. 19.00.

W konkursie wezmą udział monodramy: Noszę w kieszeni szminkę – zgłoszony przez Joannę Świtałę (Poznań); Podszepty – zgłoszony przez MOS theatre – The Mirror of Stage (Edynburg, Szkocja); Stand-Up – zgłoszony przez Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza (Białystok); Smutek & Melancholia – zgłoszony przez Gdański Archipelag Kultury (Gdańsk); Wariaci – zgłoszony przez Aleksandrę Skorupę (Kraków); Historia Księcia H. – zgłoszony przez Białostocki Teatr Lalek (Białystok).

Zakończenie i wręczenie festiwalowych nagród nastąpi 7 października o godz. 19.00. Jak co roku główną nagrodą festiwalu jest statuetka Strzała Północy. Festiwal zamknie mistrzowski monodramem Wiesława Komasy Różewiczogranie.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Koszalina.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsca na stronie: www.TeatrDialog.pl/repertuar