BMW 2 Motoryzacja

Serwis BMW i MINI Bońkowscy w Koszalinie – strzał w dziesiątkę

Fot: Jan Potentas

Kilkanaście miesięcy temu w Koszalinie został otwarty serwis znanej na zachodniopomorskim rynku marki BMW i MINI Bońkowscy. O tym, czy to była dobra decyzja biznesowa, czy ta lokalizacja się sprawdziła, jakie usługi oferuje koszaliński salon, rozmawiamy z Tomaszem Chmielewskim, Dyrektorem Aftersales BMW i MINI Bońkowscy.

svg%3E Motoryzacja
Tomasz Chmielewski

Minął roku od otwarcia w Koszalinie Serwisu BMW Bońkowscy. Ale tak właściwie działał on od stycznia 2022 roku. Dlaczego oficjalnie otwarto go dopiero w sierpniu?

Potrzebowaliśmy trochę czasu, aby się rozpędzić (śmiech). Ale tak poważnie, to oczywiście początki takiego przedsięwzięcia zawsze obarczone są pewnymi trudnościami i przez to termin uruchomienia może się przesunąć. Na oficjalne otwarcie planowaliśmy zaprosić naszych dotychczasowych klientów oraz wielu innych gości i wszystko musiało być dopracowane w najmniejszych szczegółach. Chcieliśmy to również połączyć z koncertem, a organizowanie tego na początku roku, kiedy aura nie jest zbyt sprzyjająca, nie miałoby odpowiedniego klimatu. Okazało się, że z oficjalnym terminem otwarcia trafiliśmy w dziesiątkę!

Jak dyrektor działu Aftersales określiłby te kilkanaście miesięcy działalności serwisu? Czy wszystkie plany zostały wykonane, cele osiągnięte?

Jak najbardziej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i tego, co osiągnął nasz zespół przez te 18 miesięcy. To znacznie przerosło nasze oczekiwania. Tak jak wspominałem, początki bywają trudne, a działanie na nieznanym dla nas do końca terenie niesie za sobą pewne ryzyko. W tym przypadku jednak nie miało to miejsca. Z dnia na dzień mamy coraz więcej zadowolonych klientów, o czym świadczą zbierane przez nas ankiety i oczywiście wyniki finansowe.

Czy rynek koszaliński, pod względem serwisowym, różni się od innych dużych miast w regionie?

Zależy, do jakiego miasta będziemy Koszalin porównywać. Z marką BMW działamy w Szczecinie i Gorzowie, to zupełnie inne rynki. Koszalin ma swoją specyfikę, choćby ze względu na to, że jest mniejszym miastem od tych, w których działaliśmy do tej pory, i w których mamy bardzo ugruntowaną pozycję. Leży też nad morzem, więc „przejazdem” do naszego serwisu zaglądają klienci z całej Polski czy z zagranicy, którzy wybierają się na wakacje nad Bałtykiem. Jesteśmy jednak przekonani, że właściwym podejściem i troską o każdego z klientów jesteśmy w stanie zdobyć również zaufanie koszalinian i klientów z innych miast.

Jakie usługi oferowane w tym czasie przez Serwis BMW Bońkowscy Koszalin cieszyły się największym zainteresowaniem?

Oferujemy pełen zakres usług serwisowych, od standardowych przeglądów, poprzez naprawy gwarancyjne, diagnostykę, serwis samochodów hybrydowych i elektrycznych do rozliczeń i napraw powypadkowych. Trudno określić jedną konkretną usługę, która cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Myślę, że użytkownicy naszych marek, bo mówimy nie tylko o BMW, ale też o marce MINI, są zadowoleni z tego, że mogą czuć się bezpiecznie, mając nas pod ręką i serwisować swoje ulubione samochody.

Serwisujecie w Koszalinie również samochody elektryczne? Jak prezentuje się Koszalin pod względem elektromobilności?

Tak jak już wspomniałem wcześniej, serwisujemy również samochody hybrydowe oraz w pełni elektryczne. Nie jest to jednak jeszcze przeważająca część naszej działalności, podobnie jak serwisów w innych miastach w Polsce. W dalszym ciągu rozbudowywana jest sieć stacji do ładowania samochodów elektrycznych, która jeszcze nie zachęca użytkowników do przesiadania się na ten rodzaj napędu. Sama jazda tymi samochodami zapewni jednak niesamowite wrażenia. Natomiast ich zasięg na jednym ładowaniu nie przekonał jeszcze większości użytkowników samochodów. Widać wyraźnie, że pomysł ten nie zostanie porzucony, a wręcz przeciwnie – badania i prace nad udoskonaleniem „baterii przyszłości” nieustannie trwają.

Z jakich części Pomorza Środkowego było najwięcej klientów?

Pod względem lokalizacji nie mogliśmy wybrać lepszego miejsca. Serwis BMW i MINI Bońkowscy Koszalin wypełnia swoim zasięgiem doskonale niemalże cały pas nadmorski. Okres wakacyjny też jest szczególny dla koszalińskiego oddziału, bo zaglądają do nas klienci z całej Polski. Czy to zwyczajnie, przejazdem, czy w poszukiwaniu pomocy serwisowej.

Niebawem zostanie uruchomiony serwis BMW Bońkowscy w Pile. Czy to będzie konkurencja dla Koszalina?

Raczej nie, to przecież ponad 100 km, a uruchomienie serwisu w Pile umożliwi szerszej grupie klientów dostęp do kolejnego autoryzowanego Serwisu BMW i MINI. Możemy zauważyć to wyraźnie po otwarciu oddziału w Koszalinie. Lokalni mieszkańcy doceniają, że na wyciągnięcie ręki mają teraz profesjonalizm i obsługę na najwyższym poziomie spełniającą wszystkie standardy BMW i MINI. Tworzy to zespół ludzi pracujących w Koszalinie i sprzyja budowaniu marki BMW Bońkowscy w regionie.


BMW i BMW Motorrad Bońkowscy | Ustowo 55, 70-001 Szczecin
BMW i MINI Bońkowscy | ul. Hangarowa 17, 70-767 Szczecin
BMW Bońkowscy | ul. Kasprzaka 6G, 66-400 Gorzów Wlkp.
Serwis BMW i MINI Bońkowscy | ul. Lniana 3, 75-213 Koszalin
www.bmw-bonkowscy.pl