Patrycjusz Gruszecki TRIO autor foty Jacek Martyneczko Wydarzenia

Osiemnasta jesień jazzowa

Na trzy dni wypełnione jazzowymi dźwiękami czekają zarówno fani tego gatunku, jak i muzycy szlifujący swoje umiejętności na warsztatach wokalnych. Hanza Jazz Festiwal to stałe i wyczekiwane wydarzenie muzyczne na Środkowym Pomorzu. Od 12 do14 października koncerty, spotkania, jam session, a wszystko w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Konwencja festiwalu stawia sobie za cel sprowokowanie dialogu między młodymi artystami, a tymi, którzy na scenie są już od dawna. Przypatrująca się temu publiczność ma szansę, na niepowtarzalną muzyczną przygodę. W tym roku warsztaty dla wokalistów poprowadzi Ewa Uryga, uznana przez magazyny Jazz Forum i Twój Blues za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.

Na głównej scenie CK105 w Koszalinie wystąpi Patrycjusz Gruszecki Trio, zdobywca tytułu Polski Jazzowy Artysta Roku 2017, doskonały przykład połączenia wieloletniego estradowego doświadczenia ze świeżym spojrzeniem na muzykę jazzową. Usłyszymy również Ewa Uryga Quartet, w którym założycielka składu jest laureatką najważniejszych festiwali muzycznych w kraju. Dysponuje fantastycznym głosem, ale jej szczególnym atutem jest siła interpretacji. Trzeci wieczór należeć będzie do Joaquina Sosa, uznanego na świecie, kubańskiego muzyka jazzowego, utalentowanego multiinstrumentalisty (gra na klarnecie, saksofonie tenorowym i flugelhornie).

Hanza to także jam session. Improwizowane muzykowanie odbędzie 13 października po koncercie Ewa Uryga Quartet w dolnym holu budynku przy restauracji „Rezerwat”. Grać będą zarówno uczestnicy warsztatów jak i zawodowi muzycy.

Hanza Jazz Festiwal 12-14 października 2023

Bilety na koncerty w cenie 40 zł do nabycia online lub w kasie CK105, karnet w cenie 99 zł