DSC 4413 Wydarzenia

Velo Baltic na finiszu

Koszalińska Fundacja Promowania Sportu znakomicie wywiązała się z roli organizatora Grawelowych Mistrzostw Polski. Zawody zostały rozegrane 8 i 9 lipca na terenie Szwajcarii Połczyńskiej. Kolejne wydarzenia, na które zaprasza fundacja to dwa wyścigi amatorów w ramach cyklu Velo Baltic – w Karlinie (13.08 br.) i Koszalinie (03.09 br.).

Warto podkreślić, że Fundację Promowania Sportu stworzyła grupa przyjaciół, sympatyków sportów rowerowych. Wszystko odbywa się więc na zasadzie wolontariatu a energią napędzającą cały team jest po prostu wspólna pasja.

Podjęcie się organizacji grawelowych MP było wielkim wyzwaniem dla młodej fundacji. Efekt okazał się znakomity. Przez dwa dni, podzieleni według kategorii wiekowych i płci, uczestnicy mistrzostw szusowali po bezdrożach przepięknej Szwajcarii Kaszubskiej. Bazą imprezy stała się wieś Popielewo.

Fundacja od kilku lat organizuje również wyścigi szosowe dla amatorów. W tym roku pierwsze odbyły się 25 czerwca br. w Połczynie-Zdroju. Kolejne to zawody zaplanowane na 13 sierpnia w Karlinie oraz na 3 września w Koszalinie.

Szczegółowych informacji należy szukać stronie www.velobaltic.pl