MG 6683 jpg 1 Biznes

Jak zadbać o swój majątek?

Rosnąca inflacja, napięta sytuacja geopolityczna, zawirowania rynkowe – to wszystko sprawia, że szukamy sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie majątku. W salonie Goldenmark koszalinianie mogą ulokować swój kapitał w metalach szlachetnych i diamentach, powszechnie uznawanych za pewną formę dywersyfikacji portfela.

Każdy moment jest dobry, żeby pomyśleć o lokacie i zabezpieczeniu kapitału. Zwłaszcza jednak teraz warto zainteresować się sprawdzonymi rozwiązaniami. Za „bezpieczną przystań” od lat uznawane są metale szlachetne.

– Nasi klienci chętnie dywersyfikują swój portfel, lokując kapitał zarówno w złoto, jak i srebro. Obserwujemy stały, stabilny wzrost zainteresowania sztabkami i monetami i to właśnie fizyczne kruszce są w naszej opinii najbezpieczniejszą formą lokowania kapitału. Zakładamy, że minimum 10-15 proc. dobrze zdywersyfikowanego portfela powinny stanowić metale szlachetne – tłumaczy Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w Grupie Goldenmark.

Z badań przeprowadzonych przez Goldenmark wynika, że ponad 70 proc. klientów ceni przede wszystkim stabilną wartość złota, traktując zakup tego metalu jako bezpieczną lokatę kapitału. Podobny odsetek kupuje złoto, by zdywersyfikować swój portfel oszczędności. Ponad 60 proc. osób kupuje kruszec, by czerpać radość z posiadania czegoś trwałego i ponadczasowego, a niemal połowa badanych lubi posiadać piękne rzeczy o określonej wartości.

svg%3E Biznes

Diamenty – dlaczego warto?

Podobnie rzecz się ma z diamentami.

– Kamienie szlachetne, a przede wszystkim diamenty, także są postrzegane jako dobry nośnik majątku. Mogą także okazać się znakomitą inwestycją. Rośnie zainteresowanie kamieniami o wysokich parametrach, które mają pełnić rolę uzupełniania portfela aktywów. Diament to świetna lokata kapitału, przede wszystkim w dłuższej perspektywie – zaznacza Michał Tekliński.

Diamenty są po części dobrem luksusowym, a po części instrumentem inwestycyjnym.

– Ich ceny nie są zbyt mocno skorelowane z rynkami finansowymi. Historyczne notowania cen diamentów pokazują, że dość dobrze radzą one sobie w czasach, kiedy na giełdach pojawia się bessa. To sprawia, że wielu inwestorów ceni sobie diamenty jako formę dywersyfikacji, a

także bezpieczną formę przechowywania majątku w dość niewielkiej, bardzo mobilnej postaci – dodaje ekspert Goldenmark.

Gdzie kupić metale szlachetne i diamenty na Pomorzu?

Mieszkańcy Pomorza, zainteresowani zakupem metali szlachetnych czy diamentów, mają taką możliwość w salonie Goldenmark przy Rynku Staromiejskim 4 w Koszalinie. W tym salonie lidera dystrybucji złota i srebra lokacyjnego w Polsce, metale szlachetne w postaci monet i sztabek można kupić „od ręki”.

W ofercie można znaleźć także diamenty i kamienie szlachetne oraz szeroką gamę unikatowych produktów kolekcjonerskich, jak luksusowe wydawnictwa artystyczne i wyjątkowa sztuka, wyselekcjonowana przez zespół kuratorów i ekspertów.

svg%3E Biznes