CHYLINSKA57 Kronika

Jak się bawić, to się bawić! Najlepiej w Sianowie!

Za nami 35. Dni Ziemi Sianowskiej – jedno z największych wydarzeń w regionie, które na stałe wpisało się w lokalny kalendarz kulturalny. W tym roku Stadion Miejski w Sianowie wypełnił się po brzegi, padł rekord frekwencyjny.

Piątkowe (16.06 br.) wydarzenia rozpoczęły się zmaganiami sportowymi. Piłkarskie starcie Rzemieślnicy kontra Urzędnicy zakończyło się wynikiem 7:2 dla Urzędników. Na scenie zaś wystąpiły dzieci z Sianowskiego Centrum Wiedzy – sekcji wokalnej prowadzonej przez Zosię Karbowiak oraz sekcji perkusyjnej, prowadzonej przez Tomasza Karbowiaka. Gwiazdami tego wieczoru byli Natalia Kukulska oraz Organek. Oboje dali świetne koncerty, rozpalając publiczność, której nie trzeba było zachęcać do wspólnej zabawy.

Drugi dzień Dni Ziemi Sianowskiej (sobota, 17.06 br.) rozpoczęły „Potyczki na wesoło”, w których wzięło udział sześć drużyn z Gminy Sianów w sześcioosobowych składach:

1. Wild Carp Team (kapitan – Piotr Kierzek). Spotkać ich można nad ulubionym jeziorem Topiele. Marzą o stworzeniu szkółki wędkarskiej dla dzieci i młodzieży.

2. Piękni i jeszcze młodzi (kapitan – Magdalena Wróbel). Na co dzień pracują w jednej instytucji, zgrani, obowiązkowi i punktualni. Zgłosili się na potyczki licząc na dobą zabawę, rywalizację i odrobinę szaleństwa.

3. RUNKing (kapitan – Artur Rutkowski). Pasjonaci biegania, którzy organizują imprezy biegowe, w tym bardzo popularną Sianowską Piątkę.

4. Stowarzyszenie Klub Rodziny (kapitan – Katarzyna Pałęga). Drużyna mądrych, zdolnych i pięknych kobiet. Od pięciu lat szyją serduszka dla Hospicjum w Koszalinie, aktywnie włączają się w życie gminy Sianów.

5. Szczelne Zawory (kapitan – Anna Knieć). Ludzie z pasją nieprzepuszczający żadnej okazji do działania.

6. Oldboje (kapitan – Jakub Gort). Hartem ducha przykrywają siwe włosy. Wieloletni mistrzowie województwa w swojej kategorii wiekowej. Największe serce mają do piłki nożnej i do pomagania innym.

Rywalizację wygrały Szczelne Zawory, przed drużynami RUNKing oraz Piękni i jeszcze młodzi.

Wieczorem wystąpił zespół TKF – The Kapela Filmowa a po nim Mesajah – charyzmatyczny wokalista wykonujący muzykę reggae, dancehall oraz Raggamuffin, który wprowadził publiczność w błogi nastrój, pełen dobrego przekazu i energetycznych brzmień.

Jednak niekwestionowaną gwiazdą całych 35. Dni Ziemi Sianowskiej była Agnieszka Chylińska. Artystka swoją charyzmą i bezpretensjonalnością szybko zjednała sobie słuchaczy. Wszystkie utwory śpiewała wspólnie z publicznością, a bisom nie było końca. Nasze serca skradła, wkładając okazjonalną bluzę Sianowskiego Centrum Wiedzy, która bardzo jej się spodobała i idealnie wpasowała się w jej styl. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję gdzieś się w niej spotkać! Jedno jest pewne – tego koncertu długo nie zapomnimy!

Podczas tegorocznych Dni Ziemi Sianowskiej nie mogło zabraknąć elementu sportowego. W gminie Sianów działają dwa kluby sportowe, które w ostatnich dniach zdobyły piąte miejsca w Mistrzostwach Polski, a są to Unihokej (z SP nr 1) i UKS Morski Sianów. Z tej okazji na sianowskiej scenie tuż przed najważniejszymi koncertami Tomasz Tesmer, wicestarosta koszaliński oraz Maciej Berlicki, burmistrz Gminy i Miasta Sianów, publicznie złożyli zawodniczkom gratulacje.

Dziękujemy za wszystkie kierowane do nas, jako organizatorów 35. Dni Ziemi Sianowskiej, miłe słowa. Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy wspomogli imprezę: ARKA – Instalacje, Globmetal, Gospodarstwo Rybackie DADOŃ, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Karnieszewice, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Manowo, Miejska Energetyka Cieplna Koszalin, PGK Koszalin, Pol-Ryb Maszkowo, Bank Spółdzielczy w Sławnie, DEGA oraz Ganc Izolacje.

Dziękujemy za wsparcie również wszystkim pracownikom Gminnego Zakładu Komunalnego w Sianowie, Straży Miejskiej w Sianowie, Policji, Grupie Ratownictwa PCK Koszalin, Ochotniczej Straży Pożarnej Iwięcino, OSP Sierakowo Sławieńskie, OSP Osieki oraz wszystkim innym, którzy byli obecni i pomagali w organizacji wydarzenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w 35. Dniach Ziemi Sianowskiej

Jesteście najlepszą publicznością na świecie! Było bezpiecznie, sympatycznie i wesoło!