HC9A4951 03 internet 1 Biznes

Firma Rest365 – zarządzanie najmem: Dbamy o mieszkania i apartamenty klientów jak o własne

Wieloletnia praca w korporacji po pięciu latach studiów – tak rysowała się kariera Eweliny Witkowskiej. W pewnym momencie przestawiła ona jednak zwrotnicę i zaczęła działać na własny rachunek. Stworzyła rozpoznawalną markę Rest365, czyli firmę zarządzającą najmem, której najważniejsza zasada działania brzmi: być maksymalnie praktycznym i pomocnym.

svg%3E Biznes

Zastanawiali się kiedyś Państwo, czy łatwo wynająć mieszkanie na krótki lub długi okres? Jak znaleźć odpowiedniego najemcę na wynajem długoterminowy? W jaki sposób go rozliczyć? Jak odpowiednio zabezpieczyć swoje prawa? Kupując apartament na wynajem krótkoterminowy, zastanawiali się Państwo na czym najbardziej zależy wczasowiczom? Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące najmu krótkoterminowego i długoterminowego znajdą Państwo u Eweliny Witkowskiej.

svg%3E Biznes

Właścicielka firmy Rest365 mówi: – Branżą nieruchomości zainteresowałam się kilka lat temu, gdy kupowałam moje pierwsze mieszkanie w Koszalinie po przeprowadzce ze Szczecina (przeprowadzka spowodowana była moją ówczesną pracą na etacie). Widząc potencjał i możliwości rynku nieruchomości, postanowiłam iść w tym kierunku. Stopniowo poszerzałam swoją wiedzę. Zaczęłam od informacji dostępnych w internecie, później przeczytałam masę fachowych książek, przeszłam szereg szkoleń. Postanowiłam zająć się nieruchomościami na poważnie. Uzyskałam Certyfikat Zarządcy Nieruchomości i przy użyciu mojej zdolności kredytowej kupiłam drugie mieszkanie, tym razem stricte pod wynajem długoterminowy. Chciałam w ten sposób zbudować sobie pasywne źródło dochodu oraz zapewnić poczucie komfortu finansowego. Kiedy zobaczyłam, że to działa, przynosi wymierne efekty finansowe, a zarządzanie takim lokalem przychodzi mi z łatwością, zakup kolejnego mieszkania był czymś zupełnie naturalnym. Mając już wiedzę, doświadczenie oraz – co ważne – kontakty w tej branży, postanowiłam porzucić pracę na etacie i skupić się na rozwoju mojej firmy Rest365 zajmującej się szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Zadowoleni klienci, właściciele powierzonych mi apartamentów, wciąż podsyłają mi kolejnych zleceniodawców, co odbieram jako wyraz ich zadowolenia i zaufania do mnie – informuje Ewelina Witkowska.

svg%3E Biznes

Rest365 działa w trzech miastach. W Szczecinku i Koszalinie zarządza głównie najmem długoterminowym, a w Kołobrzegu – z uwagi na wakacyjno-uzdrowiskowy charakter miasta – skupia się na zarządzaniu najmem krótkoterminowym, sprzątaniu i przygotowywaniu lokali do sezonu letniego oraz kompleksowej obsłudze powierzonego jej pensjonatu. Pani Ewelina komentuje: – Ciągle prowadzę rozmowy z potencjalnymi inwestorami i właścicielami mieszkań, omawiamy szczegóły i możliwości współpracy. Coraz więcej takich spotkań jest inicjowanych z polecenia moich aktualnych klientów, co mnie bardzo cieszy.

Tak więc, mając już doświadczenie w zarządzaniu apartamentami oraz wynajmem krótkoterminowym, firma Rest365 rozszerzyła zakres usług i obecnie świadczy je kompleksowo, co ułatwia wynajem mieszkań oraz zwiększa dochody ich właścicieli.

Ewelina Witkowska relacjonuje: – Rozszerzenie świadczonych usług w sposób naturalny wymogły potrzeby klientów. Zwłaszcza obsługa najmu długoterminowego mieszkań okazała się niszą na naszym rynku. Często właścicielami mieszkań w Koszalinie, Kołobrzegu czy Szczecinku są osoby, które z różnych względów nie mogą się same zająć poszukiwaniem najemców, kontaktami z nimi, bieżącym monitoringiem najmu. Właściciele takich mieszkań, którzy zazwyczaj mieszkają w innym mieście lub za granicą, powierzają mi swoje mieszkanie a po mojej stronie leży sumienna dbałość o nie. Zaczynam od selekcji najemców, przygotowuję protokoły zdawczo-odbiorcze oraz projekty umów. Po ustaniu najmu przejrzyście rozliczam kaucję, zajmuję się odbiorem mieszkania i znajduję kolejnego najemcę.

Dzięki temu, że Rest365 oferuje zarządzanie apartamentami i mieszkaniami na najwyższym poziomie, klienci mogą cieszyć się spokojem i komfortem, wiedząc że ich lokale są w dobrych rękach. Pomimo że obecnie bezpośrednią bieżącą obsługą mieszkań zajmuje się kilkuosobowa załoga, właścicielka firmy każde mieszkanie dogląda osobiście: – Dbam o nie jak o swoje, z pełnym zaangażowaniem, a na spotkania z potencjalnymi klientami, właścicielami mieszkań, którzy chcą powierzyć mi zarządzanie swoim majątkiem, zawsze stawiam się osobiście. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, staram się wsłuchać w jego oczekiwania i wymagania – podkreśla Ewelina Witkowska.

svg%3E Biznes

Korzystając ze znajomości lokalnego rynku, Ewelina Witkowska pomaga aktualnym oraz potencjalnym klientom przy wyborze oraz zakupie mieszkania. Nie jest to taka prosta sprawa, jak by się wydawało, bo czym innym jest mieszkanie przeznaczone do wynajmu na długi termin a zupełnie czym innym mieszkanie lub apartament przeznaczony pod najem krótkoterminowy.

Istnieje wiele czynników, które mają ogromny wpływ na powodzenie takiej inwestycji a ktoś, kto inwestuje pierwszy raz, może o nich nie wiedzieć, co w konsekwencji grozi niepowodzeniem operacji lub niską stopą zwrotu z zainwestowanego kapitału. Jak już wspomnieliśmy, inwestorami są głównie ludzie spoza regionu, mieszkający w różnych częściach kraju, którzy na co dzień prowadzą swoje biznesy lub pracują w korporacjach a nawet za granicą, a chcą bezpiecznie ulokować swoje oszczędności w przynoszące stały dochód nieruchomości. Pani Ewelina mówi: – Często nie mają ani „głowy”, ani tym bardziej czasu, żeby zająć się wszystkim osobiście. I tutaj pojawiam się ja. Zajmuję się procesem zarządzania od samego początku do końca. Klient tak naprawdę nie musi nawet tutaj przyjeżdżać. Wszystko można załatwić zdalnie. Po transakcji zajmuję się kompleksową obsługą nieruchomości a inwestor otrzymuje regularne przelewy na swój rachunek bankowy. Zdarzają się również sytuacje, że klient z różnych powodów chce zbyć nieruchomość, wówczas pomagam w znalezieniu nabywcy i w bezproblemowej sprzedaży. Jeśli wymaga tego sytuacja, działam jak pośrednik w obrocie nieruchomościami. Przy okazji poznaję oczywiście nowych inwestorów. Czasem podsuwam pomysły takie jak sprzedaż jednego drogiego apartamentu lub domu i zakup dwóch-trzech mniejszych mieszkań, co może spowodować wzrost stopy zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wszystko skrupulatnie obliczam i omawiam z klientem.

Pani Ewelina, jak już wspomnieliśmy, jest również ekspertem w dziedzinie wynajmu krótkoterminowego. W portfolio ma szeroki wybór apartamentów, które spełnią zróżnicowane potrzeby i wymagania przyjezdnych. Apartamenty są w pełni wyposażone i zlokalizowane w dogodnych miejscach, głównie w Kołobrzegu, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla osób podróżujących w celach biznesowych oraz dla turystów i wczasowiczów.

Obsługa najmu i doradztwo inwestycyjne to jedno. Firma Rest365 oferuje również usługi sprzątania i przygotowywania apartamentów oraz pensjonatów i hoteli pod wynajem na przykład przed sezonem letnim. Właścicielka firmy mówi: – Nasze doświadczenie w tym zakresie sprawia, że gwarantujemy najwyższą jakość usług, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Dysponuję odpowiednim, profesjonalnym sprzętem niezbędnym do gruntownego przygotowania i wysprzątania apartamentu, mieszkania czy nawet całego pensjonatu albo hotelu. Gdyby zaszła taka potrzeba, przeprowadzamy również ozonowanie pomieszczeń, co skutecznie dezynfekuje i usuwa bakterie, grzyby i wirusy. Ozon jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy w działaniu niż chlor! Co ważniejsze, nie pozostawia toksycznych odpadów w środowisku. Standardowa dezynfekcja mieszkania trwa około dwóch godzin (zależne od osiągniętych stężeń ozonu) i po tym czasie możliwe jest dalsze korzystanie z lokalu. Usługę tę świadczymy również na zamówienie każdego chętnego, kto chce wykonać u siebie taki zabieg.

svg%3E Biznes

Warto podkreślić, że Ewelina Witkowska sama pozostaje aktywną inwestorką, posiadającą własne mieszkania przeznaczone pod wynajem długoterminowy: – Moje mieszkania są doskonale utrzymane, w pełni wyposażone, znajdują się w atrakcyjnych miejscach w Szczecinku. To właśnie te mieszkania pozwoliły mi na zdobycie doświadczenia na rynku nieruchomości. Dlaczego Szczecinek a nie Koszalin czy Kołobrzeg? To taka moja mała tajemnica, którą dzielę się jedynie z moimi klientami w rozmowach biznesowych lub na szkoleniach dotyczących nieruchomości i zarządzania, na których bywam regularnie – mówi z uśmiechem pani Ewelina. – Ta wiedza pozwala mi sukcesywnie powiększać stan mojego portfela mieszkań, a co za tym idzie, pasywnego źródła dochodów. W żaden sposób nie koliduje to z rozwojem firmy Rest365.pl

Zapraszamy do kontaktu i współpracy z firmą Rest365.pl