IMG 20220914 WA0012 Wydarzenia

Akordeonowy wrzesień

Tuż po wakacjach (7-9 września br.) odbędzie się kolejny 21. Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej. W programie utwory muzyki poważnej, przez popularną, aż po melodie filmowe. Na scenie wystąpią artyści z Ukrainy i Polski, a także wszystkie koszalińskie zespoły akordeonowe.

Filharmonia Koszalińska przez trzy dni rozbrzmiewać będzie akordeonem. Festiwal organizowany przez Koszalińskie Towarzystwo Miłośników Akordeonu po raz kolejny zgromadzi na scenie najciekawsze muzyczne formacje. Jak podkreśla Artur Zajkowski, prezes Towarzystwa a jednocześnie pomysłodawca Festiwalu, koncerty akordeonowe to pełne dynamiki wydarzenia muzyczne z powodu żywiołowej ekspresji i charyzmy wykonawców. Publiczność wypełniająca sale bawi się znakomicie. Nieczęsto akordeoniści mają okazję pokazać się na koszalińskich scenach. Festiwal jest więc ucztą nie tylko dla miłośników tego instrumentu, ale także dla osób, chcących posłuchać czegoś innego niż na co dzień. W zeszłym roku na estradzie zagrali „Art Acc Duo”, „Amalgalis Duo” profesorski duet z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Poznański Kwintet Akordeonowy. Wszystkim koncertom towarzyszyli koszalińscy muzycy.

Co ważne, wstęp na wszystkie trzy koncerty jest bezpłatny. Kto jednak chciałby wesprzeć inicjatywę i wspomóc tworzenie tego wyjątkowego festiwalu, może zgłosić się do Towarzystwa Miłośników Akordeonu. Gorąco do tego zachęcamy.

svg%3E Wydarzenia