cover93d Wydarzenia

Sianowska drużyna znów na fali: Moc atrakcji na Dni Ziemi Sianowskiej!

svg%3E Wydarzenia

Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, a wspólna praca to sukces – przekonywał Henry Ford. Prawdziwość tych słów po raz kolejny potwierdzają Dni Ziemi Sianowskiej, w tym roku organizowane już po raz 35.

– To duże wydarzenie kulturalne, ale i społeczne. Tworzymy przestrzeń do dobrej zabawy i integracji mieszkańców miasta i gminy Sianów, również tych najmłodszych – podkreśla Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa. – Zapraszamy również wszystkich mieszkańców regionu i turystów. Ogromnym powodem do radości i dumy jest fakt, że od lat chętnie korzystają oni z przygotowanych atrakcji.

Tym razem wielkie świętowanie rozpocznie się w czwartek 15 czerwca. Na początek mały test… O godz. 16 chętni wezmą udział w 2. Turnieju Wiedzy o Gminie Sianów. W ubiegłorocznej edycji imprezy śmiałkowie musieli zmierzyć się między innymi z pytaniami o to, gdzie według legend znajdował się pierwszy sianowski ratusz i ile jednostek OSP działa w gminie? Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą o historii, ale i czasach współczesnych.

W piątek, 16 czerwca, o godz. 16 Stadion Miejski w Sianowie będzie areną dorocznych zmagań piłkarskich urzędników i rzemieślników. O godz. 17.30 na murawie pojawią się przedstawiciele Buru Klub Karate Kyokushin. Klub działa w Sianowie od dwóch lat, a każdy deshi, czyli uczeń, hołduje Przysiędze Dojo i jej zasadom – takim, jak szacunek, dyscyplina, cierpliwość, wierność ideałom. Podczas pokazu zawodnicy udowodnią, że karate jest zarówno sztuką, jak i filozofią walki.

O godz. 18 na scenie swe talenty zaprezentują młodzi podopieczni sekcji artystycznych, które działają w Sianowskim Centrum Wiedzy. W myśl przedefiniowanej zasady – cudze chwalicie – poznajcie i swoje, warto zgotować dzieciom i młodzieży najgorętsze z możliwych przyjęcie i gromko oklaskiwać. To dlatego, że ich umiejętności, szlifowane na co dzień w Centrum Wiedzy, są doceniane i nagradzane na konkursach i festiwalach w całej Polsce.

Po tak pięknym supporcie na estradzie wystąpią muzyczne gwiazdy. O godz. 19.30 zaśpiewa Natalia Kukulska, a o godz. 21 Organek. Natalia Kukulska konsekwentnie podąża swoją nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Podobnie Tomasz Organek, który w ubiegłym roku został uznany przez magazyn „Newsweek” za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura.

W sobotę, 17 czerwca, będziemy się bawić już od godz. 16. Na płycie Stadionu Miejskiego przy ul. Strzeleckiej znów rozegrane zostaną Potyczki na Wesoło. O godz. 18 zagra Kapela Filmowa. Na godz. 19.30 zaplanowano bujanie w rytmie reggae, a o dobry klimat zadba Mesajah. Artysta, jak nikt inny, potrafi połączyć jamajskie brzmienie z niebanalnymi tekstami. Rozgrzewa i koi zarazem dopracowaną w każdym calu mieszanką rytmów i słów.

17 czerwca o godz. 21 rozpocznie się koncert „królowej łez” i królowej polskiej sceny muzycznej – Agnieszki Chylińskiej. Agnieszka Chylińska przyzwyczajała słuchaczy do ciągłych zmian na swojej artystycznej drodze. Wokalistka, której twórczość zawsze cechowały przez nią same ukute słowa „Nigdy Taka Sama”, na nowym krążku „Never Ending Sorry” postanowiła połączyć rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z pięknym rockowo-bluesowym brzmieniem. Podczas koncertu nie zabraknie największych dawnych przebojów artystki oraz utworów z jej najnowszej płyty.

O godz. 23 na sianowskim niebie rozbłysną fajerwerki. Po pokazie sztucznych ogni rozpocznie się zabawa taneczna z didżejem Wojtkiem.

To nie koniec atrakcji. Na Stadionie Miejskim działać będzie wesołe miasteczko, a na dzieci czekać będzie Strefa Zabaw. Swoje stanowiska przygotują Koła Gospodyń Wiejskich, będzie też można poznać harcerzy z 8. Sianowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Srebrny Grot”. Stoiska wystawiennicze, punkty gastronomiczne, pokazy, prezentacje – będzie się działo! – Lista atrakcji jest długa, bo przy organizacji Dni Ziemi Sianowskiej mamy ogromne wsparcie naszych przyjaciół, partnerów i sponsorów. Od lat podkreślam, że na tym polega nasz sekret – współpracujemy, a każdy dodaje swoją cegiełkę do solidnej konstrukcji, którą razem budujemy. Jesteśmy wielką sianowską drużyną – działamy wspólnie dla siebie, dla mieszkańców regionu i wszystkich, którzy chcą się razem z nami bawić – podkreśla Aleksandra Kowalczyk, dyrektorka Sianowskiego Centrum Wiedzy.

Ważny wkład w przygotowanie imprezy wnoszą członkowie sianowskich organizacji pozarządowych. Koła Gospodyń Wiejskich zawsze przygotowują najpyszniejsze z przysmaków, a ich stanowiska cieszą się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Sianowskie NGO’s, a jest ich bardzo wiele, zawsze szykują moc niespodzianek dla wszystkich, którzy w weekend sianowskiego święta pojawiają się na Stadionie Miejskim.

To wszystko podsumować można słowami legendy świata bajek i animacji Walta Disney’a: „Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”. – I właśnie tak spełniamy nasze marzenia. Zapraszamy wszystkich do naszej sianowskiej bajki! – podsumowuje Aleksandra Kowalczyk.

Co ważne, udział we wszystkich atrakcjach, imprezach i koncertach będzie darmowy! Warto jednak zabrać ze sobą portfel. – Będzie można wspomóc zbiórkę pieniędzy na rzecz naszych podopiecznych, chorych i potrzebujących mieszkańców miasta i gminy. Przez czas trwania Dni Ziemi Sianowskiej będziemy zbierać pieniądze do puszek oraz sprzedawać regionalne produkty od naszych partnerów. Każdy grosz ma ogromne znaczenie – mówi Maciej Lewandowski, prezes Fundacji „Jesteśmy Razem”, która organizuje akcję charytatywną.