IMG 7753 Prestiżowy Adres

Urbaniak Inwestycje: od 30 lat idą krok przed innymi

To, jak wyglądają nasze domy i mieszkania zmienia się z biegiem lat. W inny sposób patrzymy na przestrzeń, szybkie tempo życia powoduje, że pochłaniają nas praca i obowiązki. Jedno jednak nigdy się nie zmienia – to, w jaki sposób myślimy o naszym domu. Bezpieczeństwo, wygoda, funkcjonalność – one nie poddają się upływowi czasu.

Czego szukasz w architekturze?

Zastanawiasz się czasem, jak ważna jest architektura? Nie tylko ta w Twoim mieszkaniu. Architekci i urbaniści przestrzeni pocięli krajobraz geometrycznymi bryłami, liniami balkonów, balustrad, płotów i ulic. Betonowe konstrukcje próbują wtopić się w otaczającą je zieleń, której wszędzie jest coraz mniej. Architektura mówi do Ciebie, kiedy jedziesz do pracy, oglądasz reklamy, banery, wystawy sklepowe. Zerkasz za szyby kawiarni i punktów handlowych. To wszystko składa się na poplątany, mało spójny obraz, który w sumie stanowi krajobraz naszych miast. Jak znaleźć w architekturze bezpieczeństwo, wygodę i komfort, których tak pragniemy? Trzeba szukać tam, gdzie inni nie zaglądają – zaprojektować, zbudować i wyposażyć nieruchomości tak, by niosły swoim mieszkańcom proste, dobre przyjemności codziennego dnia. W taki sposób myślimy i budujemy od ponad 30 lat. 

svg%3E Prestiżowy Adres

Projektujemy przyjemności 

Rzadko jesteś sam na sam ze swoim mieszkaniem. W harmidrze poranka nie jest łatwo wyszarpać choćby kilkunastu minut na gorącą kawę i relaks. Pracujesz szybko, żyjesz szybko, często planujesz grafik dnia swojego i swojej rodziny – jakbyście przez całą dobę byli w pracy. Powroty do domu są tym momentem, kiedy czas zwalnia, staje się Twoim sprzymierzeńcem. Spokój, jaki bije z dobrze zaplanowanej, harmonijnie zaprojektowanej przestrzeni, potrafi ukoić najbardziej skołatane nerwy. Czy uderza Cię nienaturalność projektów, które czasami oglądasz w folderach reklamowych lub na stronach deweloperów? Dziwne postacie, gołe ściany, nieproporcjonalne drzewa. Można odnieść wrażenie, że naszą przestrzeń zaśmiecają nie tyle wizje projektantów, ile wizualizacje – makiety, które w przełożeniu na realny świat, odbiegają mocno od swoich idealnych wzorców. W Urbaniak Inwestycje już wiele lat temu podjęliśmy decyzję o tym, że będziemy projektować nieruchomości dla realnych potrzeb prawdziwych ludzi. Wiemy, że inwestycja w mieszkanie czy dom jest dla Ciebie niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu i chcesz wybrać mądrze. Proponujemy więc otwartą grę – obejrzyj nieruchomości, które zbudowaliśmy, zwróć uwagę na szczegóły: zieleń, place zabaw, architekturę samych budnków, części wspólne. Wiemy, że ludzie, którzy nam zaufali, czują się dobrze, bezpiecznie i szczęśliwie w swoich domach. To dla nas największa wartość. 

svg%3E Prestiżowy Adres

Nieruchomości projektują doświadczenia 

Wdzięk i styl mają przywilej, który pozwala im żyć poza czasem i modą. Szaleństwo, które nas otacza: zmieniające się trendy, konsumpcjonizm, nadprodukcja przedmiotów, są jak kolorowy serial, który wciska się w nasze życie i każe ciągle na siebie patrzeć. Nie musisz zmieniać kolekcji mebli co sezon. Jeśli nie lubisz industrialnej architektury – nie będziemy namawiać Cię na zamieszkanie w jednym z naszych loftów. Pokażemy Ci mieszkania pełne ciepłego światła, miękkich linii i drewna. Jeżeli pragniesz, by Twoje mieszkanie było nowoczesne, gotowe do zamieszkania od zaraz, zaprosimy Cię do Patio Apartments przy ul. Gen. J. Hallera w Koszalinie, by pokazać Ci, jak nieruchomości projektują doświadczenia. Wiemy, że z nowym wnętrzem musi połączyć Cię “to coś”. Czasem to detal, ale Twoja intuicja jest dla Ciebie dobrym sygnałem: wybierasz przestrzenie otwarte, jasne i ciepłe. Lubisz naturalne wykończenia, szlchetne materiały, widok drzew z okien. Wiesz, że dobry dzień to dobra kawa, ciepło łazienkowej podłogi i przyjemność spojrzenia na regularne linie kuchennych blatów. Te wszystkie drobne przyjemności projektują Twoje doświadczenia, a doświadczenia sprawiają, że dzień przeżywasz w spokoju i radości. Patio Apartments przy ul. Gen. J. Hallera przyniesie Ci komfort przeżywania swojego życia bardziej. 

svg%3E Prestiżowy Adres

Najważniejsze jest to, co w środku

Mieszkamy na raczej niewielkich metrażach, podobnie z resztą jak nasi rodzice. Niewielka przestrzeń jednak nie oznacza, że musisz rezygnować ze swojego poczucia komfortu. Mądrze zaprojektowana architektura jest kluczem do wygodnego mieszkania czy domu. Kojarzysz wielkie, puste przestrzenie nowoczesnych mieszkań, w których nie widać śladu życia w nich? Projektujemy i budujemy od ponad 30 lat, dla bardzo różnych i zazwyczaj – bardzo wymagających Klientów. Wiemy, że nie jest sztuką wygodnie wyposażyć dużą przestrzeń. Sztuką jest mądrze zaplanować niewielki metraż tak, by wciąż było w nim miejsce na codziennie toczące się życie. Jeżeli marzy Ci się dodatkowa łazienka lub garderoba – bo kochasz swoje buty i chcesz dbać o ubrania, z pewnością docenisz rozwiązania, jakimi posługujemy się w naszych inwestycjach. Projektujemy i planujemy według potrzeb przyszłych mieszkańców. Naszą ambicją jest wyprzedzać te potrzeby i zapraszać Cię do wnętrz doskonale wyposażonych (zobacz, z jaką starannością zaprojektowaliśmy Apartamenty Pogodne w Chojnicach). Wiemy, że wieczorem potrzebujesz wyciszenia, dlatego w naszych łazienkach światło sączy się przyjemnie, eleganckie odcienie ścian i gładkie tafle szkła dają Ci przyjemność patrzenia na piękne rzeczy. Projektujemy fakturą, kolorem, wyszukanym materiałem. Luksus jest dziś dyskretny, nie krzyczy jak jeszcze dekadę temu. Na równej szali z luksusem stawiamy komfort i wygodę użytkowania przestrzeni. Wiemy, że wielu Klientów pracuje z domu: są to zarówno mamy małych dzieci (zdajemy sobie sprawę, że opieka nad potomstwem jest jak drugi etat), jak i  osoby rozwijające swoją karierę zdalnie. W naszych mieszkaniach znajdziesz osobno wydzieloną przestrzeń do spokojnej pracy. 

Życie toczy się na zewnątrz 

Niewielu z nas może pochwalić się luksusem posiadania osobnego kawałka ziemi czy dużego ogrodu. I nie chodzi nawet o finanse. Zazwyczaj po prostu nie mamy czasu, by tych dodatkowych przestrzeni doglądać. Życie w rozwijającym się mieście jest bardzo przyjemne, kiedy w tym mieście jest dużo zieleni. Dla Urbaniak Inwestycje temat zieleni jest szalenie istotny. Zanim przystąpimy do prac projektowych, zawsze oceniamy stan drzew i krzewów, które rosną naturalnie na działce pod budowę. Staramy się z troską zająć roślinami i zostawić tak dużo naturalnego drzewostanu, jak to tylko możliwe. To dlatego w częściach wspólnych, między blokami wybudowanymi przez naszą firmę, jest tak dużo zieleni. Pracujemy ze zdolnymi architektami i architektkami krajobrazu, którzy proponują nam nasadzenia wokół budowanych przez nas osiedli. Wiemy, że przyszłość leży w tym, jak zadbamy o nasza planetę i jakimi krajobrazami będziemy się otaczać. Każde wyjście z domu ma być dla Ciebie przyjemnym spacerem, w czasie którego zobaczysz ptaki na drzewach i kwitnące kwiaty. Dobra przestrzeń wspólna to przestrzeń pełna roślin.  Jednym z naszych znaków rozpoznawczych, są też szerokie tarasy. Wiemy, jak lubisz spędzać czas na swoim balkonie, jak pielęgnujesz rośliny, pijesz popołudniową kawę w słońcu. Nasze budynki projektujemy tak, by oddać Ci jak największą przestrzeń również na zewnątrz – pod postacią rozświetlonych słońcem tarasów i mądrze zaprojektowanych balkonów. 

Pamiętamy też o dzieciach. Wiemy, że to one są przyszłością, dla której budujemy nasze nieruchomości. Na osiedlach, które budujemy, zawsze zostawiamy dużą przestrzeń na place zabaw z prawdziwego zdarzenia. Nie interesuje nas chodzenie na skróty: radosny śmiech dzieci, ich bezpieczeństwo i możliwość aktywnego spędzania czasu blisko domu są dla nas ważne. Zobacz, jak wyglądają place zabaw zaprojektowane przez Urbaniak Inwestycje:

svg%3E Prestiżowy Adres

Patio Apartments Koszalin: natura w środku miasta 

Patio Apartments to nasz wyjątkowy projekt. Położony niedaleko Wodnej Doliny jest tak naprawdę w centrum miasta. Wygodne, funkcjonalne mieszkania przy ulicy Hallera w Koszalinie bardzo przyciągają wzrok swoją architekturą. Połączyliśmy tu najnowocześniejsze technologie, zdobycze nowoczesnego budownictwa z ekologią. Zaprojektowaliśmy te budynki dokładnie tak, jak chcielibyśmy zaprojektować mieszkania dla nas i naszych współpracowników. Inwestycja to dwa budynki składające się z 181 apartamentów o powierzchniach od 31 m2 do 128 m2. Budynki mają siedem kondygnacji każdy, w tym jedną podziemną. Stolarka okienna ma z zewnątrz kolor antracytowy. Pod każdym z budynków znajduje się hala garażowa z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. Oprócz tego na terenie osiedla  zaplanowaliśmy aż 155 miejsc parkingowych: Ty i Twoi goście nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem miejsca. Patio Apartments to architektura, która naturalnie zatopiła się w zieleni i świetle słonecznym. Apartamenty mają 40 metrowe tarasy, z okien rozpościera się widok na drzewa i nasadzenia. Jeżeli szukasz miejsca, w którym czas płynie wolniej i na Twoich zasadach – zapraszamy Cię do obejrzenia Patio Apartments. Wiemy, że to właśnie tam znajdziesz “to coś”, co spowoduje, że poczujesz się jak w swoim wymarzonym domu.