dsc9042 OBROBIONE Prestiżowy Adres

PB Kuncer: ożywienie na rynku mieszkaniowym jest coraz wyraźniejsze

Sprzedaż mieszkań w największych polskich miastach w marcu br. była aż o 30 proc. wyższa niż rok wcześniej – wynika z raportu specjalistycznego serwisu Otodom Analytics. Podobnie jest w Koszalinie, co potwierdza Wioletta Stelmach, dyrektor generalna w Przedsiębiorstwie Budowlanym Kuncer. Firma ma obecnie w ofercie mieszkania w ostatnim, siódmym, budynku pierwszego etapu Osiedla Franciszkańska oraz w kolejnych domach budowanych na Osiedlu Zwycięstwa i Hallera. Konsekwentnie wystawia również do sprzedaży mieszkania wykończone pod klucz, które również szybko znajdują nabywców.

Siódmy budynek na Osiedlu Franciszkańska zakończy pierwszy etap jego budowy, składający się z 300 mieszkań. Niedługo ruszy realizacja drugiego etapu, bo deweloper zakupił po sąsiedzku rozległy teren i zamierza zabudować go w sposób bliźniaczy do już istniejącej części. Działka przy ulicy Krańcowej o powierzchni około 4,5 hektara swą granicą opiera się o ścieżkę rowerową prowadzącą w kierunku Mielna. Powstanie na niej około 300 mieszkań w siedmiu domach wielorodzinnych. Po drugiej stronie znajdującego się w tym miejscu stawu znajdą się domy jednorodzinne na działkach o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych każda (będą cztery lub pięć takich posesji).

Wioletta Stelmach, dyrektor generalna w Przedsiębiorstwie Budowlanym Kuncer, komentuje: – Osiedle Franciszkańska jest hitem sprzedażowym. To zachęciło nas do zainwestowania w kolejną dużą działkę i zaplanowania osiedla Franciszkańska II. Jego realizacja rozpocznie się w momencie finalizacji ostatniego domu na Osiedlu Franciszkańska I. Niejako „na zakładkę” – to nasz wypróbowany sposób prowadzenia inwestycji.

Jak mówi Wioletta Stelmach, z rozmów z potencjalnymi klientami wynika, że szok spowodowany skokowym wzrostem oprocentowania kredytów w ubiegłym roku już minął: – Ludzie zdają sobie sprawę z faktu, że obniżek cen nowych mieszkań nie można się spodziewać. Wręcz przeciwnie, wstrzymanie wielu inwestycji spowoduje, że teraz kiedy kredyty stają się znów dostępniejsze, podaż mieszkań będzie mała a przez to ceny wzrosną. Generalnie mamy do czynienia z dużym wzrostem zainteresowania naszą ofertą. Odmiennie niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku, od początku tego roku szybko przybywa transakcji. W samym tylko marcu sprzedaliśmy kilkanaście mieszkań.

Łącznie w tym roku na osiedlach Franciszkańska, Zwycięstwa i Hallera firma odda do użytku blisko 130 mieszkań. – Mamy pozwolenia na kolejne budowy, wolimy jednak z nimi poczekać. Uważnie przyglądamy się sytuacji na rynku kredytów hipotecznych – podkreśla nasza rozmówczyni. – Jednak już w tym momencie mogę powiedzieć, że również Osiedle Zwycięstwa będzie miało swą kontynuację, której realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Chodzi o nabytą przez nas dużą działkę przy ulicy Morelowej, niejako na tyłach istniejącego już kompleksu domów.

Oprócz mieszkań oddawanych w stanie deweloperskim PB Kuncer ma w swej ofercie również mieszkania w już ukończonych budynkach, urządzone „pod klucz”. Te siłą rzeczy droższe lokalne szybko znajdują nabywców. W tym wydaniu prezentujemy cztery takie propozycje. Po szczegółowe informacje odsyłamy Państwa do działu handlowego firmy.


Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer sp. z o.o.
Ulica Wąwozowa 15, 75-339 Koszalin
Telefon: 94 34 34 567; fax 94 34 34 498

www.kuncer.pl