0Y5A6416 Wydarzenia

Nożyczkami i grzebieniem w słusznej sprawie

To już nie pierwszy raz, kiedy czesały i układały włosy w szczytnym celu. Pracownia Fryzjerska Moniki Dudy regularnie wspiera koszalińskie hospicjum, kolejny raz udało się zachęcić do wspólnej akcji wielu koszalinian.

svg%3E Wydarzenia

Zapisy rozeszły się jak świeże bułeczki. Sympatycy i sympatyczki modnych fryzur czekali, aby w ten właśnie dzień przyjść do Pracowni Moniki Dudy w Zielonym Zakątku, usiąść w wygodnym fotelu, oddać swoje włosy w fachowe ręce, ale przede wszystkim wrzucić datek do puszki. W tym roku udało się zebrać 5009 zł, które na ręce pani dyrektor koszalińskiego hospicjum Grażyny Zięby, zostały już przekazane.

To już trzecia edycja wspólnej zbiórki. Prócz osób, które tego dnia przyszły do salonu w Zielonym Zakątku na czesanie, układanie fryzur czy pielęgnację, pojawiło się również sporo osób, które bez korzystania z usług wrzuciły swój datek. Akcję wsparło też bardzo wielu zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, podarowali oni vouchery, które w ramach podziękowań otrzymali klienci salonu w tym wyjątkowym dniu.

– Do udziału w akcji i symbolicznych wpłat, nie trzeba nikogo namawiać – otwarcie przyznaje Monika Duda – Niektóre klientki czekały specjalnie na ten dzień, aby dorzucić swoją cegiełkę i wesprzeć koszalińskie hospicjum. Bieżących potrzeb w tym miejscu nie brakuje, liczy się każdy grosz, na szczęście moi klienci okazali się bardzo hojni i zainteresowani tą formą wsparcia placówki. To była trzecia i na pewno nie ostatnia edycja tej akcji. Marzec to będzie zawsze właśnie ten miesiąc, kiedy jeden dzień naszej pracy oddajemy słusznej sprawie. Doceniam też to, że mój zespół z takim entuzjazmem przyjął kolejny mój pomysł i wspólnie udało się nam zrobić coś dobrego.


Hospicyjny Zakład Opieki Zdrowotnej (HZOZ), który został powołany przez Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie sprawuje opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi zarówno w ich domach, jak i w ośrodku stacjonarnym, dysponującym aktualnie 28 miejscami.

Zespół opiekujący się podopiecznymi kieruje się zasadą zapewnienia choremu jak najlepszych warunków w okresie dla niego najtrudniejszym, zajmując się zbolałym ciałem i zranioną psychiką, starając się eliminować ból fizyczny i duchowy, wyciszać stany lękowe, zapobiegać depresji, jednocześnie stwarzając mu komfortowe warunki do aktywnego cieszenia się każdym dniem.

Ideą opieki hospicyjnej jest skierowanie całej uwagi i wrażliwości na potrzeby chorego. To on jest najważniejszy i jemu poświęca się wyspecjalizowaną wiedzę medyczną, zastosowuje nowoczesny sprzęt, wysłuchuje z głębokim zaangażowaniem w życzenia chorego i czyni starania o ich spełnienie.

Zespół pomaga także rodzinie, nieporadnej wobec ciężko chorego, przerażonej świadomością straty drogiej osoby, także wtedy, gdy jej zabraknie.

KRS: 0000017241

www: www.hospicjum.koszalin.pl

e-mail: biuro@hospicjum.koszalin.pl

Telefon: 94 340 36 96

Adres: ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80, 75-136 KOSZALIN