cover asd2 Wydarzenia

Musicalowe piosenki w filharmonii w ramach obrony pracy licencjackiej

Magdalena Kazała, białogardzianka, w ramach obrony pracy licencjackiej na Uniwersytecie Gdańskim (kierunek Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi) zaprasza na zorganizowany przez siebie koncert z muzyką musicalową i filmową „Broadway po polsku”.

svg%3E Wydarzenia

Pracę licencjacką na kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi można zrealizować na dwa sposoby. Pierwszy to napisanie typowej pracy w formie rozprawy naukowej opisującej i badającej wybrany aspekt w zakresie współczesnej sztuki. Drugim sposobem, na który zdecydowało się zaledwie kilka osób, jest dyplom projektowy, czyli faktyczne zorganizowanie wydarzenia kulturalnego od A do Z.

Magdalena Kazała postawiła na to drugie rozwiązanie, a zorganizowany przez nią koncert już w czwartek, 23 marca w koszalińskiej Filharmonii o godzinie 19.00.

Na scenie zobaczymy członków zespołu G91, działającego pod kierownictwem pani Iwony Barskiej – Dudzicz: Magdalenę Kazałę, Blankę Tumanowicz, Alicję Drewnowską, Alicję Witkowską, Mikołaja Woźniaka, Alana Królasika oraz Jakuba Radka.

Koncert jest zwieńczeniem, wielu miesięcy przygotowań. 21 -latka, stworzyła koncepcję, zaprosiła do współpracy młodych artystów oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białogardzie, pozyskała sponsorów („Karpińscy” s.k. oraz „Trend Meble”), a także zorganizowała warsztaty wokalne z Amal Anani – wokalistką i aktorką Teatru Muzycznego w Gdyni. Technicznie koncert wspierać będzie firma Funky Events, która zadba o oświetlenie i odpowiednie nagłośnienie.

Magdalenie udało się również otrzymać wsparcie w postaci patronatu Piotra Jedlińskiego, prezydenta Koszalina oraz Piotra Pakuszto, starosty białogardzkiego. Koncertowy plakat stworzyła absolwentka II LO w Koszalinie i studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Aleksandra Makowska.

svg%3E Wydarzenia

– Przygotowanie tego wydarzenia to duże wyzwanie, nie pozbawione stresu. Dało mi ono masę nowych doświadczeń, które z pewnością przydadzą się w moich kolejnych krokach zawodowych, i hobbystycznych. Ponieważ moją pasją jest śpiew i taniec, ja również wystąpię na scenie. Po której wolę być stronie? Czasem jestem rozdarta, ale strona marketingowa oraz przygotowywanie tego typu projektów bardzo mnie fascynuje – mówi organizatorka koncertu.

Darmowe wejściówki na to wydarzenie są do pobrania w kasie Filharmonii Koszalińskiej.

Broadway Po Polsku
23 marca 2023 (czwartek) godzina 19.00
Filharmonia Koszalińska