38 IMG 2941 Wydarzenia

Zawartość kolejnej skarbonki Fundacji Magia policzona

Fot. Nikola Moskal

Już od siedmiu lat Fundacja Pomocy Dzieciom Magia niesie pomoc potrzebującym najmłodszym koszalinianom. Wśród swych zasad ma ona jedną szczególną: dosłownie każdy grosz przekazany jej przez ofiarodawców przekazywany jest na leczenie lub inną formę wsparcia chorych dzieci. Bieżące koszty działalności pokrywają wolontariusze, nikt w fundacji nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Nikomu nie przekazuje ona również darów w gotówce, lecz pokrywa faktury za uzgodnione procedury medyczne lub rehabilitacyjne wykonane na rzecz podopiecznych. Co miesiąc na swej stronie internetowej Magia rozlicza się publicznie ze wszystkich otrzymanych datków.

Jedną z form gromadzenia funduszy są skarbonki orbitralne ustawione w galeriach handlowych Emka i Forum. Kiedy w którejś z nich pojemnik zapełni się monetami, odbywa się ich publiczne liczenie. Uczestniczą w nim młodzi i dorośli wolontariusze. Zawsze jest przy tym dużo śmiechu i pozytywnego zamieszania. W jednej skarbonce potrafi znaleźć się nawet kilkanaście tysięcy monet. Jest to zazwyczaj bilion o najmniejszych nominałach, ale jak mówi stare polskie powiedzenie: „grosz do grosza, a zbierze się kokosza”. Tym razem (piątek, 27.01) liczenie odbywało się w Galerii Emka.

Każdy z Państwa może pomóc Magii w pomaganiu. W tym okresie choćby przekazując na jej rzecz 1,5 proc. podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym PIT.

KRS 0000 530362

www.magiadzieciom.pl
kontakt@fundacjamagia.pl
ul. Szczecińska 25A/3, Koszalin