lbx0386 all 1220395 1 Design

Popraw funkcjonalność swojej kuchni z KOSMAZ i BLUM

Kuchnia to serce domu, w którym domownicy spędzają sporo czasu. Dobrze, gdy jest ładna, przytulna i budzi tylko nasze pozytywne skojarzenia: ciepła rodzinnego i zapachu pysznych posiłków, najlepiej wspólnie spożywanych. Kuchnia to jednak dla wielu użytkowników miejsce wielogodzinnej pracy i ważne, aby była także funkcjonalna.

Ustawienie szafek kuchennych dopasowane do codziennych czynności pomaga uniknąć zbędnych kilometrów. Projektując nową kuchnię mamy sytuację idealną, możemy rozpocząć od zadbania o jej funkcjonalność a następnie „ubrać” ją w kolory i materiały, które nam odpowiadają. Korzystając z naszego show roomu Jazdy Próbnej Kuchni w Kosmaz na ul. Lnianej w Koszalinie wspólnie z Państwem zaprojektujemy i ustawimy w trakcie konsultacji prototyp Waszej przyszłej kuchni.

A co z kuchniami istniejącymi, które jeszcze kilka ładnych lat będą nam służyły? Czy można poprawić ich funkcjonalność i sprawić, że praca w nich będzie bardziej komfortowa? Oczywiście, że tak! Aby gruntownie przeanalizować temat, również można skorzystać z naszej Jazdy Próbnej Kuchni i w ciągu 2-3 godzinnej bezpłatnej konsultacji otrzymać propozycje rozwiązań, które poprawią ergonomię kuchni istniejących.

Dla wszystkich z Państwa, którzy nie mają w planach zmian, pociągających za sobą większe wydatki, podpowiemy w kolejnych numerach pojedyncze, niewielkie zabiegi, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę w istniejących kuchniach. Porady te łączymy z promocjami cenowymi na te rozwiązania w naszych oddziałach, aby Państwa w ten sposób w możliwie największym stopniu zachęcić do poprawy komfort pracy w swoich kuchniach.

Odcinek 1. Segregacja śmieci – w szufladzie zamiast w szafce.

Szafka na śmieci. Czy wiecie Państwo, że obok lodówki jest najczęściej otwieranym meblem w domu? Segregowanie odpadów wymusza na nas zwiększenie przestrzeni na sortowniki. Jeszcze niedawno wystarczał nam jeden pojemnik, a obecnie w większości gospodarstw jest ich minimum 3 lub więcej. Pielęgnując dobre przyzwyczajenia domowników warto dopilnować, aby dostęp do wszystkich sortowników był łatwy, a to umożliwia szuflada z pełnym wysuwem, zamontowana w miejscu, gdzie obecnie jest szafka z drzwiczkami na zawiasy. Wiemy jak trudno trafić odpadem do wiaderka w głębi takiej szafki.

Zamontowanie w przestrzeni pod zlewem, gdzie najczęściej stoją pojemniki na śmieci, wiąże się tylko z zakupem okuć na jedną szufladę i ewentualnie sortownika. Istniejący front kuchenny z powodzeniem może być wykorzystany do otwierania tejże szuflady i właściwie wygląd kuchni nie ulega zmianie. Wygoda segregacji odpadów zmienia się jednak diametralnie!

Otwarta w pełni szuflada daje nieograniczony dostęp do wszystkich pojemników jednocześnie.

svg%3E Design

Szuflada z pełnym wysuwem Blum, w której umieszczamy sortowniki daje pełny wgląd do wszystkich pojemników jednocześnie

svg%3E Design

Utrudniony dostęp do sortowników ustawionych w głębi szafki otwieranej na zawiasy

svg%3E Design

Wykorzystanie istniejącego frontu szafki podczas montażu szuflady Blum

svg%3E Design

Wygodna segregacja śmieci w pojemnikach ustawionych w szufladzie.