KGK 02 2023 int 1 Wydarzenia

„Koszaliński Grafik Kultury” – znów na papierze

Mimo że media doskonale funkcjonują w świecie wirtualnym, wiele osób wciąż ceni prasę w wydaniu tradycyjnym. Cieszymy się, że znów możemy dać naszym Czytelnikom wybór, jak wolą czytać „Grafik” – czytamy we wstępie do najnowszego wydania „Koszalińskiego Grafiku Kultury” (KGK). Lutowy numer ukazał się drukiem.

svg%3E Wydarzenia

„Koszaliński Grafik Kultury” jest bezpłatnym informatorem miejskim, wydawanym – pod różnymi nazwami – od kilkunastu lat. W 2020 roku trafił pod skrzydła Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, tworząc wraz z uruchomionym w 2017 roku portalem grafikkultury.pl narzędzie promujące koszalińskie wydarzenia kulturalne. Niestety, początek „bibliotecznej” historii KGK zbiegł się z wybuchem pandemii. Miesięcznik drukiem ukazał się kilkakrotnie, pozostając głównie w przestrzeni wirtualnej, a w końcu przyjął formułę online na stałe.

Po dwóch latach pismo wraca do wersji papierowej (wydanie online nadal jest dostępne – można je pobrać w formie pdf-a ze strony grafikkultury.pl). Na 32 stronach znajdziemy zapowiedzi imprez organizowanych na terenie Koszalina, wygodne kalendarium oraz różnego rodzaju inne informacje kulturalne. Łamy są otwarte dla wszystkich animatorów wydarzeń, zarówno instytucjonalnych, jak i prywatnych. Wydawnictwo jest w całości bezpłatne.

Lutowy numer jest już w dystrybucji. Można go znaleźć między innymi w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach, we wszystkich instytucjach kultury, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, na koszalińskich uczelniach, w Wydziale Kultury i Spraw Społecznych oraz ratuszu, klubach osiedlowych, kawiarniach, pubach i wielu innych punktach miasta, także tych, gdzie znajdziecie Magazyn „Prestiż”.

Informacje o wydarzeniach można przesłać do redakcji KGK najpóźniej do 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc wydania. Kontakt we wszelkich sprawach: info@grafikkultury.pl