IMG 0736 Kronika

Dwanaście wyróżnień. Burmistrz podziękował wyjątkowym mieszkańcom

Przyczyniają się do tego, że w Darłowie żyje się lepiej. Poprzez swoją aktywność, zaangażowanie i pasję kreują pozytywny wizerunek miasta. Tradycyjnie na początku roku przyszedł moment, żeby im podziękować. Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz podczas Samorządowego Spotkania Noworocznego, wręczył specjalne gratulacje 12 osobom.

W poniedziałkowy wieczór, 16 stycznia, podczas uroczystej gali w darłowskim kinie “Bajka” burmistrz miasta Darłowa Arkadiusz Klimowicz podziękował kilkunastu osobom.

Wyróżnienia trafiły do:

Jerzego Świątka – opiekuna Kompanii Honorowej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie za wieloletnie kształcenie adeptów niezwykłego mundurowego ceremoniału, którzy swą obecnością często dodają miejskim wydarzeniom podniosłego charakteru oraz za perfekcyjne przygotowanie uczniów do widowiskowej musztry paradnej.

Krzysztofa Walkowa – prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Darłowie za krzewienie patriotyzmu, niezwykłą rekonstrukcję i udzielenie żywej lekcji historii mieszkańcom Darłowa poprzez wcielenie się w mistrzowsko odegrane aktorskie role – Marszałka Józefa Piłsudskiego (Święto Niepodległości) oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego (Święto Konstytucji 3 Maja).

Tomasza Breszki – pasjonata sportów biegowych (Klub Charty Darłowo) za zaangażowanie, popularyzację biegów i organizację wydarzeń sportowych, które znaczącą wpłynęły na krzewienie w mieszkańcach Darłowa zdrowego stylu życia w duchu przyjaznej rywalizacji.

Dr Jarosława Lichacego – prezesa Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej za dekadę pełną starań, inicjatyw, zapału i entuzjazmu w pracy dla rozwoju turystyki i promocji dobrego imienia Darłowa.

Agnieszki Klin – właścicielki restauracji „Czarno na Białym” za stworzenie na kulinarnej mapie Darłowa, nowoczesnej restauracji o standardzie europejskim. „Czarno na Białym” podwyższa poziom oferty gastronomicznej Darłowa i daje możliwoś

spróbowania nowych smaków.

Marii Rutkowskiej – za kilkudziesięcioletnie dzielenie się swoimi umiejętnościami fryzjerskimi i wykształcenie ogromnej liczby młodych stylistów włosów, wielkie serce do niesienia pomocy innym, a także za praktykowanie najdłużej i nieprzerwanie w Darłowie trudnego i ważnego fachu jakim jest fryzjerstwo.

Dariusza Kosa – restauratora, pasjonata muzyki i dobroczyńcy za wieloletnie rozwijanie oferty gastronomicznej Darłowa, ogromny wkład i pomoc przy miejskich wydarzeniach kulturalnych, a także za promowanie Darłowa przez organizację w lokalach fantastycznych koncertów o szerokim przekroju gatunków muzycznych.

Damiana Łukaszewskiego i Krzysztofa Ziątka (Firma DARLAN – usługi telekomunikacyjne) za tworzenie i rozwijanie sieci światłowodowej na terenie Darłowa, która zaopatruje mieszkańców w połączenie internetowe oraz za wsparcie sponsorskie darłowskiego sportu

Karola Matusiaka – dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, artysty, pasjonata historii za zaangażowanie i organizację w Darłowie wielu wydarzeń kulturalnych z wizerunkiem „Króla Eryka Pomorskiego” na pierwszym planie, które znacząco swą jakością i nawiązaniem do historii oraz tradycji poszerzyły ofertę kalendarza miejskich imprez Królewskiego Miasta Darłowa.

Fabiana „Kaca” Widomskiego – rapera, freestylowca, wolontariusza za podzielenie się swą pasją do kultury Hip-Hop z mieszkańcami Darłowa poprzez wielokrotne uatrakcyjnienie miejskich imprez swoimi koncertami, za organizację wielu wydarzeń charytatywnych takich jak np. „Hip-Hop dla Ukrainy”, a także za promowanie Darłowa na muzycznej mapie Polski.

Dominika „Dandesa” Gajosa – dj’a, producenta muzycznego za zaangażowanie przy wielu muzycznych i kulturalnych projektach w Darłowie, pomocną dłoń, podzielenie się swoją pasją do kultury Hip-Hop, a także za organizację koncertów i imprez – w tym wielu charytatywnych.

Uroczystość była otwarta dla wszystkich i oprócz zaproszonych gości obecni byli również mieszkańcy Darłowa. Atrakcję wieczoru stanowił występ taneczno-wokalny artystów z koszalińskiego Teatru Muzycznego Adria. Występ zachwycił przybyłych gości.