kolobrzeg1 Wydarzenia

Polskie Radio Koszalin sfinalizowało trzy ważne inwestycje

Fot: Jarosław Ryfun

Odrębny trzygodzinny miejski program w Kołobrzegu, stworzenie profesjonalnej redakcji w Wałczu oraz oddane do użytku po remoncie i od nowa wyposażone studia produkcyjne w Koszalinie to nowości, z którymi w nowy rok wejdzie koszalińska rozgłośnia Polskiego Radia. Radio Koszalin ponownie stanie się wśród nadawców regionalnych stacją dysponującą najnowocześniejszym zapleczem technicznym.

Piotr Ostrowski, redaktor naczelny i prezes zarządu Polskiego Radia Koszalin, relacjonuje: – Mamy za sobą trzy ważne inwestycje. Pierwsza to uruchomienie Miejskiego Radia Kołobrzeg w wymiarze trzech godzin, od siódmej do dziesiątej, od poniedziałku do piątku. Tym samym zniknie platforma sobotniego magazynu kołobrzeskiego. Pojawi się w to miejsce nowy program podsumowujący tydzień – najciekawsze wypowiedzi, najciekawsze informacje i materiały, które do nas spłynęły. Mamy już zgodę na rozszczepienie programu. W Kołobrzegu tamtejszy czteroosobowy zespół będzie posługiwał się metodą samorealizacji programu, już go w tym szkolimy. Ma on do dyspozycji dwa studia i bardzo nowoczesny sprzęt. Ruszamy w poniedziałek drugiego stycznia 2023 roku.

Jednocześnie uruchamiamy nową, budowaną od zera, redakcję na rynku w Wałczu, dokąd przenosimy placówkę pilską, co nie znaczy, że rezygnujemy z korespondenta w Pile. W ten sposób osiągniemy nasz ustawowo opisany obszar nadawania: zaproponujemy obsługę rejonu wałeckiego, który jest częścią Zachodniopomorskiego, zamiast utrzymywania redakcji w Pile, czyli w Wielkopolsce. Jestem z tego faktu bardzo zadowolony, bo o potrzebnie uporządkowania zasięgów mówiono od dawna a nic w tej sprawie się nie działo. Teraz mamy stan pożądany i stałą redakcję na południu województwa.

Trzecia ważna finansowo, ale również technologicznie, inwestycja to remont studia S1, S2 i studia dziennikowego w samym Koszalinie. Wracamy do nich z nowym rokiem, mając do dyspozycji nowy sprzęt i cyfrowe konsolety.

Nie przespaliśmy czasu pandemii, ale przygotowywaliśmy się do tego skoku w przód. Pieniądze na te działania zbieraliśmy latami. Wszystkie trzy inwestycje sumują się w ponad 2 mln zł, co dla naszej niedużej rozgłośni jest kwotą poważną. Warto było te pieniądze wydać, bo to nas znowu przenosi do przyszłości, znów będziemy mieć najnowocześniejsze studia emisyjne w kraju, tak jak mamy najnowocześniejszy newsroom. Wszystko jest już zainstalowane i przechodzi testy. To są inwestycje w technologię, a tak naprawdę w ludzi, w ich rozwój.