DSC01003 Motoryzacja

Nowy salon firmy Mercedes-Benz Mojsiuk oferuje najwyższy standard obsługi

Ponad 300 gości wzięło udział w niedawnej uroczystości z okazji oficjalnego otwarcia nowego salonu firmy Mercedes-Benz Mojsiuk w podkoszalińskich Starych Bielicach. Obiekt robi ogromne wrażenie swoją przestronnością, nowoczesnym designem i wykorzystaniem najnowszych technologii multimedialnych. Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja kilku nowych modeli samochodów marki Mercedes-Benz – na czele z aktualną wersją legendarnego, super luksusowego Mercedesa-AMG SL.

Gali przygotowanej z takim rozmachem dawno w Koszalinie nie było. Miała ona charakter nie tylko biznesowy, ale również towarzyski. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, wielu instytucji, współpracujących z Grupą Mojsiuk firm, ale przede wszystkim klienci – użytkownicy aut z charakterystyczną gwiazdą na masce.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, składając zarządowi firmy gratulacje, podkreślał jej wciąż rodzinny charakter: – Swoją pracowitością i konsekwencją w działaniu osiągnęli Państwo niezwykły sukces, budzący najwyższy szacunek. Niewielki, rzemieślniczy warsztat blacharsko-lakierniczy przekształcili Państwo przez lata ciężkiej pracy w firmę, która obecnie w trzech lokalizacjach zatrudnia łącznie ponad 500 osób, oferując nie tylko samochody, ale również profesjonalny serwis diagnostyczno-naprawczy i pełną obsługę finansowo-ubezpieczeniową. Jestem dumny z faktu, że kolebką przedsiębiorstwa jest Koszalin, bo to pokazuje, że nasze miasto może poszczycić się utalentowanymi i twórczymi ludźmi biznesu. Na kolejne lata życzę firmie, jej właścicielom i pracownikom, dalszego stabilnego rozwoju.

W podobnym tonie wypowiedział się Marian Hermanowicz, starosta koszaliński. Wspominał czas, kiedy pełniąc funkcję wójta gminy Biesiekierz, na terenie której leżą Stare Bielice wraz z obiektami Grupy Mojsiuk, zachęcał zarząd firmy do zainwestowania właśnie w tej lokalizacji: – Patrząc na to, jak firma wciąż rośnie, jak powstają tutaj kolejne jej obiekty, mam pełne przekonanie, że moja rada była użyteczna, bo firma wciąż dysponuje przestrzenią do dalszego rozwoju.

Swojego zadowolenia ze współpracy ze spółką Mercedes-Benz Mojsiuk nie kryli obecni na uroczystości przedstawiciele koncernu: Alexander Schubert, prezes Mercedes-Benz Leasing Polska, Robert Repucha, network operations manager firmy Mercedes-Benz Polska oraz Grzegorz Sawicki, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Vans. Do gratulacji i najlepszych życzeń na przyszłość przyłączyli się wysocy rangą menedżerowie największych towarzystw ubezpieczeniowych oraz firmy PPG, światowego lidera w dziedzinie technologii lakierniczych.

– Salon w Starych Bielicach powstał w oparciu o najnowszy, ogólnoświatowy, standard dla obiektów salonu i serwisu marki Mercedes-Benz – podkreśla Kazimierz Mojsiuk, prezes zarządu Grupy Mojsiuk. Tym samym nasi klienci obsługiwani są na najwyższym poziomie. Odchodzimy od typowej obsługi przez doradcę handlowego przy biurku na rzecz aktywnej obsługi z zastosowaniem multimediów, za pomocą których przyszły posiadacz auta może wraz z doradcą zwizualizować swoje przyszłe auto w zupełnie innym otoczeniu niż dotychczas. Ta zmiana ma na celu bardziej zindywidualizowaną obsługę naszych klientów, aby pokazać w jak najbardziej szeroki sposób cały wachlarz możliwości koncernu Mercedes-Benz. My zawsze stawiamy na najnowsze rozwiązania technologiczne i dlatego tak dużo inwestujemy, aby obsługa naszych klientów była na najwyższym poziomie, bo to jest naszym priorytetem.

Galę prowadził Kuba Bielak, dziennikarz motoryzacyjny, autor popularnego programu „Jazda polska” emitowanego w TVN Turbo. On również dokonał prezentacji nowinki w palecie modeli marki Mercedes-Benz, którą jest Klasa T. Chodzi o mały, rodzinny, luksusowy van, dla którego bazą jest dobrze już znany i świetnie przyjęty przez klientów Citan. Są w nim zastosowane rozwiązania typowe dla Mercedesa – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu oraz wyposażenie typowe dla aut segmentu premium.

Z kolei zalety nowej generacji Mercedesa GLC przybliżyli gościom Dagmara Kowalska (dziennikarka Radia ChilliZet i Onetu) oraz Antoni Niemczynowicz (instruktor w AMG Driving Academy Poland). Do „odświeżenia” tego samochodu niemieccy inżynierowie musieli podejść z wyjątkową ostrożnością, bo Mercedes GLC jest od dwóch lat najchętniej wybieranym przez klientów modelem marki. Czy nowa odsłona „auta do wszystkiego”, jak bywa określany GLC, udźwignie sukces poprzednika i zachowa berło pierwszeństwa w liczbie sprzedanych egzemplarzy? Zdaniem ekspertów ma wszelkie cechy, by powtórzyć sukces poprzedniej generacji.

Następną koszalińską premierą motoryzacyjną pokazaną podczas oficjalnego otwarcia salonu była nowa Klasa V i EQV. Mercedes-Benz od dawna w swojej ofercie ma luksusowego vana do zadań specjalnych. Poprzednie generacje Vito i Viano dzielnie walczyły na rynku przez 14 lat. Jednak w świecie motoryzacji taki okres wymaga wprowadzenia do sprzedaży nowego modelu. Najnowsza wersja auta marzeń dla każdego miłośnika długich podróży albo dla biznesmenów będących w ciągłym biegu i załatwiających większość spraw w aucie, stała się o wiele bardziej luksusowa. Niektórzy okrzyknęli ją nawet dostawczą klasą S. Już na pierwszy rzut oka widać, że Klasa V i jej elektryczny odpowiednik EQV doskonale wpisuje się w charakterystyczną stylistykę Mercedes-Benz, również dotyczącą modeli z linii EQ. Zaprojektowane specjalnie dla rodziny pojazdów EQ elementy – na przykład atrapa chłodnicy w formie czarnego panelu – nadają jej ekscytujący i progresywny charakter. Na życzenie można nadać EQV jeszcze bardziej indywidualny styl: na przykład za pomocą linii wyposażenia Avantgarde, pakietu stylizacyjnego nadwozia EQV i atrakcyjnych wzorów obręczy ze stopu metali lekkich.

Podczas całej uroczystości wszyscy zaproszeni na prezentacje goście specjalni wieczoru podkreślali znaczenie elektromobilności dotyczącej rynku motoryzacyjnego. Z tematem tym wiąże się wiele różnych opinii i wątpliwości kierowców, którzy na co dzień użytkują auta z konwencjonalnymi napędami spalinowymi. Aby obalić właśnie takie krążące mity co do „elektryków” Dagmara Kowalska zaprezentowała zaproszonym gościom relacje z bicia rekordu Polski w jeździe samochodem elektrycznym. Do pobicia tego rekordu został użyty Mercedes-Benz EQS. Wszyscy uczestnicy wieczoru mogli dzięki temu na własne oczy przekonać się że użytkowanie samochodu elektrycznego na długich trasach jest możliwe ponieważ bicie rekordu przeprowadzane było na trasie Warszawa – Stuttgart – Warszawa w realnych warunkach drogowych. Rekord został pobity, pokazując tym samym jak jeszcze niedawna „przyszłość” motoryzacyjna na naszych oczach staję się „codziennością”. Grupa Mojsiuk aktywnie wpisuje się w ten trend oferując tego typu auta ale też i aktywnie propagując na takich realnych przykładach ten kierunek rozwoju postępu technologicznego motoryzacji.

W czasie kolejnych prezentacji napięcie rosło, a sięgnęło zenitu, kiedy Patryk Mikiciuk (znany dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat motoryzacji) zaczął charakteryzować nowy model SL. Mercedes-AMG SL Roadster nawiązuje do swojej historii: ma mocny układ napędowy z czterocylindrowym silnikiem w modelu SL 43 i silnikiem V8 w modelach SL 55 4MATIC+ i SL 63 4MATIC+, najwyższej klasy aerodynamikę i inteligentną lekką konstrukcję. W połączeniu z najnowocześniejszym układem jezdnym, sportowy charakter i komfort łączą się, tworząc wyjątkowe wrażenia z jazdy. Kiedy została podniesiona zasłona, pod którą skrywał się egzemplarz tego „samochodu marzeń” w kolorze matowego złota, rozległy się głośne oklaski. Smaczku prezentacji dodawał fakt, że obok stał model SL z lat sześćdziesiątych pieczołowicie odrestaurowany przez mechaników z Mojsiuk Centrum Blacharsko-Lakiernicze.

Trudno tutaj omówić wszystkie motoryzacyjne i niemotoryzacyjne atrakcje wieczoru. Dla porządku wymieńmy jeszcze ciekawą prelekcję Adam Dutkowskiego (product manager Mercedes-Benz Polska) zatytułowaną „Jazda na prądzie”, w której autor dzielił się swoimi doświadczeniami z „życia z elektrykiem”, czyli codziennego używania auta z napędem elektrycznym. Z kolei omówienia programu szkoleń dla klientów marki zatytułowanych „Safety Experience” i „AMG Tour” oraz prezentacji „Dream Cars”, czyli super samochodów zwyczajowo nazywanych tak w sieci Mercedes-Benz dokonali Robert Hundla i Antoni Niemczynowicz.

Nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Kto zechciał, mógł doświadczyć tego wieczoru, jak nowy salon Mercedes-Benz Mojsiuk zaprzęga do obsługi klientów najnowsze techniki multimedialne. Zaprezentowane na evencie Gogle VR to urządzenia, które pozwolą wejść w rzeczywistość rozszerzoną. Wszystko, co trzeba zrobić, to podpiąć je do odpowiedniego sprzętu, założyć na głowę i już można rozglądać się po wirtualnym świecie. Moduły w aplikacji to prezentacja historii Grupy Mojsiuk, prezentacja nowoczesnych technologii stosowanych w firmie, jazda testowa modelu GLC 4, której się nie zapomina, bo przenosi ona przyszłego użytkownika auta za jego kierownicę i pozwala mu doświadczyć wrażeń jak z prawdziwej jazdy. W salonie, na miejscu, każdy klient będzie mógł tego doświadczyć.

– Prezentacja nowego obiektu pokazała siłę i wielkość Grupy Mojsiuk, jej stały dynamiczny rozwój w dążeniu do doskonałości w obsłudze klientów, których spora grupa stale współpracuje zarówno z serwisem, jak i doradcami handlowymi niejednokrotnie od lat – dodaje Hanna Mojsiuk, członek zarządu, odpowiedzialna za marketing &PR. – Obecny podczas otwarcia w pełnym składzie zespół pracowników nowego salonu i serwisu, dziękując wszystkim przybyłym klientom i kontrahentom, mógł w tych uroczystych okolicznościach, porozmawiać i poznać opinie na temat nowego obiektu i zaprezentowanych aut. Jesteśmy ogromnie dumni jako zarząd, że mamy takich wiernych klientów dla których nieustannie doskonalimy jakość naszych usług – podkreśla Hanna Mojsiuk.

Wydarzenie można podsumować słowami: „Tradycja zobowiązuje”. Tę najwyższą jakość i poziom Grupa Mojsiuk tradycyjnie zaprezentowała także i tym razem.


Zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Mojsiuk w Starych Bielicach k/Koszalina, ul. Koszalińska 89; kontakt telefoniczny: 94/34 77 372 lub 94/34 77 376 –

www.mojsiuk.mercedes-benz.pl

Na Facebooku jesteśmy obecni jako: Mercedes-Benz Mojsiuk