FRDA2413 Prestiżowy Adres

Urbaniak Inwestycje: wsłuchujemy się w opinie klientów, elastycznie reagujemy, przygotowujemy oferty promocyjne

Na plac budowy Patio Apartments przy ulicy Hallera w Koszalinie zaglądamy systematycznie. Deweloper, rodzinna firma Urbaniak Inwestycje z Chojnic, oddał już klucze nabywcom ponad 90 mieszkań w pierwszym z czterech planowanych budynków. Trwa wznoszenie drugiego. Jak się dowiadujemy, zawirowania makroekonomiczne nie mają wpływu na tempo prac ani plany dewelopera.

Patio Apartments to inwestycja składająca się ze 181 apartamentów o powierzchniach od 31 m2 do 128 m2 ulokowanych w dwóch budynkach liczących po siedem kondygnacji każdy (w tym jedna podziemna). Urozmaicone układy mieszkań pozwalają na różnorodną aranżację wnętrz. Stolarka okienna ma z zewnątrz kolor antracytowy, a od wewnątrz okna są białe. Wysokiej jakości są wszystkie materiały konstrukcyjne i wykończeniowe.

Świetna lokalizacja – w sąsiedztwie największego w mieście centrum handlowego, kompleksu lokali gastronomicznych i wielosalowego kina – zapewnia niezbędną infrastrukturę oraz tereny rekreacyjne na wyciągnięcie ręki. Gwarantuje również doskonałe skomunikowanie z resztą miasta, a to dzięki pętli autobusowej przy ulicy Gnieźnieńskiej (również na piechotę dociera stąd do centrum Koszalina w 10-15 minut).

Patio Apartments jest ofertą skierowaną do klientów szukających spokoju wśród istniejącej już zieleni, ale jednocześnie blisko wygód miejskiego życia. Komfort parkowania zapewnia hala garażowa z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. Dodatkowo na terenie inwestycji zaplanowanych jest 155 miejsc parkingowych.

Niekwestionowanym atutem Patio Apartaments (podobnie jak pozostałych inwestycji firmy) jest możliwość kreowania przestrzeni wybranego mieszkania według indywidualnych potrzeb – po przygotowaniu projektu wnętrz wykonywane są prace budowlane zgodnie z sugestią klienta.

Przemyślane rozplanowanie przestrzeni wspólnych, ciekawa architektura budynków oraz terenu wokół sprawiają, że oferta Patio Aprtments trafia w gusta zarówno rodzin z dziećmi, seniorów, singli czy osób szukających lokalu inwestycyjnego.

Październikowa pogoda jest w tym roku łaskawa dla ekip budowlanych. Joanna Urbaniak z zarządu firmy Urbaniak Inwestycje, komentuje: – Dzięki temu możemy nawet nieznacznie wyprzedzać harmonogram. Generalnie zawsze staramy się tak organizować prace, żeby w okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatury uniemożliwiają działania na zewnątrz budynków, ekipy miały zapewniony front robót wewnątrz. Wtedy powstają instalacje elektryczne, hydrauliczne, tynki i gładzie.

Jak mówi pani Joanna, firma obserwuje ogólną sytuację w gospodarce i stara się na nią elastycznie reagować: – Wszyscy znaleźliśmy się w trudnym okresie ze względu na warunki makroekonomiczne. Klienci mają ograniczony dostęp do kredytów hipotecznych. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że ograniczenie o trzy czwarte liczby udzielanych kredytów istotnie wpływa na możliwość spełnienia przez wiele osób marzeń o własnym mieszkaniu. W związku z tym przygotowaliśmy szereg promocji, które będziemy sukcesywnie uruchamiać. Jesteśmy również elastyczni, jeśli chodzi o harmonogram wpłat przy zakupie lokalu, który nie został jeszcze zrealizowany. Mimo całej złożonej sytuacji na rynku nie zatrzymaliśmy się, realizujemy założone cele, robimy to rozważnie ale systematycznie.

Jak słyszymy, promocje będą wdrażane w kolejnych miesiącach: -dlatego zapraszamy do śledzenia bieżącej oferty, którą nazwaliśmy „Mieszkanie miesiąca”, gdzie możemy zaproponować duży rabat na zakup konkretnego mieszkania. Jeżeli klienci myśleli o określonej powierzchni i układzie, będą mogli nabyć wskazany lokal w preferencyjnej cenie – informuje Joanna Urbaniak. – Generalnie warto trzymać rękę na pulsie, bo co miesiąc będzie się pojawiać coś atrakcyjnego.

Pani Joanna dodaje: – Kryzysowa sytuacja wokół nas nie oznacza, że zrezygnujemy z wysokiej jakości w trakcie realizacji budynków i otaczających je terenów. Wręcz odwrotnie – mobilizuje nas do jeszcze staranniejszego działania o czym świadczy między innymi zaplanowane na koniec października przekazanie kluczy nowym nabywcom dwóch nowych budynków inwestycji Soft Loft w Szczecinku. W Koszalinie pierwszy zasiedlony apartamentowiec wielorodzinny daje wyobrażenie o tym, w jakim standardzie budujemy i jak myślimy o otoczeniu inwestycji. Mamy ambicję zawsze oddawać nabywcom nie tylko porządnie wykonane lokale i części wspólne budynków, ale również kompletnie zagospodarowaną przestrzeń wokół nich.


Termin zakończenia budowy drugiego obiektu przy ulicy Hallera przewidziany jest na wrzesień przyszłego roku. W każdą środę na budowie dla Klientów dostępna jest pani Monika Mikołajczak, która służy wszelkimi informacjami. – Warto wcześniej zadzwonić, zarezerwować termin spotkania, aby komfortowo można było zapoznać się z ofertą dewelopera, a także zobaczyć postęp prac na budowie. Oczywiście wyczerpujących informacji udzielamy również drogą telefoniczną i mailową. Pani Monika jest dyspozycyjna również w inne dni, jeśli klientom zależy na określonym terminie spotkania, również możemy się do tego życzenia dostosować – zapewnia Joanna Urbaniak.