maslow Y1A0939 Wydarzenia

Hansa 303 jako spełnienie marzeń

Michał Dżugan, niepełnosprawny żeglarz z Koszalina, zbiera fundusze na zakup żaglówki Hansa 303. Koszt to dziesięć tysięcy euro. Do tej pory udało się zebrać trzy tysiące, dlatego potrzebne jest wsparcie, dla Michała i dla innych niepełnosprawnych żeglarzy.

Michał jest członkiem Stowarzyszenia Yacht Clubu Politechniki Koszalińskiej. Klub z blisko 50- letnią tradycją od lat wspiera żeglarzy, w tym także tych niepełnosprawnych. Korzystać mogą ze sprzętu, hangarów, spotykają się na wspólnej przystani, jest tylko jedno „ale”. Tym „ale jest zakup żaglówki Hansa 303, która jest szansą dla Michała na trenowanie i profesjonalne przygotowanie do Pucharu Polski oraz Mistrzostw Europy i Świata.

Produkowana w Australii Hansa to lekka łódka regatowa, która pozwala na przechyły, ale nie daje się przewrócić. Jest dopasowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Taki sprzęt to realna szansa na sportową aktywizację niepełnosprawnych osób, a to jak wiemy najlepsza rehabilitacja.

Michał Dżugan, to sportowiec, który osiągnął znakomite wyniki. Jest członkiem kadry narodowej. W 2021 roku wywalczył pierwsze miejsce w kategorii Single i Double w klasie Hansa 303, w tym roku obronił tytuł w Single, w parze z Aleksandrą Dubkiewicz zajęli drugie miejsce w Double. Michał Dżugan to także instruktor żeglarstwa. Z pasją uczy osoby niepełnosprawne żeglarstwa, a kiedy udaje im się zdobyć patent żeglarza jachtowego to dla niego ogromna satysfakcja.

Prywatnie jest kochającym mężem i ojcem. Żeglarstwo, które zajmuje sporo miejsca w jego sercu mobilizuje do treningów i pracy nad sobą każdego dnia. Zgrupowania kadry narodowej to raptem kilka wyjazdów w ciągu roku. Najczęściej spotkać można Michała Dżugana na jeziorze Jamno, tam trenuje sam, bo nie ma w Koszalinie dla niego trenera. Jest szansa, że gdy nowa, dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych, Hansa 303 pojawi się na jamneńskim akwenie, przyciągnie kolejnych żeglarzy i osoby chcące spróbować, jak smakuje ten sport.

Wpłaty można dokonać:

Yacht Club Politechniki Koszalińskiej

Konto: 12 8566 0003 0600 3124 2005 0001

Tytuł: Michał Dżugan Hansa 303

LUB

Przekazać 1% w rozliczeniu PIT

Numer KRS: 0000442081

Cel szczegółowy: Michał Dżugan H303